Serieuze transferblunder Anderlecht

1403
Serieuze transferblunder Anderlecht

Jesper Fredberg is de nieuwe CEO Sports van RSC Anderlecht en hij bereidt alvast de komende wintermercato voor. De Deen zal zich meteen moeten bewijzen in twee uitermate complexe dossiers. Fredberg moet eerst en vooral een oplossing vinden voor de overbodige Wesley Hoedt, én hij moet tegelijkertijd een nieuwe kwalitatieve centrale verdediger aantrekken. Het wordt quasi onmogelijk om Hoedt in januari (definitief) te verpatsen, terwijl zijn recent genoemde potentiële opvolger Koffi Djidji (Torino) niet meteen een hoogvlieger blijkt te zijn dit seizoen.


HOEDT OUT, DJIDJI IN?

Robin Veldman degradeerde Wesley Hoedt tot bankzitter, maar de Nederlandse verdediger kon zich helemaal niet vereenzelvigen met die nieuwe status en dat maakte hij de staff van Anderlecht ook klaar en duidelijk. Maar bij Anderlecht is niemand groter dan de ploeg of de club, waarna Sporting hem prompt uit de selectie weerde voor de laatste wedstrijden tegen Antwerp FC en KRC Genk. Anderlecht zal zich trouwens ook niet verzetten tegen een vertrek van Hoedt in de aankomende wintermercato.

Wesley Hoedt laat zich dit seizoen vooral op een bedenkelijke wijze opmerken. Hij straalt een negatieve lichaamshouding uit, heeft conflicten met zijn ploegmaats en hij maakt (soms domme) individuele fouten. Hij is ook te weinig een leiderstype op het veld, terwijl hij dat nochtans wel zou moeten zijn. Bovendien zorgde Hoedt naar verluidt al vaker voor irritatie binnen de spelersgroep en stond hij aan het einde van de vorige transferperiode eerder ook al dichtbij de uitgang.



Daarnaast strijkt Wesley Hoedt volgens La Dernière Heure zo’n 1,5 miljoen euro per jaar op in het Lotto Park, een fraai salaris dat evenwel niet in verhouding staat tot zijn ontoereikende sportieve prestaties. Hoedt mag dus beschikken bij Anderlecht en de scoutingscel heeft ondertussen al een eerste potentiële opvolger geïdentificeerd. Volgens Calciomercato heeft Sporting immers interesse in Koffi Djidji, een 29-jarige centrale verdediger van Torino. Ook Bristol City en Fulham tonen interesse in de Ivoriaan.

BESTE SEIZOEN OOIT

We kunnen alvast goed begrijpen vanwaar die paars-witte interesse komt: Koffi Djidji was vorig seizoen één van de betere centrale verdedigers in de Serie A. De Ivoriaan is een fysiek sterke verdediger met een goede tactische kennis, die laatste kwaliteit scherpte hij danig aan tijdens zijn samenwerking met Claudio Ranieri bij FC Nantes. Djidji kan ook op een behoorlijke wijze de aanvallen opzetten van achteruit en hij is ook polyvalent. Hij kan alle centrale posities innemen en ook de linker- en rechterflank is hem niet vreemd.



“Ik zit vol ambitie. Ik beleef het beste seizoen uit mijn carrière”, zei Koffi Djidji in april aan RMC Sports. Er zit wel een grond van waarheid in die uitspraak want de Ivoriaan lijkt pas aan het eind van zijn twintiger jaren naam te maken voor zichzelf. Djidji geeft toe “tijd te hebben verloren” door FC Nantes pas op bijna 26-jarige leeftijd te verlaten voor Italië. Anderzijds heeft Djidji (29) nu een grotere volwassenheid en zelfkennis verworven. In elk geval haalde de verdediger vorig seizoen wellicht zijn hoogste niveau ooit.

DUELS EN FOCUS

Dat wordt alvast gestaafd door twee mooie statistieken. Voor zijn hamstringblessure eind maart was Koffi Djidji de verdediger die de meeste duels won in de Serie A. Daarnaast behoorde hij ook tot de tien defensief regelmatigste centrale verdedigers van het Calcio. “Het is een bewijs dat het geleverde werk goed is”, zei Djidji aan RMC Sports. “Het komt overeen met wat ik zelf eis bij het betreden van het veld: mijn duels winnen. Maar ik focus me niet te veel op de statistieken.”



Koffi Djidji is een speler die ervan houdt om duels aan te gaan en die graag fysiek contact opzoekt met zijn rechtstreekse tegenstander. In het tactische Calcio kon hij deze eigenschappen verder ontplooien. Djidji laat niets aan het toeval over want voor de wedstrijden bekijkt hij ter voorbereiding veel video’s van de spits van de tegenstander. Hoe hij beweegt, zijn sterke voet, … “Het was in Nantes met Sergio Conceiçao dat ik dat heb geleerd en het was in Italië dat ik het heb ontwikkeld.”

NIET MEER ZO GOED?

Na zijn vorig topseizoen bij Torino toonden Sporting Lissabon, Olympiakos en Fulham interesse in Koffi Djidji, maar uiteindelijk bleef de Ivoriaan op post in Turijn. En dat is best wel opvallend te noemen, want eind dit seizoen loopt Koffi’s contract af bij Torino. Anderlecht zou dus wel eens een erg knappe zaak kunnen realiseren op de transfermarkt, ware het niet dat de prestaties van Koffi dit seizoen wat tegenvallen. Hij wint bijvoorbeeld veel minder duels, nochtans zijn uitgesproken sterkte, waardoor hij niet meer bovenaan het lijstje van de best presterende centrale verdedigers prijkt, maar wel helemaal onderaan. Ook zijn defensieve regelmatigheid is heel flink afgenomen dit seizoen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

Moet Anderlecht Hoedt een herkansing geven?

Meest recent

Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

1
1
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

0
0
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

7
7
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

73
73
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

32
32
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

19
19
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

52
52
Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

50
50
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

41
41
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

53
53
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

110
110
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

39
39
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

133
133
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

46
46
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

286
286
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

39
39
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

77
77
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

34
34
JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

72
72
TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

283
283
Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wouter Vrancken is nu actief bij het Schotse Hearts, maar de oefenmeester boekte eerder succes bij ...

144
144
Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Vincent Kompany werd afgelopen seizoen kampioen met Bayern München en ook dit seizoen maakt de ...

66
66
Vanden Borre praat over toekomst: opvallend plan

Anthony Vanden Borre speelde in het verleden onder meer bij RSC Anderlecht en KRC Genk en was ook ...

91
91
Vanhaezebrouck over Rode Duivel: "Gouden Bal-niveau"

Hein Vanhaezebrouck heeft weinig twijfels over de kwaliteiten van Roméo Lavia. De analist is ...

238
238
Scaloni waarschuwt héél Argentinië na afhaken van Messi

Lionel Messi heeft afgelopen nacht afscheid genomen van de Argentijnse nationale ploeg. De 39-jarige ...

79
79

Meer sportnieuws