Serieuze transferblunder Anderlecht

1403
Serieuze transferblunder Anderlecht

Jesper Fredberg is de nieuwe CEO Sports van RSC Anderlecht en hij bereidt alvast de komende wintermercato voor. De Deen zal zich meteen moeten bewijzen in twee uitermate complexe dossiers. Fredberg moet eerst en vooral een oplossing vinden voor de overbodige Wesley Hoedt, én hij moet tegelijkertijd een nieuwe kwalitatieve centrale verdediger aantrekken. Het wordt quasi onmogelijk om Hoedt in januari (definitief) te verpatsen, terwijl zijn recent genoemde potentiële opvolger Koffi Djidji (Torino) niet meteen een hoogvlieger blijkt te zijn dit seizoen.


HOEDT OUT, DJIDJI IN?

Robin Veldman degradeerde Wesley Hoedt tot bankzitter, maar de Nederlandse verdediger kon zich helemaal niet vereenzelvigen met die nieuwe status en dat maakte hij de staff van Anderlecht ook klaar en duidelijk. Maar bij Anderlecht is niemand groter dan de ploeg of de club, waarna Sporting hem prompt uit de selectie weerde voor de laatste wedstrijden tegen Antwerp FC en KRC Genk. Anderlecht zal zich trouwens ook niet verzetten tegen een vertrek van Hoedt in de aankomende wintermercato.

Wesley Hoedt laat zich dit seizoen vooral op een bedenkelijke wijze opmerken. Hij straalt een negatieve lichaamshouding uit, heeft conflicten met zijn ploegmaats en hij maakt (soms domme) individuele fouten. Hij is ook te weinig een leiderstype op het veld, terwijl hij dat nochtans wel zou moeten zijn. Bovendien zorgde Hoedt naar verluidt al vaker voor irritatie binnen de spelersgroep en stond hij aan het einde van de vorige transferperiode eerder ook al dichtbij de uitgang.



Daarnaast strijkt Wesley Hoedt volgens La Dernière Heure zo’n 1,5 miljoen euro per jaar op in het Lotto Park, een fraai salaris dat evenwel niet in verhouding staat tot zijn ontoereikende sportieve prestaties. Hoedt mag dus beschikken bij Anderlecht en de scoutingscel heeft ondertussen al een eerste potentiële opvolger geïdentificeerd. Volgens Calciomercato heeft Sporting immers interesse in Koffi Djidji, een 29-jarige centrale verdediger van Torino. Ook Bristol City en Fulham tonen interesse in de Ivoriaan.

BESTE SEIZOEN OOIT

We kunnen alvast goed begrijpen vanwaar die paars-witte interesse komt: Koffi Djidji was vorig seizoen één van de betere centrale verdedigers in de Serie A. De Ivoriaan is een fysiek sterke verdediger met een goede tactische kennis, die laatste kwaliteit scherpte hij danig aan tijdens zijn samenwerking met Claudio Ranieri bij FC Nantes. Djidji kan ook op een behoorlijke wijze de aanvallen opzetten van achteruit en hij is ook polyvalent. Hij kan alle centrale posities innemen en ook de linker- en rechterflank is hem niet vreemd.



“Ik zit vol ambitie. Ik beleef het beste seizoen uit mijn carrière”, zei Koffi Djidji in april aan RMC Sports. Er zit wel een grond van waarheid in die uitspraak want de Ivoriaan lijkt pas aan het eind van zijn twintiger jaren naam te maken voor zichzelf. Djidji geeft toe “tijd te hebben verloren” door FC Nantes pas op bijna 26-jarige leeftijd te verlaten voor Italië. Anderzijds heeft Djidji (29) nu een grotere volwassenheid en zelfkennis verworven. In elk geval haalde de verdediger vorig seizoen wellicht zijn hoogste niveau ooit.

DUELS EN FOCUS

Dat wordt alvast gestaafd door twee mooie statistieken. Voor zijn hamstringblessure eind maart was Koffi Djidji de verdediger die de meeste duels won in de Serie A. Daarnaast behoorde hij ook tot de tien defensief regelmatigste centrale verdedigers van het Calcio. “Het is een bewijs dat het geleverde werk goed is”, zei Djidji aan RMC Sports. “Het komt overeen met wat ik zelf eis bij het betreden van het veld: mijn duels winnen. Maar ik focus me niet te veel op de statistieken.”



Koffi Djidji is een speler die ervan houdt om duels aan te gaan en die graag fysiek contact opzoekt met zijn rechtstreekse tegenstander. In het tactische Calcio kon hij deze eigenschappen verder ontplooien. Djidji laat niets aan het toeval over want voor de wedstrijden bekijkt hij ter voorbereiding veel video’s van de spits van de tegenstander. Hoe hij beweegt, zijn sterke voet, … “Het was in Nantes met Sergio Conceiçao dat ik dat heb geleerd en het was in Italië dat ik het heb ontwikkeld.”

NIET MEER ZO GOED?

