Serieuze transferblunder Anderlecht

1403
Serieuze transferblunder Anderlecht

Jesper Fredberg is de nieuwe CEO Sports van RSC Anderlecht en hij bereidt alvast de komende wintermercato voor. De Deen zal zich meteen moeten bewijzen in twee uitermate complexe dossiers. Fredberg moet eerst en vooral een oplossing vinden voor de overbodige Wesley Hoedt, én hij moet tegelijkertijd een nieuwe kwalitatieve centrale verdediger aantrekken. Het wordt quasi onmogelijk om Hoedt in januari (definitief) te verpatsen, terwijl zijn recent genoemde potentiële opvolger Koffi Djidji (Torino) niet meteen een hoogvlieger blijkt te zijn dit seizoen.


HOEDT OUT, DJIDJI IN?

Robin Veldman degradeerde Wesley Hoedt tot bankzitter, maar de Nederlandse verdediger kon zich helemaal niet vereenzelvigen met die nieuwe status en dat maakte hij de staff van Anderlecht ook klaar en duidelijk. Maar bij Anderlecht is niemand groter dan de ploeg of de club, waarna Sporting hem prompt uit de selectie weerde voor de laatste wedstrijden tegen Antwerp FC en KRC Genk. Anderlecht zal zich trouwens ook niet verzetten tegen een vertrek van Hoedt in de aankomende wintermercato.

Wesley Hoedt laat zich dit seizoen vooral op een bedenkelijke wijze opmerken. Hij straalt een negatieve lichaamshouding uit, heeft conflicten met zijn ploegmaats en hij maakt (soms domme) individuele fouten. Hij is ook te weinig een leiderstype op het veld, terwijl hij dat nochtans wel zou moeten zijn. Bovendien zorgde Hoedt naar verluidt al vaker voor irritatie binnen de spelersgroep en stond hij aan het einde van de vorige transferperiode eerder ook al dichtbij de uitgang.



Daarnaast strijkt Wesley Hoedt volgens La Dernière Heure zo’n 1,5 miljoen euro per jaar op in het Lotto Park, een fraai salaris dat evenwel niet in verhouding staat tot zijn ontoereikende sportieve prestaties. Hoedt mag dus beschikken bij Anderlecht en de scoutingscel heeft ondertussen al een eerste potentiële opvolger geïdentificeerd. Volgens Calciomercato heeft Sporting immers interesse in Koffi Djidji, een 29-jarige centrale verdediger van Torino. Ook Bristol City en Fulham tonen interesse in de Ivoriaan.

BESTE SEIZOEN OOIT

We kunnen alvast goed begrijpen vanwaar die paars-witte interesse komt: Koffi Djidji was vorig seizoen één van de betere centrale verdedigers in de Serie A. De Ivoriaan is een fysiek sterke verdediger met een goede tactische kennis, die laatste kwaliteit scherpte hij danig aan tijdens zijn samenwerking met Claudio Ranieri bij FC Nantes. Djidji kan ook op een behoorlijke wijze de aanvallen opzetten van achteruit en hij is ook polyvalent. Hij kan alle centrale posities innemen en ook de linker- en rechterflank is hem niet vreemd.



“Ik zit vol ambitie. Ik beleef het beste seizoen uit mijn carrière”, zei Koffi Djidji in april aan RMC Sports. Er zit wel een grond van waarheid in die uitspraak want de Ivoriaan lijkt pas aan het eind van zijn twintiger jaren naam te maken voor zichzelf. Djidji geeft toe “tijd te hebben verloren” door FC Nantes pas op bijna 26-jarige leeftijd te verlaten voor Italië. Anderzijds heeft Djidji (29) nu een grotere volwassenheid en zelfkennis verworven. In elk geval haalde de verdediger vorig seizoen wellicht zijn hoogste niveau ooit.

DUELS EN FOCUS

Dat wordt alvast gestaafd door twee mooie statistieken. Voor zijn hamstringblessure eind maart was Koffi Djidji de verdediger die de meeste duels won in de Serie A. Daarnaast behoorde hij ook tot de tien defensief regelmatigste centrale verdedigers van het Calcio. “Het is een bewijs dat het geleverde werk goed is”, zei Djidji aan RMC Sports. “Het komt overeen met wat ik zelf eis bij het betreden van het veld: mijn duels winnen. Maar ik focus me niet te veel op de statistieken.”



Koffi Djidji is een speler die ervan houdt om duels aan te gaan en die graag fysiek contact opzoekt met zijn rechtstreekse tegenstander. In het tactische Calcio kon hij deze eigenschappen verder ontplooien. Djidji laat niets aan het toeval over want voor de wedstrijden bekijkt hij ter voorbereiding veel video’s van de spits van de tegenstander. Hoe hij beweegt, zijn sterke voet, … “Het was in Nantes met Sergio Conceiçao dat ik dat heb geleerd en het was in Italië dat ik het heb ontwikkeld.”

NIET MEER ZO GOED?

Na zijn vorig topseizoen bij Torino toonden Sporting Lissabon, Olympiakos en Fulham interesse in Koffi Djidji, maar uiteindelijk bleef de Ivoriaan op post in Turijn. En dat is best wel opvallend te noemen, want eind dit seizoen loopt Koffi’s contract af bij Torino. Anderlecht zou dus wel eens een erg knappe zaak kunnen realiseren op de transfermarkt, ware het niet dat de prestaties van Koffi dit seizoen wat tegenvallen. Hij wint bijvoorbeeld veel minder duels, nochtans zijn uitgesproken sterkte, waardoor hij niet meer bovenaan het lijstje van de best presterende centrale verdedigers prijkt, maar wel helemaal onderaan. Ook zijn defensieve regelmatigheid is heel flink afgenomen dit seizoen.

