Selectie WK: Debast in weegschaal met drie concurrenten

door
Selectie WK: Debast in weegschaal met drie concurrenten

Hoewel de eerste (oefen)interland pas halfweg november op het programma staat, maakt bondscoach Roberto Martinez zich op voor enkele drukke weken. Zo zal hij de WK-tegenstander tot in de puntjes moeten ontleden. En uiteraard moet hij ook nog een WK-selectie zien te vormen.


Na het nodige lobby-werk van de bondscoaches, stemde de FIFA er mee in om de selectie te vergroten tot 26 spelers. Martinez kan dus enkele extra spelers oproepen, maar moest desondanks toch de nodige knopen doorhakken. In de defensie bijvoorbeeld. Volgens Het Laatste Nieuws mogen Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Arthur Theate, Leander Dendoncker en Dedryck Boyata (indien fit) alvast uitgaan van hun ticket voor Qatar.

Maar er zal sowieso nog minstens één extra verdediger meegepakt worden. Eén van de opties daarvoor is Zeno Debast. Die beleefde tegen Nederland en Wales een debuut met wisselend succes. Maar desondanks scoorde hij wel punten bij de bondscoach, die zich bijzonder positief uitliet over de jongeling. Als hij blijft bevestigen bij Anderlecht, is de kans op een WK-selectie van Debast alvast reëel.

DRIE CONCURRENTEN
Al ligt hij wel nog met enkele namen in de weegschaal. Wout Faes bijvoorbeeld, die in de komende weken zal moeten tonen dat hij het niveau van de Premier League aankan. Brandon Mechele is bij Club Brugge dan weer een vaste waarde, maar hij krijgt bij de nationale ploeg amper speelgelegenheid. Op papier lijkt Jason Denayer evenwel de grootste concurrent van Debast. Het valt echter af te wachten hoe fit hij zal geraken bij zijn verrassende nieuwe club in Dubai.

LEES OOK: Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Wie zou u selecteren?

Meest recent

UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

7
7
Ai ai ai Genk! Pijnlijke fouten zorgen voor verlengingen

Na de 1-3-zege in de heenmatch tegen Dinamo Zagreb, leek KRC Genk zijn schaapjes op het droge te ...

38
38
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

30
30
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

52
52
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

129
129
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

47
47
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

26
26
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

585
585
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

20
20
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

398
398
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

201
201
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

393
393
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

229
229
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

151
151
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

225
225
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

206
206
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

748
748
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

127
127
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

136
136
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

319
319
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

140
140
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

394
394
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

538
538
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

456
456
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

48
48

Meer sportnieuws