Van Gaal selecteert 38-jarige debutant tegen Rode Duivels

door
Van Gaal selecteert 38-jarige debutant tegen Rode Duivels

De Rode Duivels proberen volgende week nog een plaats in de Final Four van de Nations League af te dwingen, maar makkelijk zal dat niet worden. Alles lijkt te zullen afhangen van de slotwedstrijd, waarin ze in de Johan Cruijff ArenA Oranje zullen moeten zien te kloppen. Net als Roberto Martinez gaf ook Louis van Gaal vrijdagmiddag zijn selectie voor die wedstrijd vrij.


De Nederlandse bondscoach had daarbij een aantal verrassingen in petto. Hij passeert onder meer Ryan Gravenberch, die bij Bayern München op de bank zit, en haalt drie nieuwe gezichten bij de selectie. De plaats van Gravenberch op het middenveld wordt ingenomen door Kenneth Taylor, die vorig seizoen nog in de belangstelling van Club Brugge stond en nu helemaal aan het doorbreken is bij Ajax.

Daarnaast haalt Van Gaal ook nog twee opvallende nieuwe doelmannen bij de selectie. Jasper Cillessen en Mark Flekken krijgen namelijk concurrentie van Andries Noppert en Remko Pasveer. De 28-jarige Noppert begon vorig seizoen nog als tweede doelman bij Go Ahead Eagles, maar veroverde daar uiteindelijk een basisplaats en blijft ook dit seizoen bij sc Heerenveen bijzonder sterk presteren.

OP EEN NA OUDSTE
Ook voor Pasveer is het zijn eerste selectie. De doelman van Ajax is nochtans al 38 jaar oud, maar Van Gaal haalt hem toch nog bij de groep. Als Pasveer tegen de Rode Duivels of enkele dagen eerder tegen Polen daadwerkelijk in actie komt, wordt hij de op één na oudste debutant ooit in Oranje. Enkel Sander Boschker was met 39 jaar nog ouder toen hij in 2010 een helft mocht keepen in een oefeninterland tegen Ghana.


LEES OOK: Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Moeten de Rode Duivels dit Oranje vrezen?

Meest recent

‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

13
13
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

11
11
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

35
35
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

74
74
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

62
62
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

193
193
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

79
79
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

161
161
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

832
832
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

305
305
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

50
50
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

167
167
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

107
107
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

364
364
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

72
72
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

61
61
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

573
573
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

574
574
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

387
387
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

517
517
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

683
683
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

1063
1063
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

41
41
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

675
675
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1546
1546

Meer sportnieuws