Lewandowski-drama dompelt Polen in rouw

door
Lewandowski-drama dompelt Polen in rouw

Een WK is voorlopig niet de speeltuin van Robert Lewandowski. De spits die zowat overal lijkt te scoren, kan het voorlopig niet waarmaken op een groot kampioenschap. Vandaag kreeg hij vanaf elf meter de kans op een gouden driepunter voor zijn land maar finaal hield Polen maar een schamel puntje over aan de confrontatie met Mexico.


In dezelfde groep als Argentinië en Saudi-Arabië konden zowel Mexico als Polen vandaag een levensgrote stap zetten richting de volgende ronde. De Zuid-Amerikaanse ploeg slaagde er al acht keer in om de poulefase op een wereldkampioenschap te overleven, het team van Lewandowski verloor dan weer acht van zijn laatste elf wedstrijden op een WK. Met Ochoa stond een ex-Standard speler onder de lat bij de Mexicanen, Genk-speler Arteaga zat op de bank.

Ook de Mexicaanse aanhang was kleurrijk uitgedost in Qatar.

Mexico domineert tegen matige Polen

Beide ploegen sloegen de studieronde over en dat leverde al in de eerste minuten een paar hete standjes op voor doel. De eerste echte kans werd door Moreno na dik tien minuten spelen over gekopt. Mexico had nadien het betere van het spel en halfweg de eerste periode ging een kopbal van Vega rakelings voorlangs. De Polen konden daar voorlopig niets tegenover stellen en slaagden er niet in om sterkhouder Lewandowski echt te lanceren.

Op het halfuur gaf doelman Szczesny bijna zelf een doelpunt cadeau door half naast een voorzet te grabbelen, Gallardo slaagde er niet in om de rebound in doel te verlengen. Los Tricolores roken het meeste aan een doelpunt maar slaagden er voor de pauze nog niet in om het verschil te maken tegen een tegenvallend Pools elftal. Zo zaten we toch al een tijdje zonder doelpunt op dit WK.

Topspits Lewandowski moest vooral aan verdedigen denken bij de Polen.

Drama voor Lewandowski

Ook na de pauze zagen we aanvankelijk hetzelfde spelbeeld, een afstandsschot van Lozano werd eenvoudig gepakt door Szczesny. Iets voor het uur kregen de Polen plots een 'cadeautje' van scheidsrechter en VAR in de vorm van een goedkope strafschop. Na een trekfout op Lewandowski mocht de Poolse spits zelf aanleggen vanaf elf meter maar Ochoa pakte zowaar de strafschop en zo bleef het 0-0.

Aan de overzijde toonde Szczesny even later andermaal zijn kunnen bij een gedevieerd schot van Chavez. Beide doelmannen hadden duidelijk geen zin in een (tegen)doelpunt vanavond. In het slotkwartier ging de wedstrijd grotendeels op slot en bij beide ploegen overheerste toch de angst om te verliezen. De wedstrijd eindigde uiteindelijk op een brilscore, daar zal mogelijk vooral Argentinië blij mee zijn. 

Bijzonderheid:

Lewandowski (Polen) mist een strafschop (58').

Ziet u één van deze twee ploegen doorgaan?

Meest recent

‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

9
9
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

26
26
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

35
35
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

32
32
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

203
203
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

150
150
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

213
213
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

61
61
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

213
213
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

508
508
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

40
40
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

348
348
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

454
454
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

378
378
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

64
64
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

62
62
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

93
93
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

131
131
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

57
57
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

227
227
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

530
530
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

130
130
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

167
167
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

97
97
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

15
15

Meer sportnieuws