Het Nederlands elftal zal in 2014 oefen tegen Frankrijk. Het elftal van bondscoach Louis van Gaal zal op woensdag 5 maart op een nog te bepalen locatie in Frankrijk afwerken. Dat heeft de KNVB donderdag bekend gemaakt via de officiële kanalen.
In 2014 is het bijna zes jaar geleden dat de twee voetbalgrootmachten elkaar voor het laatst troffen. Op het EK in Oostenrijk en Zwitserland won Oranje onder de toenmalige bondscoach Marco van Basten in de groepsfase met 4-1. In dat duel maakten Arjen Robben, Robin van Persie, Dirk Kuyt en Wesley Sneijder de doelpuntenmakers.
In totaal speelden beide landen 22 keer tegen elkaar. Frankrijk won acht keer, Nederland was tien keer de betere. Van deze ontmoetingen heeft Nederland de grootste overwinning in het bezit. op 2 april in 1923 werd het in Amsterdam liefst 8-1 voor Oranje. De grootste nederlaag van Oranje dateert uit 1947. Toen werd het in Parijs 4-0 voor Frankrijk.
Voor het oefenduel met de Fransen zal Oranje nog vier
WK-kwalificatiewedstrijden af moeten werken. In september speelt de ploeg tegen Estland en Andorra om in oktober de kwalificatiefase af te sluiten met wedstrijden tegen Hongarije en Turkije. Wanneer Oranje beide kwalificatieduels in september wint, is het zeker van plaatsing voor het WK.