Lewandowski-drama dompelt Polen in rouw

door
Lewandowski-drama dompelt Polen in rouw

Een WK is voorlopig niet de speeltuin van Robert Lewandowski. De spits die zowat overal lijkt te scoren, kan het voorlopig niet waarmaken op een groot kampioenschap. Vandaag kreeg hij vanaf elf meter de kans op een gouden driepunter voor zijn land maar finaal hield Polen maar een schamel puntje over aan de confrontatie met Mexico.


In dezelfde groep als Argentinië en Saudi-Arabië konden zowel Mexico als Polen vandaag een levensgrote stap zetten richting de volgende ronde. De Zuid-Amerikaanse ploeg slaagde er al acht keer in om de poulefase op een wereldkampioenschap te overleven, het team van Lewandowski verloor dan weer acht van zijn laatste elf wedstrijden op een WK. Met Ochoa stond een ex-Standard speler onder de lat bij de Mexicanen, Genk-speler Arteaga zat op de bank.

Ook de Mexicaanse aanhang was kleurrijk uitgedost in Qatar.

Mexico domineert tegen matige Polen

Beide ploegen sloegen de studieronde over en dat leverde al in de eerste minuten een paar hete standjes op voor doel. De eerste echte kans werd door Moreno na dik tien minuten spelen over gekopt. Mexico had nadien het betere van het spel en halfweg de eerste periode ging een kopbal van Vega rakelings voorlangs. De Polen konden daar voorlopig niets tegenover stellen en slaagden er niet in om sterkhouder Lewandowski echt te lanceren.

Op het halfuur gaf doelman Szczesny bijna zelf een doelpunt cadeau door half naast een voorzet te grabbelen, Gallardo slaagde er niet in om de rebound in doel te verlengen. Los Tricolores roken het meeste aan een doelpunt maar slaagden er voor de pauze nog niet in om het verschil te maken tegen een tegenvallend Pools elftal. Zo zaten we toch al een tijdje zonder doelpunt op dit WK.

Topspits Lewandowski moest vooral aan verdedigen denken bij de Polen.

Drama voor Lewandowski

Ook na de pauze zagen we aanvankelijk hetzelfde spelbeeld, een afstandsschot van Lozano werd eenvoudig gepakt door Szczesny. Iets voor het uur kregen de Polen plots een 'cadeautje' van scheidsrechter en VAR in de vorm van een goedkope strafschop. Na een trekfout op Lewandowski mocht de Poolse spits zelf aanleggen vanaf elf meter maar Ochoa pakte zowaar de strafschop en zo bleef het 0-0.

Aan de overzijde toonde Szczesny even later andermaal zijn kunnen bij een gedevieerd schot van Chavez. Beide doelmannen hadden duidelijk geen zin in een (tegen)doelpunt vanavond. In het slotkwartier ging de wedstrijd grotendeels op slot en bij beide ploegen overheerste toch de angst om te verliezen. De wedstrijd eindigde uiteindelijk op een brilscore, daar zal mogelijk vooral Argentinië blij mee zijn. 

Bijzonderheid:

Lewandowski (Polen) mist een strafschop (58').

LEES OOK: Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

Ziet u één van deze twee ploegen doorgaan?

Meest recent

Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

21
21
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

93
93
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

95
95
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

84
84
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

147
147
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

48
48
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

364
364
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

19
19
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

375
375
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

111
111
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

293
293
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

451
451
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

263
263
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

277
277
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

494
494
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

498
498
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

286
286
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

267
267
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

303
303
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

161
161
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

362
362
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

88
88
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

274
274
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

406
406
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

330
330

Meer sportnieuws