Net rond Martinez sluit zich: "Onverzoenbare dubbelrol"

door
Net rond Martinez sluit zich:

Aanstaande donderdag volgt tegen Kroatië weliswaar nog een laatste kans om de volgende ronde te halen. Maar het WK in Qatar dreigt te gaan uitdraaien op een grote teleurstelling voor de Rode Duivels. En dus wordt er steeds nadrukkelijker met een beschuldigende vinger richting de bondscoach gewezen.


Roberto Martinez leverde lange tijd goed werk en leidde België in 2018 zelfs naar zijn beste WK-prestatie ooit. Maar sindsdien ging het bergaf met de successen.Bovendien bleef Martinez, die inmiddels ook de functie van technisch directeur bij de KBVB op zich had genomen, vasthouden aan dezelfde speelwijze die hem eerder succes had opgeleverd in plaats van te vernieuwen. Ook in zijn selectiepolitiek bleef hij behoorlijk conservatief.

En daar wordt nu dus het gelag voor betaald. Commentator Bert Sterckx toont zich dan ook kritisch voor Martinez. Met name dan voor diens dubbelrol binnen de bond. "Als technisch directeur had Martinez meer moeten verjongen en op de lange termijn moeten denken. Als bondscoach primeert het nu. Onverzoenbare dubbelrol", klinkt het via Twitter.

NIEUWE WIND
Desondanks zou de bond graag zijn aflopende contract willen openbreken. Maar volgens analist Youri Mulder is dat geen goed idee omdat Martinez te nadrukkelijk blijft vasthouden aan dezelfde spelers. "Ik denk dat hij moeite heeft om door te selecteren in het team dat hij de voorbije jaren heeft gehad. Hij heeft het fantastisch gedaan, maar na het WK moet je met iemand anders door", aldus de Nederlandse analist bij Villa Sporza.

LEES OOK: Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Een dubbelrol bondscoach/technisch directeur is onverzoenbaar ...

Meest recent

Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

1
1
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

11
11
'Genk krijgt meteen domper in volgende ronde EL'

KRC Genk sloot donderdagavond zijn campagne in de league phase van de Europa League af met een ...

39
39
Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

307
307
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

49
49
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

231
231
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

110
110
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

79
79
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

438
438
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

127
127
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

317
317
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

182
182
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

764
764
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

421
421
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

417
417
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

243
243
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

333
333
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

456
456
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

86
86
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

112
112
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

786
786
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

167
167
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

350
350
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

412
412

Meer sportnieuws