Hoefkens geeft Vormer genadeschot

door
Hoefkens geeft Vormer genadeschot

Club Brugge gaat volgend seizoen verder met Carl Hoefkens als hoofdcoach. De voormalige assistent-coach van Philippe Clement en Alfred Schreuder zal ongetwijfeld vol inzetten op de eigen jeugd. Hoefkens is met name een grote bewonderaar van Noah Mbamba, die volgend seizoen wellicht vol zijn kans zal krijgen bij Club Brugge. En dat betekent slecht nieuws voor Ruud Vormer.


VOORVECHTER VOOR MBAMBA

Carl Hoefkens keerde in 2018 terug naar Club Brugge, waar hij oorspronkelijk startte als de verbindingsman tussen de jeugd en de A-kern. Hij had een groot aandeel in de ontbolstering van jonge talenten zoals onder andere Cisse Sandra, Ignace Van der Brempt, Lynnt Outdoor en Charles De Ketelaere, en met zijn neus voor talentdetectie en -ontwikkeling speelt Hoefkens een belangrijke rol in de talentontwikkeling bij Club Brugge.

In 2018 rolde Club Brugge ook het ‘plan 2023’ uit, waarin het basiselftal vijf eigen opgeleide jeugdspelers zou moeten bevatten. En volgend seizoen is het dus zover om het ambitieuze plan af te toetsen met de realiteit. Met Brandon Mechele en Charles De Ketelaere telt Club Brugge twee onbetwiste basisspelers, maar dat is dus nog niet genoeg. Noah Mbamba moet straks alvast de volgende basisspeler worden in het eerste elftal.



Carl Hoefkens was in de zomer van 2021 reeds erg lovend over de jonge en talentvolle middenvelder. “Zes-tien jaar. Zes-tien jaar”, was Hoefkens vol verbazing over Noah Mbamba, die hem omschreef als een uitgesproken talent en, door zijn jonge leeftijd en enorm talent, ook als een extreem geval. Het was ook Hoefkens die Mbamba in 2020 van de jeugdopleiding van KRC Genk naar die van Club Brugge haalde.

GEEN VRIEND VAN SCHREUDER

Noah Mbamba werd in het seizoen 2020/21 met 16 jaar, 4 maanden en 18 dagen zelfs de jongste speler van Club Brugge sinds de invoering van het profvoetbal. Hij maakte zijn debuut uitgerekend tegen KRC Genk, en dat was meteen een geslaagde prestatie. “Hij heeft op technisch vlak een enorme bagage, maar ook fysiek zet hij grote stappen”, zei Philippe Clement. Mbamba maakte een grote indruk met zijn balvastheid en natuurlijke flair.

Noah Mbamba is een verdedigend ingestelde speler die voornamelijk andere spelers ondersteunt. Een soort waterdrager dus, een type-Ngolo Kanté zoals Het Nieuwsblad – met lichte zin voor overdrijving uiteraard – stelde. Maar in het voorbije seizoen verdween Mbamba echter naar het achterplan bij Club Brugge, onder Alfred Schreuder kwam hij zelfs geen enkele minuut in actie. En dat zorgde voor frustratie en wrevel bij het jonge toptalent.



Volgens Het Nieuwsblad twijfelde Noah Mbamba om een nieuw contract te ondertekenen bij Club Brugge, want zijn huidige verbintenis loopt in juni 2023 af. Door zijn dramatisch aantal speelminuten en de toegenomen interesse van verschillende buitenlandse clubs zoals AC Milan, Leicester City, Brighton & Hove Albion, Crystal Palace en Borussia Mönchengladbach, was het ook logisch dat Mbamba andere opties overwoog.

MANNAERT EN HOEFKENS

Maar door de aanstelling van Carl Hoefkens als hoofdtrainer bij Club Brugge, heeft Noa Mbamba terug een grote toekomst in het Jan Breydelstadion. In de voorbije jaren nam Hoefkens hem intensief onder handen, waarbij vooral Mbamba’s nonchalance aangepakt werd en zijn fysieke kracht naar een hoger niveau getild werd. “Maar als je tegen Noah zegt dat hij sterker moet worden, duikt hij meteen de fitness in”, zei Hoefkens in 2021 aan Het Laatste Nieuws.



Ook Vincent Mannaert heeft een zwak voor Noah Mbamba. De manager van Club Brugge was in mei vorig jaar erg lovend in Extra Time over de tiener. “Hij is in zijn leeftijdscategorie een van de grootste talenten in Europa", vertelde Mannaert. “Al moeten we hem niet belangrijker maken dan hij is.” Het moge duidelijk zijn dat zowel Hoefkens als Mannaert hard geloven in de kwaliteiten van Mbamba. Het lijdt dan ook geen twijfel dat de 17-jarige volgend seizoen meer kansen zal krijgen dan dit jaar.