Na zijn vorig topseizoen bij Torino toonden Sporting Lissabon, Olympiakos en Fulham interesse in Koffi Djidji, maar uiteindelijk bleef de Ivoriaan op post in Turijn. En dat is best wel opvallend te noemen, want eind dit seizoen loopt Koffi’s contract af bij Torino. Anderlecht zou dus wel eens een erg knappe zaak kunnen realiseren op de transfermarkt, ware het niet dat de prestaties van Koffi dit seizoen wat tegenvallen. Hij wint bijvoorbeeld veel minder duels, nochtans zijn uitgesproken sterkte, waardoor hij niet meer bovenaan het lijstje van de best presterende centrale verdedigers prijkt, maar wel helemaal onderaan. Ook zijn defensieve regelmatigheid is heel flink afgenomen dit seizoen.

LEES OOK: 'Anderlecht aast op Serie A-kanon: 14M voor stunt'

Moet Anderlecht Hoedt een herkansing geven?

Meest recent

‘Club Brugge slaat toe: Europese killer voor 8 miljoen’

Club Brugge is nog niet klaar op de mercato. Blauw-zwart bereidde een bod van acht miljoen euro voor ...

1
1
Union kondigt nog late vertrekker aan

Union heeft er al een zeer drukke transferzomer opzitten. Aan inkomende zijde lijkt het huiswerk er ...

54
54
Charleroi shopt in Premier League, STVV haalt nog WK-ganger

Charleroi is voorlopig dé verrassing van het seizoensbegin in de Jupiler Pro League. De ...

24
24
'Transfersoap Fofana eindelijk voorbij: transfersom bekend'

Er ontspon zich deze zomer een heuse transfersoap rond Malick Fofana. Ondanks een seizoen dat ...

57
57
Ordoñez doet boekje open over gemiste transfer en blessure

Bij Club Brugge lijken ze behoudens grote verrassingen klaar te zijn met hun mercato. Het zag deze ...

103
103
Genk slijt overbodige pion, Antwerp shopt bij Barça

In ons land is de transfermarkt in principe nog enkele dagen open, maar toch ronden ook heel wat ...

91
91
Toptransfer voor David, Man City haalt nog een winger

In de grote competities worden op de valreep nog heel wat transfers afgesloten, waarbij ook de ...

77
77
'Sibierski tovert nog verrassende middenvelder uit hoed'

Het is nog een bijzonder druk einde van de transferperiode voor Anderlecht. Dat wist dinsdag met ...

638
638
'Fofana maakt keuze na bizarre transfersituatie'

Het werd voor Malick Fofana nog een zeer drukke deadline day, want de flankaanvaller staat op het ...

110
110
Stassin heeft op de valreep knaltransfer nog beet

In vele landen sluit de transfermarkt dinsdagavond zijn deuren en dus worden er op de valreep nog ...

76
76
Peter Vandenbempt's onthulling slaat in als een bom

Peter Vandenbempt kennen we vandaag als één van de vertrouwde stemmen van het ...

165
165
KRC Genk maakt vertrek van Steuckers wereldkundig

KRC Genk heeft een oplossing gevonden voor Jarne Steuckers. De linkspoot zat volledig op een ...

156
156
Anderlecht heeft prijs: ervaren verdediger voorgesteld

Antoine Sibierski is bezig aan een heel actieve zomermercato bij RSC Anderlecht. De Fransman heeft ...

413
413
Juventus verwent fans met absolute toptransfer

Juventus is met een zes op zes goed begonnen in de Serie A, maar het is duidelijk dat er nog ...

69
69
KRC Genk en Liverpool maken megadeal bekend

Liverpool en KRC Genk hebben zopas de toptransfer van Lucca Brughmans meegedeeld. Genk ontvangt 33 ...

239
239
‘Van Bommel gooit De Bruyne per direct uit basis’

Mark van Bommel heeft zijn eerste gevoelige knoop bij de Rode Duivels al doorgehakt. Kevin De Bruyne ...

1283
1283
Standard maakt terugkeer publiekslieveling bekend

Standard kent een zeer drukke transferdag. De Rouches lieten Thomas Henry en Timothé Nkada ...

164
164
Tedesco haalt volgende Belg in huis

Domenico Tedesco heeft na Arthur Theate nog een Belgische speler aan de kern toegevoegd bij Bologna. ...

33
33
Westerlo raast door en heeft volgende speler te pakken

KVC Westerlo kent een héél drukke zomermercato. De Kemphanen hebben ondertussen hun ...

28
28
Fernandez-Pardo haalt slag thuis: "Hij wilde mij graag"

Matias Fernandez-Pardo heeft eindelijk zijn transfer helemaal beet. De Belgische aanvaller tekende ...

54
54
Hayen verwelkomt Belgische winger bij Burnley

Nicky Hayen is met een 1 op 9 zeer pover begonnen aan het seizoen bij Burnley. De Engelse ...

36
36
Twee vertrekkers bij Standard, aanwinst onderweg

Sportief directeur Marc Wilmots kent nog drukke dagen bij Standard. Hij heeft vandaag alvast nog ...

58
58
Romano kondigt zéér verrassende transfer Anderlecht aan

RSC Anderlecht heeft een volgende aanwinst beet. Transferspecialist Fabrizio Romano komt met zeer ...

558
558
Beveren haalt uit, vertrekkers bij Cercle en Zulte Waregem

Officieel transfernieuws bij SK Beveren en Zulte Waregem. Op de Freethiel hebben ze een nieuwe ...

101
101
'Uitgaand verkeer bij Anderlecht, Antwerp & Club Brugge'

Een handvol dagen voor de transfermarkt zijn deuren onherroepelijk weer sluit, draait de ...

416
416

Meer sportnieuws