Kompany-leegloop compleet: laatste rechterhand vertrekt

door
Kompany-leegloop compleet: laatste rechterhand vertrekt

Het bestuur van RSC Anderlecht is na het vertrek van Vincent Kompany niet bij de pakken blijven zitten. Zo wist Paars-Wit al vrij snel om Felice Mazzu aan te duiden als nieuwe hoofdcoach. De trainerswissel zorgde er wel voor dat ook de hele sportieve omkadering herschikt moest worden.

Mazzu pakte zelf immers een groot deel van zijn eigen assistenten mee van bij Union. Zijn rechterhand Karel Geraerts besloot de vice-kampioen wel trouw te blijven en werd zelfs gepromoveerd tot T1 in het Dudenpark. Als alternatief koos Mazzu dan weer voor Sambou Diawara, die op zijn beurt werd weggeplukt bij Charleroi. Die personeelswissels waren ook nodig wat in het zog van Kompany waren verschillende stafleden vertrokken.

En die leegloop is nu compleet, want ook Willem Weijs heeft Anderlecht verlaten. De Nederlander werd in de loop van dit seizoen aangesteld als assistent-trainer ter vervanging van Craig Bellamy, die wegens mentale problemen terugkeerde naar Engeland. Zijn werk werd geapprecieerd binnen de club, maar door alle veranderingen heeft ook Weijs voor een andere uitdaging gekozen. Zo gaat hij bij de City Football Group aan de slag. Meer bepaald bij Lommel SK.

NIEUW HOOFDSTUK
Bij de Limburgse 1B-ploeg wordt hij assistent van hoofdcoach Steve Bould. Via zijn sociale media-kanalen kwam de Nederlander wel nog met een afscheidsboodschap voor Paars-Wit. "Heel veel dank aan iedereen bij Anderlecht, vooral de spelers en staf. Ik heb een mooie tijd gehad in Brussel. Nu is het tijd voor een nieuw hoofdstuk. Ik ben trots om aan te kondigden dat ik in de City Football Group stap. Het eerste project start bij Lommel SK", aldus Weijs.

LEES OOK: Toekomst Sporting Hasselt onzeker: “Dat is niet houdbaar”

Anderlecht had beter enkele stafleden behouden ...

Meest recent

'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

49
49
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

56
56
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

24
24
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

82
82
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

88
88
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

160
160
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

908
908
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

57
57
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

205
205
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

261
261
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

61
61
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

174
174
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

319
319
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

75
75
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

184
184
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

95
95
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

595
595
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

367
367
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

293
293
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

319
319
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

610
610
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

278
278
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

67
67
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

188
188
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

102
102

Meer sportnieuws