Kompany loodst sterk Burnley naar knappe zege

door
Kompany loodst sterk Burnley naar knappe zege

Vincent Kompany heeft zijn debuut gemaakt met Burnley. De Engelse tweedeklasser ging op bezoek bij Huddersfield, één van de titelkandidaten, en daar werd met 0-1 gewonnen. De troepen van Kompany maakten meteen indruk met hun manier van voeteballen.


Kompany startte met zes nieuwe spelers, waaronder Harwood-Bellis, Cullen en Bastien in de basis. De bezoekers begonnen niet onaardig aan de partij en ze hadden vaak de bal, wat geen toeval is met Kompany als coach. Burnley voetbalde zeer goed en Barnes kreeg dé kans op 0-1, maar de spits talmde te lang. Ook Cullen ging zijn kans na een goede voetballende actie. Burnley was de eerste 15 minuten stevig baas en dat op het veld van één van de titelfavorieten. De fans van Burnley genoten, ze zongen de naam van Kompany en de olé's kwamen al na 17 minuten uit het bezoekersvak. Een minuut later was het dan ook oververdiend 0-1 via Maatsen. De bezoekers bleven kansen bij elkaar spelen, maar de 0-2 scoren lukte voorlopig niet.  Na 32 minuten had Burnley, met een zeer sterke Cullen, 75% balbezit. Het bleef 0-1 tot aan de rust, toch een linke tussenstand.

In de tweede helft kwam Huddersfield beter voor de dag, dat vooral met meer fysieke aanwezigheid de bakens probeerde te verzetten. Burnley had minder vaak de bal en kon ook nog amper voor gevaar zorgen. Kompany liet ook Vitinho nog debuteren. Burnley trof nog de paal en zo bleef de nipte 0-1 op het bord staan. Huddersfield schoot in 95 minuten niet één keer op goal en zo boekte Kompany met Burnley meteen een zeer knappe overwinning. De coach kreeg alvast de nodige lof.

Knap begin van Kompany?

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

9
9
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

22
22
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

132
132
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

134
134
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

50
50
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

178
178
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

52
52
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

61
61
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

223
223
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

122
122
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

193
193
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

522
522
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

94
94
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

453
453
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

144
144
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

201
201
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

148
148
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

19
19
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

137
137
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

381
381
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

144
144
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

612
612
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

204
204
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

272
272
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

252
252

Meer sportnieuws