Serieuze transferblunder Anderlecht

1403
Serieuze transferblunder Anderlecht

Jesper Fredberg is de nieuwe CEO Sports van RSC Anderlecht en hij bereidt alvast de komende wintermercato voor. De Deen zal zich meteen moeten bewijzen in twee uitermate complexe dossiers. Fredberg moet eerst en vooral een oplossing vinden voor de overbodige Wesley Hoedt, én hij moet tegelijkertijd een nieuwe kwalitatieve centrale verdediger aantrekken. Het wordt quasi onmogelijk om Hoedt in januari (definitief) te verpatsen, terwijl zijn recent genoemde potentiële opvolger Koffi Djidji (Torino) niet meteen een hoogvlieger blijkt te zijn dit seizoen.


HOEDT OUT, DJIDJI IN?

Robin Veldman degradeerde Wesley Hoedt tot bankzitter, maar de Nederlandse verdediger kon zich helemaal niet vereenzelvigen met die nieuwe status en dat maakte hij de staff van Anderlecht ook klaar en duidelijk. Maar bij Anderlecht is niemand groter dan de ploeg of de club, waarna Sporting hem prompt uit de selectie weerde voor de laatste wedstrijden tegen Antwerp FC en KRC Genk. Anderlecht zal zich trouwens ook niet verzetten tegen een vertrek van Hoedt in de aankomende wintermercato.

Wesley Hoedt laat zich dit seizoen vooral op een bedenkelijke wijze opmerken. Hij straalt een negatieve lichaamshouding uit, heeft conflicten met zijn ploegmaats en hij maakt (soms domme) individuele fouten. Hij is ook te weinig een leiderstype op het veld, terwijl hij dat nochtans wel zou moeten zijn. Bovendien zorgde Hoedt naar verluidt al vaker voor irritatie binnen de spelersgroep en stond hij aan het einde van de vorige transferperiode eerder ook al dichtbij de uitgang.



Daarnaast strijkt Wesley Hoedt volgens La Dernière Heure zo’n 1,5 miljoen euro per jaar op in het Lotto Park, een fraai salaris dat evenwel niet in verhouding staat tot zijn ontoereikende sportieve prestaties. Hoedt mag dus beschikken bij Anderlecht en de scoutingscel heeft ondertussen al een eerste potentiële opvolger geïdentificeerd. Volgens Calciomercato heeft Sporting immers interesse in Koffi Djidji, een 29-jarige centrale verdediger van Torino. Ook Bristol City en Fulham tonen interesse in de Ivoriaan.

BESTE SEIZOEN OOIT

We kunnen alvast goed begrijpen vanwaar die paars-witte interesse komt: Koffi Djidji was vorig seizoen één van de betere centrale verdedigers in de Serie A. De Ivoriaan is een fysiek sterke verdediger met een goede tactische kennis, die laatste kwaliteit scherpte hij danig aan tijdens zijn samenwerking met Claudio Ranieri bij FC Nantes. Djidji kan ook op een behoorlijke wijze de aanvallen opzetten van achteruit en hij is ook polyvalent. Hij kan alle centrale posities innemen en ook de linker- en rechterflank is hem niet vreemd.



“Ik zit vol ambitie. Ik beleef het beste seizoen uit mijn carrière”, zei Koffi Djidji in april aan RMC Sports. Er zit wel een grond van waarheid in die uitspraak want de Ivoriaan lijkt pas aan het eind van zijn twintiger jaren naam te maken voor zichzelf. Djidji geeft toe “tijd te hebben verloren” door FC Nantes pas op bijna 26-jarige leeftijd te verlaten voor Italië. Anderzijds heeft Djidji (29) nu een grotere volwassenheid en zelfkennis verworven. In elk geval haalde de verdediger vorig seizoen wellicht zijn hoogste niveau ooit.

DUELS EN FOCUS

Dat wordt alvast gestaafd door twee mooie statistieken. Voor zijn hamstringblessure eind maart was Koffi Djidji de verdediger die de meeste duels won in de Serie A. Daarnaast behoorde hij ook tot de tien defensief regelmatigste centrale verdedigers van het Calcio. “Het is een bewijs dat het geleverde werk goed is”, zei Djidji aan RMC Sports. “Het komt overeen met wat ik zelf eis bij het betreden van het veld: mijn duels winnen. Maar ik focus me niet te veel op de statistieken.”



Koffi Djidji is een speler die ervan houdt om duels aan te gaan en die graag fysiek contact opzoekt met zijn rechtstreekse tegenstander. In het tactische Calcio kon hij deze eigenschappen verder ontplooien. Djidji laat niets aan het toeval over want voor de wedstrijden bekijkt hij ter voorbereiding veel video’s van de spits van de tegenstander. Hoe hij beweegt, zijn sterke voet, … “Het was in Nantes met Sergio Conceiçao dat ik dat heb geleerd en het was in Italië dat ik het heb ontwikkeld.”

NIET MEER ZO GOED?

