Lewandowski-drama dompelt Polen in rouw

door
Lewandowski-drama dompelt Polen in rouw

Een WK is voorlopig niet de speeltuin van Robert Lewandowski. De spits die zowat overal lijkt te scoren, kan het voorlopig niet waarmaken op een groot kampioenschap. Vandaag kreeg hij vanaf elf meter de kans op een gouden driepunter voor zijn land maar finaal hield Polen maar een schamel puntje over aan de confrontatie met Mexico.


In dezelfde groep als Argentinië en Saudi-Arabië konden zowel Mexico als Polen vandaag een levensgrote stap zetten richting de volgende ronde. De Zuid-Amerikaanse ploeg slaagde er al acht keer in om de poulefase op een wereldkampioenschap te overleven, het team van Lewandowski verloor dan weer acht van zijn laatste elf wedstrijden op een WK. Met Ochoa stond een ex-Standard speler onder de lat bij de Mexicanen, Genk-speler Arteaga zat op de bank.

Ook de Mexicaanse aanhang was kleurrijk uitgedost in Qatar.

Mexico domineert tegen matige Polen

Beide ploegen sloegen de studieronde over en dat leverde al in de eerste minuten een paar hete standjes op voor doel. De eerste echte kans werd door Moreno na dik tien minuten spelen over gekopt. Mexico had nadien het betere van het spel en halfweg de eerste periode ging een kopbal van Vega rakelings voorlangs. De Polen konden daar voorlopig niets tegenover stellen en slaagden er niet in om sterkhouder Lewandowski echt te lanceren.

Op het halfuur gaf doelman Szczesny bijna zelf een doelpunt cadeau door half naast een voorzet te grabbelen, Gallardo slaagde er niet in om de rebound in doel te verlengen. Los Tricolores roken het meeste aan een doelpunt maar slaagden er voor de pauze nog niet in om het verschil te maken tegen een tegenvallend Pools elftal. Zo zaten we toch al een tijdje zonder doelpunt op dit WK.

Topspits Lewandowski moest vooral aan verdedigen denken bij de Polen.

Drama voor Lewandowski

Ook na de pauze zagen we aanvankelijk hetzelfde spelbeeld, een afstandsschot van Lozano werd eenvoudig gepakt door Szczesny. Iets voor het uur kregen de Polen plots een 'cadeautje' van scheidsrechter en VAR in de vorm van een goedkope strafschop. Na een trekfout op Lewandowski mocht de Poolse spits zelf aanleggen vanaf elf meter maar Ochoa pakte zowaar de strafschop en zo bleef het 0-0.

Aan de overzijde toonde Szczesny even later andermaal zijn kunnen bij een gedevieerd schot van Chavez. Beide doelmannen hadden duidelijk geen zin in een (tegen)doelpunt vanavond. In het slotkwartier ging de wedstrijd grotendeels op slot en bij beide ploegen overheerste toch de angst om te verliezen. De wedstrijd eindigde uiteindelijk op een brilscore, daar zal mogelijk vooral Argentinië blij mee zijn. 

Bijzonderheid:

Lewandowski (Polen) mist een strafschop (58').

Ziet u één van deze twee ploegen doorgaan?

Meest recent

'Bayern perplex: sensationeel vertrek Kompany wordt reëel'

Bayern München wil zondag nog FC Heidenheim over de knie leggen, vervolgens kan de Duitse ...

57
57
'Genk in shock: pikante kleedkamer-bom duikt op bij Hoefkens'

Carl Hoefkens is géén kandidaat meer bij Genk. Hij zet zelf de deur dicht en kiest ...

60
60
Ophefmakende exit bij Anderlecht? Coosemans voert druk op

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

106
106
Hoogspanning Club-Gent: Louwagie pakt één Bruggeling fors aan

In de Jupiler Pro League is het reikhalzend uitkijken naar de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen ...

171
171
Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

42
42
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

153
153
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

41
41
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

265
265
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

250
250
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

151
151
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

31
31
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

346
346
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

246
246
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

155
155
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

154
154
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

27
27
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

287
287
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

49
49
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

71
71
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

87
87
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

157
157
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

300
300
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

549
549
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

266
266
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

458
458

Meer sportnieuws