Selectie WK: Debast in weegschaal met drie concurrenten

door
Selectie WK: Debast in weegschaal met drie concurrenten

Hoewel de eerste (oefen)interland pas halfweg november op het programma staat, maakt bondscoach Roberto Martinez zich op voor enkele drukke weken. Zo zal hij de WK-tegenstander tot in de puntjes moeten ontleden. En uiteraard moet hij ook nog een WK-selectie zien te vormen.


Na het nodige lobby-werk van de bondscoaches, stemde de FIFA er mee in om de selectie te vergroten tot 26 spelers. Martinez kan dus enkele extra spelers oproepen, maar moest desondanks toch de nodige knopen doorhakken. In de defensie bijvoorbeeld. Volgens Het Laatste Nieuws mogen Toby Alderweireld, Jan Vertonghen, Arthur Theate, Leander Dendoncker en Dedryck Boyata (indien fit) alvast uitgaan van hun ticket voor Qatar.

Maar er zal sowieso nog minstens één extra verdediger meegepakt worden. Eén van de opties daarvoor is Zeno Debast. Die beleefde tegen Nederland en Wales een debuut met wisselend succes. Maar desondanks scoorde hij wel punten bij de bondscoach, die zich bijzonder positief uitliet over de jongeling. Als hij blijft bevestigen bij Anderlecht, is de kans op een WK-selectie van Debast alvast reëel.

DRIE CONCURRENTEN
Al ligt hij wel nog met enkele namen in de weegschaal. Wout Faes bijvoorbeeld, die in de komende weken zal moeten tonen dat hij het niveau van de Premier League aankan. Brandon Mechele is bij Club Brugge dan weer een vaste waarde, maar hij krijgt bij de nationale ploeg amper speelgelegenheid. Op papier lijkt Jason Denayer evenwel de grootste concurrent van Debast. Het valt echter af te wachten hoe fit hij zal geraken bij zijn verrassende nieuwe club in Dubai.

LEES OOK: Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Wie zou u selecteren?

Meest recent

Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

50
50
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

99
99
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

28
28
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

137
137
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

145
145
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

204
204
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

142
142
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

312
312
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

286
286
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

93
93
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

252
252
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

156
156
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

534
534
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

603
603
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

395
395
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

330
330
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

161
161
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

618
618
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

573
573
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

358
358
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

173
173
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

516
516
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

234
234
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

322
322
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

91
91

Meer sportnieuws