Na zijn vorig topseizoen bij Torino toonden Sporting Lissabon, Olympiakos en Fulham interesse in Koffi Djidji, maar uiteindelijk bleef de Ivoriaan op post in Turijn. En dat is best wel opvallend te noemen, want eind dit seizoen loopt Koffi’s contract af bij Torino. Anderlecht zou dus wel eens een erg knappe zaak kunnen realiseren op de transfermarkt, ware het niet dat de prestaties van Koffi dit seizoen wat tegenvallen. Hij wint bijvoorbeeld veel minder duels, nochtans zijn uitgesproken sterkte, waardoor hij niet meer bovenaan het lijstje van de best presterende centrale verdedigers prijkt, maar wel helemaal onderaan. Ook zijn defensieve regelmatigheid is heel flink afgenomen dit seizoen.

LEES OOK: 'Anderlecht en AA Gent blijven azen op peperdure spits'

Moet Anderlecht Hoedt een herkansing geven?

Meest recent

Verrassende international Genk is slecht nieuws voor Duivels

Ook bij KRC Genk moesten ze het de voorbije weken stellen met een stevig gereduceerde spelersgroep, ...

11
11
'Anderlecht en AA Gent blijven azen op peperdure spits'

Het duurt nog drie maanden voor de transfermarkt zijn deuren opent, maar heel wat clubs speuren toch ...

65
65
Van Bommel ongenadig: Duivels trio wéér in tribune

Om 20u45 sluiten de Rode Duivels een ongezien vierluik in de Nations League af met een trip naar ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt van 60 miljoen, Barça bepaalt toekomst'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

148
148
Waarom de Rode Duivels best punten pakken tegen Frankrijk

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Frankrijk. In de Nations League staan de Belgen op een ...

125
125
Grote BOM rond Ronaldo: plots duiken deze beelden op

Cristiano Ronaldo beleeft een bewogen periode bij de Portugese nationale ploeg. Nadat de superster ...

153
153
Lukaku krijgt Fenerbahçe-boodschap na duidelijke taal

Romelu Lukaku zit momenteel bij de Rode Duivels ter voorbereiding van de laatste Nations ...

252
252
Kritiek op Nations League neemt toe: clubs grijpen in

De spelers van Noorwegen hebben na de nederlaag tegen Portugal meteen het trainingskamp van de ...

229
229
Nederland trekt harde conclusie: "Dat zijn we niét meer"

Nederland boekte dinsdag een 2-1-zege tegen Servië, maar overtuigen deed Oranje allerminst. In ...

71
71
Witsel velt oordeel over België en Frankrijk

Mark van Bommel was van oordeel dat België een punt verdiende tegen Frankrijk, maar dat was ...

80
80
Albert ziet verrassende Duivel: "Heeft iedereen overtuigd"

Iedereen praat over Mika Godts, die een goede indruk achterlaat. Maar er is een andere Rode Duivel ...

91
91
'Verloren zoon' staat op bij Oranje: "Had ik niet verwacht"

Joshua Zirkzee kroonde zich dinsdag tot matchwinnaar voor Nederland. De aanvaller maakte het ...

39
39
Transfer voor De Bruyne? "Is een gigantische club"

De afgelopen jaren leek Kevin De Bruyne in een negatieve spiraal te zitten bij club en land. De ...

205
205
Nieuwe kapitein bij Duivels: L'Equipe tipt opvallende naam

De Rode Duivels moeten het maandagavond tegen Frankrijk doen zonder de geschorste Kevin De Bruyne en ...

369
369
Club lacht tanden bloot: Virgili doet Spanjaarden zwijmelen

Club Brugge heeft de laatste jaren heel wat spelers voor riante sommen aan buitenlandse ploegen ...

287
287
Verbazende optie bij Duivels: experiment met Zeno Debast?

De Rode Duivels gaan een lastige avond tegemoet. In de Nations League wacht immers een bezoek aan ...

207
207
'Kane kiest club volgend seizoen: doorbraak rond salaris'

Eind deze maand wordt in Londen de Ballon d'Or uitgereikt. Eén van de topfavorieten voor deze ...

152
152
Dít gedrag van Vanaken pikt Van Bommel niet

Sclessin veerde vrijdag recht voor Kevin De Bruyne. Over Hans Vanaken schreef de Franstalige pers ...

579
579
Zidane roteert: nachtmerrie voor Duivelse defensie

België kan maandagavond een gouden zaak doen in de Nations League. Maar dan moeten ze voor het ...

153
153
'Keihard: sterkhouder Duivels degradeert tot bankzitter'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

283
283
Opstelling Duivels: Van Bommel knutselt nieuw middenveld

De Rode Duivels kruisen maandagavond voor de tweede keer op één week tijd de degens ...

261
261
Grote patron bij Duivels: "Alles begint en eindigt met hem"

De Rode Duivels zijn zondagnamiddag met het nodige vertrouwen naar Parijs afgereisd voor het duel ...

169
169
Nieuwe Ronaldo-twist: bondscoach zet deur wagenwijd open

De eerste kwartfinalist in de Nations League is nu al bekend, want na een vierde zege op rij is ...

90
90
Ierland-Israël ontspoort weer met spuwincident

Zondagavond keken Ierland en Israël elkaar opnieuw in de ogen en daar was na de bewogen ...

125
125
Vrancken slaat terug na Belgische kritiek

Wouter Vrancken zette in de zomer een zeer opmerkelijke stap in zijn trainerscarrière. Na een ...

166
166

Meer sportnieuws