Lewandowski-drama dompelt Polen in rouw

82 stemmen
Lewandowski-drama dompelt Polen in rouw

Een WK is voorlopig niet de speeltuin van Robert Lewandowski. De spits die zowat overal lijkt te scoren, kan het voorlopig niet waarmaken op een groot kampioenschap. Vandaag kreeg hij vanaf elf meter de kans op een gouden driepunter voor zijn land maar finaal hield Polen maar een schamel puntje over aan de confrontatie met Mexico.


In dezelfde groep als Argentinië en Saudi-Arabië konden zowel Mexico als Polen vandaag een levensgrote stap zetten richting de volgende ronde. De Zuid-Amerikaanse ploeg slaagde er al acht keer in om de poulefase op een wereldkampioenschap te overleven, het team van Lewandowski verloor dan weer acht van zijn laatste elf wedstrijden op een WK. Met Ochoa stond een ex-Standard speler onder de lat bij de Mexicanen, Genk-speler Arteaga zat op de bank.

Ook de Mexicaanse aanhang was kleurrijk uitgedost in Qatar.

Mexico domineert tegen matige Polen

Beide ploegen sloegen de studieronde over en dat leverde al in de eerste minuten een paar hete standjes op voor doel. De eerste echte kans werd door Moreno na dik tien minuten spelen over gekopt. Mexico had nadien het betere van het spel en halfweg de eerste periode ging een kopbal van Vega rakelings voorlangs. De Polen konden daar voorlopig niets tegenover stellen en slaagden er niet in om sterkhouder Lewandowski echt te lanceren.

Op het halfuur gaf doelman Szczesny bijna zelf een doelpunt cadeau door half naast een voorzet te grabbelen, Gallardo slaagde er niet in om de rebound in doel te verlengen. Los Tricolores roken het meeste aan een doelpunt maar slaagden er voor de pauze nog niet in om het verschil te maken tegen een tegenvallend Pools elftal. Zo zaten we toch al een tijdje zonder doelpunt op dit WK.

Topspits Lewandowski moest vooral aan verdedigen denken bij de Polen.

Drama voor Lewandowski

Ook na de pauze zagen we aanvankelijk hetzelfde spelbeeld, een afstandsschot van Lozano werd eenvoudig gepakt door Szczesny. Iets voor het uur kregen de Polen plots een 'cadeautje' van scheidsrechter en VAR in de vorm van een goedkope strafschop. Na een trekfout op Lewandowski mocht de Poolse spits zelf aanleggen vanaf elf meter maar Ochoa pakte zowaar de strafschop en zo bleef het 0-0.

Aan de overzijde toonde Szczesny even later andermaal zijn kunnen bij een gedevieerd schot van Chavez. Beide doelmannen hadden duidelijk geen zin in een (tegen)doelpunt vanavond. In het slotkwartier ging de wedstrijd grotendeels op slot en bij beide ploegen overheerste toch de angst om te verliezen. De wedstrijd eindigde uiteindelijk op een brilscore, daar zal mogelijk vooral Argentinië blij mee zijn. 

Bijzonderheid:

Lewandowski (Polen) mist een strafschop (58').

LEES OOK: Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

Ziet u één van deze twee ploegen doorgaan?

Meest recent

'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

19
19
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

78
78
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

343
343
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

94
94
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

161
161
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

20
20
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

23
23
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

112
112
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

127
127
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

19
19
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

382
382
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

150
150
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

35
35
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

35
35
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

25
25
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

97
97
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

216
216
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

499
499
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

69
69
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

328
328
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

78
78
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

243
243
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

723
723
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

412
412
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

463
463

Meer sportnieuws