LEES OOK: ‘Lavia-zorgen bij Chelsea: Xabi Alonso vreest rampscenario’

Moet Anderlecht Hoedt een herkansing geven?

Meest recent

Degryse uit grote twijfels bij twee Rode Duivels

De interlandperiode is ondertussen halfweg en na twee wedstrijden is de hand van Mark van Bommel bij ...

1
1
Met de groeten van Bassette: Jonge Duivels op zucht van EK

Ook de Jonge Duivels werken een extra lang interlandluik af, waarin ze hopen om kwalificatie voor ...

26
26
Gooit Van Bommel nog verrassende debutant in de strijd?

De Rode Duivels zitten halfweg hun intense vierluik in deze interlandperiode in de Nations League. ...

40
40
Ito tekent na vertrek bij STVV bij verrassende club

STVV was vorig seizoen dé sensatie van de Jupiler Pro League, want het eindigde knap als ...

31
31
Albert kritisch voor Van Bommel: "Waarom deed hij dat?"

België verloor terecht met 0-1 van Frankrijk. De Fransen waren beter in het veldspel en kregen ...

86
86
Anderlecht verrast compleet met nieuwe coach Futures

RSC Anderlecht ontsloeg Jelle Coen nadat zijn start had gemist met RSCA Futures. De Brusselaars ...

149
149
‘Verhaeghe breekt taboe: recordtransfer op komst’

Bart Verhaeghe noemt het zelf het geheim achter de Brugse oorlogskas. Toch dreigt Club Brugge die ...

426
426
Hallucinant verhaal: Spookvoetballer verleidt 3 profclubs

Een ongelooflijk voetbalverhaal krijgt binnenkort een opvallend vervolg bij onze Nederlandse buren. ...

24
24
Stijnen verrast: weldra nieuwe coach bij Patro?

Stijn Stijnen levert al jaren zeer goed werk bij Patro Eisden. Hij is er eigenlijk manager naar ...

71
71
Bruno en Anderlecht krijgen er kwaliteitsinjectie bij

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hopen dit jaar de top twee weer ...

269
269
Charleroi pakt uit: nieuwste revelatie tekent bij

Na zeven speeldagen in de Jupiler Pro League is Charleroi zonder twijfel de voorlopige revelatie. De ...

6
6
Duitsers schotelen Tresoldi nieuwe test voor

De voorbije maanden was er al heel wat te doen om Nicolo Tresoldi. Nadat hij zich in zijn eerste ...

83
83
Premier League bevestigt City-bom: zware sancties wachten

De voorbije dagen hing al een enorme bom boven de Premier League. Zo was al uitgelekt dat Manchester ...

117
117
Zorgen om Lukaku: pijnlijk scenario dreigt

De Rode Duivels hebben maandag niet opnieuw kunnen winnen, want een late flits van Olise zorgde ...

112
112
Nog stevige kalenderwijzigingen op komst in Croky Cup?

Afgelopen weekend maakten de eerste profclubs hun intrede in de Croky Cup, met alle tweedeklassers ...

211
211
Degryse pakt uit met opvallend beeld: fans reageren massaal

Marc Degryse heeft zijn plek op en vlak naast het voetbalveld ondertussen al enkele jaren geleden ...

155
155
Piedfort worstelt in Ligue 1: "Ik ben geschrokken"

Afgelopen zomer zetten weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League de stap naar een grotere ...

38
38
Boeckx glashelder: “Dat is het droommiddenveld van Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn er dinsdagavond niet in geslaagd om ook hun tweede interland onder Mark van ...

567
567
Saelemaekers slikt nieuwe domper na niet-selectie

Het tijdperk van Mark van Bommel bij de Rode Duivels is behoorlijk goed begonnen. Na een zege in ...

35
35
Promotie Mannaert officieel: KBVB meldt verrassende details

Er is sinds het WK alweer heel wat veranderd bij de voetbalbond. Met Mark van Bommel kwam er een ...

133
133
‘Hard dilemma voor van Bommel: Lukaku niet tevreden’

Waar is Romelu Lukaku bij de Rode Duivels onder Mark van Bommel? Op het afgelopen WK was de ...

352
352
Tweestrijd Tresoldi: droomtransfer en interlandkeuze

Nicolo Tresoldi brak vorig seizoen volledig door bij Club Brugge en dit seizoen is de Duitse ...

66
66
‘Eerste City-bom al bekend: procedurefout onthuld’

Manchester City is schuldig bevonden aan 114 inbreuken tegen de Financial Fair Play-regels. Er ...

261
261
‘Lavia-zorgen bij Chelsea: Xabi Alonso vreest rampscenario’

Roméo Lavia is weer Rode Duivel en dat is niet onopgemerkt gebleven. Ook in de Britse media ...

178
178
Vandenbempt ziet drie ontdekkingen Rode Duivels

Bondscoach Mark van Bommel heeft een eerste nederlaag moeten slikken bij de Rode Duivels. Na zijn ...

370
370

Meer sportnieuws