Lewandowski-drama dompelt Polen in rouw

82 stemmen
Lewandowski-drama dompelt Polen in rouw

Een WK is voorlopig niet de speeltuin van Robert Lewandowski. De spits die zowat overal lijkt te scoren, kan het voorlopig niet waarmaken op een groot kampioenschap. Vandaag kreeg hij vanaf elf meter de kans op een gouden driepunter voor zijn land maar finaal hield Polen maar een schamel puntje over aan de confrontatie met Mexico.


In dezelfde groep als Argentinië en Saudi-Arabië konden zowel Mexico als Polen vandaag een levensgrote stap zetten richting de volgende ronde. De Zuid-Amerikaanse ploeg slaagde er al acht keer in om de poulefase op een wereldkampioenschap te overleven, het team van Lewandowski verloor dan weer acht van zijn laatste elf wedstrijden op een WK. Met Ochoa stond een ex-Standard speler onder de lat bij de Mexicanen, Genk-speler Arteaga zat op de bank.

Ook de Mexicaanse aanhang was kleurrijk uitgedost in Qatar.

Mexico domineert tegen matige Polen

Beide ploegen sloegen de studieronde over en dat leverde al in de eerste minuten een paar hete standjes op voor doel. De eerste echte kans werd door Moreno na dik tien minuten spelen over gekopt. Mexico had nadien het betere van het spel en halfweg de eerste periode ging een kopbal van Vega rakelings voorlangs. De Polen konden daar voorlopig niets tegenover stellen en slaagden er niet in om sterkhouder Lewandowski echt te lanceren.

Op het halfuur gaf doelman Szczesny bijna zelf een doelpunt cadeau door half naast een voorzet te grabbelen, Gallardo slaagde er niet in om de rebound in doel te verlengen. Los Tricolores roken het meeste aan een doelpunt maar slaagden er voor de pauze nog niet in om het verschil te maken tegen een tegenvallend Pools elftal. Zo zaten we toch al een tijdje zonder doelpunt op dit WK.

Topspits Lewandowski moest vooral aan verdedigen denken bij de Polen.

Drama voor Lewandowski

Ook na de pauze zagen we aanvankelijk hetzelfde spelbeeld, een afstandsschot van Lozano werd eenvoudig gepakt door Szczesny. Iets voor het uur kregen de Polen plots een 'cadeautje' van scheidsrechter en VAR in de vorm van een goedkope strafschop. Na een trekfout op Lewandowski mocht de Poolse spits zelf aanleggen vanaf elf meter maar Ochoa pakte zowaar de strafschop en zo bleef het 0-0.

Aan de overzijde toonde Szczesny even later andermaal zijn kunnen bij een gedevieerd schot van Chavez. Beide doelmannen hadden duidelijk geen zin in een (tegen)doelpunt vanavond. In het slotkwartier ging de wedstrijd grotendeels op slot en bij beide ploegen overheerste toch de angst om te verliezen. De wedstrijd eindigde uiteindelijk op een brilscore, daar zal mogelijk vooral Argentinië blij mee zijn. 

Bijzonderheid:

Lewandowski (Polen) mist een strafschop (58').

Ziet u één van deze twee ploegen doorgaan?

Meest recent

Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

57
57
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

104
104
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

143
143
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

264
264
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

240
240
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

95
95
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

56
56
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

303
303
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

344
344
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

239
239
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

180
180
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

353
353
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

290
290
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

86
86
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

303
303
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

315
315
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

529
529
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

386
386
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

292
292
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

512
512
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

164
164
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

65
65
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

313
313
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

293
293
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

662
662

Meer sportnieuws