VORMER

Noah Mbamba is een polyvalente speler, die als centrale verdediger en als verdedigende middenvelder uit de voeten kan. Maar om hem volledig te laten renderen, dan speelt hij het best op het middenveld. Dat vond ook Vincent Mannaert, in een interview met Het Laatste Nieuws vorig jaar. “Volgens mij komt hij een rij hoger nog beter tot zijn recht. Ik ben van het principe: als je het hoger kunt, doe het dan hoger.”

De concurrentie op het centrale middenveld wordt volgend seizoen dus stevig aangescherpt. Club Brugge moet in het ‘plan 2023’ de kans geven aan jonge talenten, waarbij Noah Mbamba zeker zijn kans zal krijgen. Daarnaast zijn Carl Hoefkens en Vincent Mannaert overtuigd over de polyvalente Mbamba, die het best uit de voeten kan als centrale middenvelder. Door de verwachte speelkansen van Mbamba zal Ruud Vormer volgend seizoen wellicht nóg minder kansen krijgen.



De aanvoerder van Club Brugge heeft geen grote toekomst meer als speler in het Jan Breydelstadion, waar hij zowel onder Philippe Clement als onder Alfred Schreuder op de bank verzeild raakte. Volgens Olivier Deschacht worden er alvast veel clubs genoemd die Ruud Vormer willen overnemen. “AA Gent, Zulte Waregem, zelfs Antwerp wordt genoemd”, zei de ex-speler van RSC Anderlecht op Eleven Sports.

Ruud Vormer heeft nog geen beslissing genomen over zijn toekomst, maar dit seizoen was het nochtans erg duidelijk dat hij zich niet goed voelde in een rol in de schaduw. Vormer is er zelf wel nog niet helemaal uit waar hij volgend seizoen zal voetballen. Wellicht zal het uitzicht op speelminuten een doorslaggevende factor zijn. En door de extra toegenomen concurrentie van Noah Mbamba zal Vormer zich volgend seizoen geen geen illusies moeten maken bij Club Brugge.

LEES OOK: Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Wie moet meer kansen krijgen?

Meest recent

Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

10
10
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

63
63
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

46
46
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

225
225
Achilleshiel STVV onthuld: "Dat weten andere ploegen nu ook"

STVV lijkt de voeling met Union en Club Brugge wat te verliezen. De Kanaries liepen zondag al tegen ...

62
62
Anderlecht jaagt op grote dubbelslag: nieuwe coach en TD

Anderlecht heeft met Jérémy Taravel tijdelijk duidelijkheid geschapen op de bank. De ...

370
370
'Hoefkens met anderhalf been buiten na gigantische afgang'

In de Nederlandse Eredivisie heeft NAC Breda zondagnamiddag met schandalige 6-0-cijfers verloren van ...

56
56
Tottenham staat op uit doden: Liverpool vloekt in slotminuut

In de Engelse Premier League is Tottenham Hotspur zondagavond opgestaan uit de doden. Op bezoek bij ...

33
33
Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Ondanks de nipte zege op het veld van KVC Westerlo, heerste zaterdagavond grote ongerustheid in het ...

393
393
Toptransfer voor Genk: "Scouts mogen blijven komen"

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

173
173
Barça haalt uit in La Liga, Raphinha heerst met hattrick

In de Spaanse Primera Division heeft FC Barcelona zondagnamiddag gepast gereageerd op de overwinning ...

26
26
Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Standard maakt mathematisch gezien nog kans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar heeft ...

118
118
Drie wissels bij KV Mechelen, Bertaccini weer op bank

KV Mechelen en RSC Anderlecht kunnen zich zondag verzekeren van hun ticket voor Play-Off I. Een zege ...

68
68
Paniek bij Club Brugge: opvallende actie na blessure Vanaken

Club Brugge boekte zondagavond een overwinning op het veld van KVC Westerlo, maar daarmee is ook al ...

638
638
United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zich tot één van de grote ...

51
51
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

256
256
Daar gaan we wéér: uitfans laten Antwerp-Standard stilleggen

Zondagmiddag stond in de Jupiler Pro League het duel tussen Antwerp FC en Standard op het programma. ...

371
371
'Harde keuze Taravel: topaanwinst moet plots vrezen'

RSC Anderlecht kan zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van de Champions' Play-Offs. Een ...

313
313
Twee logische wissels bij Antwerp, Standard met Nielsen

Standard behoudt nog een waterkans op deelname aan de Champions' Play-Offs, maar moet zondag dan wel ...

43
43
STVV druipt af: wereldgoal houdt Genk in PO I-running

KRC Genk zal tot en met slotspeeldag mogen strijden om een plek in de Champions' Play-Offs. Racing ...

163
163
'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

486
486
Gloednieuwe Duivel imponeert: "Kandidaat voor de ploeg"

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

266
266
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

78
78
Anderlecht haalt verse kracht in huis: Taravel reageert

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

367
367
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

178
178

Meer sportnieuws