Serieuze transferblunder Anderlecht

1403
Serieuze transferblunder Anderlecht

Jesper Fredberg is de nieuwe CEO Sports van RSC Anderlecht en hij bereidt alvast de komende wintermercato voor. De Deen zal zich meteen moeten bewijzen in twee uitermate complexe dossiers. Fredberg moet eerst en vooral een oplossing vinden voor de overbodige Wesley Hoedt, én hij moet tegelijkertijd een nieuwe kwalitatieve centrale verdediger aantrekken. Het wordt quasi onmogelijk om Hoedt in januari (definitief) te verpatsen, terwijl zijn recent genoemde potentiële opvolger Koffi Djidji (Torino) niet meteen een hoogvlieger blijkt te zijn dit seizoen.


HOEDT OUT, DJIDJI IN?

Robin Veldman degradeerde Wesley Hoedt tot bankzitter, maar de Nederlandse verdediger kon zich helemaal niet vereenzelvigen met die nieuwe status en dat maakte hij de staff van Anderlecht ook klaar en duidelijk. Maar bij Anderlecht is niemand groter dan de ploeg of de club, waarna Sporting hem prompt uit de selectie weerde voor de laatste wedstrijden tegen Antwerp FC en KRC Genk. Anderlecht zal zich trouwens ook niet verzetten tegen een vertrek van Hoedt in de aankomende wintermercato.

Wesley Hoedt laat zich dit seizoen vooral op een bedenkelijke wijze opmerken. Hij straalt een negatieve lichaamshouding uit, heeft conflicten met zijn ploegmaats en hij maakt (soms domme) individuele fouten. Hij is ook te weinig een leiderstype op het veld, terwijl hij dat nochtans wel zou moeten zijn. Bovendien zorgde Hoedt naar verluidt al vaker voor irritatie binnen de spelersgroep en stond hij aan het einde van de vorige transferperiode eerder ook al dichtbij de uitgang.



Daarnaast strijkt Wesley Hoedt volgens La Dernière Heure zo’n 1,5 miljoen euro per jaar op in het Lotto Park, een fraai salaris dat evenwel niet in verhouding staat tot zijn ontoereikende sportieve prestaties. Hoedt mag dus beschikken bij Anderlecht en de scoutingscel heeft ondertussen al een eerste potentiële opvolger geïdentificeerd. Volgens Calciomercato heeft Sporting immers interesse in Koffi Djidji, een 29-jarige centrale verdediger van Torino. Ook Bristol City en Fulham tonen interesse in de Ivoriaan.

BESTE SEIZOEN OOIT

We kunnen alvast goed begrijpen vanwaar die paars-witte interesse komt: Koffi Djidji was vorig seizoen één van de betere centrale verdedigers in de Serie A. De Ivoriaan is een fysiek sterke verdediger met een goede tactische kennis, die laatste kwaliteit scherpte hij danig aan tijdens zijn samenwerking met Claudio Ranieri bij FC Nantes. Djidji kan ook op een behoorlijke wijze de aanvallen opzetten van achteruit en hij is ook polyvalent. Hij kan alle centrale posities innemen en ook de linker- en rechterflank is hem niet vreemd.



“Ik zit vol ambitie. Ik beleef het beste seizoen uit mijn carrière”, zei Koffi Djidji in april aan RMC Sports. Er zit wel een grond van waarheid in die uitspraak want de Ivoriaan lijkt pas aan het eind van zijn twintiger jaren naam te maken voor zichzelf. Djidji geeft toe “tijd te hebben verloren” door FC Nantes pas op bijna 26-jarige leeftijd te verlaten voor Italië. Anderzijds heeft Djidji (29) nu een grotere volwassenheid en zelfkennis verworven. In elk geval haalde de verdediger vorig seizoen wellicht zijn hoogste niveau ooit.

DUELS EN FOCUS

Dat wordt alvast gestaafd door twee mooie statistieken. Voor zijn hamstringblessure eind maart was Koffi Djidji de verdediger die de meeste duels won in de Serie A. Daarnaast behoorde hij ook tot de tien defensief regelmatigste centrale verdedigers van het Calcio. “Het is een bewijs dat het geleverde werk goed is”, zei Djidji aan RMC Sports. “Het komt overeen met wat ik zelf eis bij het betreden van het veld: mijn duels winnen. Maar ik focus me niet te veel op de statistieken.”



Koffi Djidji is een speler die ervan houdt om duels aan te gaan en die graag fysiek contact opzoekt met zijn rechtstreekse tegenstander. In het tactische Calcio kon hij deze eigenschappen verder ontplooien. Djidji laat niets aan het toeval over want voor de wedstrijden bekijkt hij ter voorbereiding veel video’s van de spits van de tegenstander. Hoe hij beweegt, zijn sterke voet, … “Het was in Nantes met Sergio Conceiçao dat ik dat heb geleerd en het was in Italië dat ik het heb ontwikkeld.”

NIET MEER ZO GOED?

Na zijn vorig topseizoen bij Torino toonden Sporting Lissabon, Olympiakos en Fulham interesse in Koffi Djidji, maar uiteindelijk bleef de Ivoriaan op post in Turijn. En dat is best wel opvallend te noemen, want eind dit seizoen loopt Koffi’s contract af bij Torino. Anderlecht zou dus wel eens een erg knappe zaak kunnen realiseren op de transfermarkt, ware het niet dat de prestaties van Koffi dit seizoen wat tegenvallen. Hij wint bijvoorbeeld veel minder duels, nochtans zijn uitgesproken sterkte, waardoor hij niet meer bovenaan het lijstje van de best presterende centrale verdedigers prijkt, maar wel helemaal onderaan. Ook zijn defensieve regelmatigheid is heel flink afgenomen dit seizoen.

LEES OOK: Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Moet Anderlecht Hoedt een herkansing geven?

Meest recent

Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode ...

1
1
‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

13
13
Union slaat weer toe: goudhaantje van vijfde niveau

Union SG doet het elke mercato weer. Relatief onbekende spelers binnenhalen en die een kans geven ...

52
52
Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

39
39
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

53
53
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

12
12
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

316
316
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

60
60
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

54
54
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

81
81
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

106
106
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

71
71
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

139
139
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

237
237
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

229
229
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

244
244
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

161
161
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

1058
1058
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

245
245
Grote Mannaert-wending bij KBVB: doorbraak in de maak

De Rode Duivels trappen deze week hun campagne in de Nations League op gang. Ondertussen blijft het ...

155
155
‘Lammens afgemaakt: Van Bommel doet straffe ingreep’

Senne Lammens krijgt meteen een opvallend signaal van Mark van Bommel. Net nu de doelman bij ...

505
505
'Real zes punten achter: Mourinho viseert grote naam'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

237
237
Union haalt wéér ruwe diamant: "Interesse lang duidelijk"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

167
167
Verrassende Duivel maakt indruk: eerste basisplaats lonkt

De Rode Duivels zijn voor het eerst sinds het WK weer samengekomen. Maandag werd verzamelen geblazen ...

441
441
Club Brugge aan de slag: nieuwste toptransfer staat vast

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

785
785

Meer sportnieuws