Anderlecht pakt uit: 3 goalgetters in het vizier

door
Anderlecht pakt uit: 3 goalgetters in het vizier

RSC Anderlecht stelde met Felice Mazzu een nieuwe hoofdcoach aan, en daarnaast zijn er nog meerdere veranderingen op til. De huurcontracten van Joshua Zirkzee en Christian Kouamé lopen eind deze maand af, waardoor Sporting alvast op zoek moet gaan naar een nagenoeg volledig nieuwe aanvalslinie. Peter Verbeke heeft alvast zijn huiswerk gemaakt, want er staan reeds 3 pure goalgetters in zijn vizier.


WAT WIL MAZZU?

Peter Verbeke en z’n scoutingsteam houden de Zwitserse en Oostenrijkse competitie goed in de gaten, want Kaly Sène (Grasshopper Club Zürich, gehuurd van FC Basel), Wilfried Gnonto (FC Zürich) en Giacomo Vrioni (WSG Tirol, gehuurd van Juventus) speelden zich vorig seizoen allen in de kijker van de CEO van RSC Anderlecht. Deze drie aanvallers maakten een grote indruk bij hun respectievelijke clubs, waarbij vooral hun scorend vermogen nadrukkelijk in het oog sprong.



Voor Anderlecht is het financieel onmogelijk om alle drie deze aanvallers naar het Lotto Park te halen, waardoor Peter Verbeke aldus belangrijke knopen moet doorhakken in deze transferkwestie. Kaly Sène (21), Wilfried Gnonto (18) en Giacomo Vrioni (23) hebben bovendien elk een ander profiel. Het zal vooral afhankelijk zijn welk systeem en welke filosofie de nieuwe coach Felice Mazzu straks zal willen doorvoeren bij Sporting. Eens die insteek gekend is, dan kan Verbeke vervolgens overgaan tot concrete acties om zijn coach de gewenste profielen te bezorgen.

KALY SÈNE

De Senegalese spits maakte dit seizoen het mooie weer bij Grasshopper Club Zürich, waarvoor hij 10 doelpunten scoorde. Kaly Sène is een spits die dodelijk is in de zestien, iets wat Anderlecht dit seizoen vaak mankeerde. De 21-jarige was in de Zwitserse Super League met voorsprong de meest efficiënte spits van de competitie. Sène had amper 29 doelpogingen nodig om 10 doelpunten te scoren, wat een indrukwekkende ratio is van maar liefst 34%. Joshua Zirkzee haalde in dat onderdeel dit seizoen bijvoorbeeld 21% en Christian Kouamé zelfs maar 14%.



De ruwe diamant keert eind deze maand na zijn uitleenbeurt aan GC Zürich terug naar FC Basel, waar hij nog een contract heeft tot 2023. Het is dan nog maar de vraag wat de RotBlau precies met hem van plan zijn. In Zwitersland klinkt het alvast dat de Senegalees een adequate vervanger kan zijn voor Arthur Cabral, vorige zomer nog op het verlanglijstje van Antwerp FC, die in januari voor 14 miljoen euro naar Fiorentina trok. De marktwaarde van Kaly Sène bedraagt vandaag een haalbare 1,6 miljoen euro, een richtprijs die zeker tot de mogelijkheden behoort van Anderlecht.

WILFRIED GNONTO

Wilfried Gnonto, een jeugdproduct van Internazionale, wordt in Zwitserland als “wervelend” omschreven, zoals de cartoon Tasmanian Devil. De 18-jarige aanvaller maakt dit seizoen een grote impact op de Super League, waar hij zich in de picture speelde met zijn snelheid, kracht, dribbels en doelgerichtheid. Gazzetta dello Sport schreef onlangs nog lovend over Gnonto, dat hem omschrijft als de coming man in het Italiaanse voetbal. In 2020 werd hij ook niet toevallig opgenomen in de gerenommeerde ‘Next Generation-lijst’ van The Guardian, die de 60 beste jonge voetballers ter wereld uitlicht.



De 18-jarige is een teamspeler met overzicht en ook eentje met een hoge voetbalintelligentie. Dat blijkt uit een grote kansencreatie voor zijn ploegmaats en een bovengemiddeld aantal sleutelpasses. Wilfried Gnonto heeft ook geen moeite om een doelpunt te scoren (10 stuks dit seizoen) want hij is immers de zesde efficiëntste spits van de Zwitserse competitie, een onderdeel waarin het andere Anderlecht-doelwit Kaly Sène (zie hierboven) de absolute primus is. Ook qua doelpuntenregelmaat behoort de tienersensatie tot de beste spitsen van de Super League. Het is echter nog de vraag of Gnonto financieel wel haalbaar is voor de portefeuille van Peter Verbeke, want de marktwaarde van de Italiaan wordt al geschat op 6 miljoen euro.

GIACOMO VRIONI

Ook Giacomo Vrioni beschikt over een neus om doelpunten te maken. De gehuurde spits van WSG Tirol scoorde vorig seizoen namelijk 19 doelpunten, waarmee hij samen met Karim Adeyemi (RB Salzburg) de gedeelde topschutter was van de Oostenrijkse Bundesliga. En dat is een indrukwekkende prestatie, gelet op het feit dat Adeyemi momenteel één van de meest gewilde spitsen is van het moment. Mede daarom twijfelt Juventus eraan of Vrioni volgend seizoen in Turijn een volwaardige kans verdient om de back-up te worden van Dusan Vlahovic. Anderzijds is de Oude Dame ook bereid om te luisteren naar eventuele aanbiedingen voor de vlotscorende spits.



De 23-jarige nam alvast uitgebreid afscheid van WSG Tirol en hij bedankt coach Thomas Silberberger “1000 keer omdat hij me echte spits te maakte.” Giacomi Vrioni liet naast zijn 19 doelpunten ook nog eens 4 assists noteren, waardoor hij de derde meest beslissende speler was in de Oostenrijkse Bundesliga. Indien de drievoudige Albanese international geen kans krijgt bij Juventus, staan andere clubs alvast in de rij om hem aan te trekken. Naast Anderlecht tonen ook Besiktas, Getafe en Groningen FC interesse in hem. Vriomi’s marktwaarde wordt alvast bepaald op 2,5 miljoen euro. En dat is geen onoverkomelijke geldsom voor Sporting.

LEES OOK: Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

Wie moet Anderlecht zeker halen?

Meest recent

Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

44
44
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

134
134
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

254
254
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

82
82
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

186
186
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

257
257
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

97
97
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

262
262
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

94
94
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

45
45
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

438
438
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

401
401
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

74
74
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

263
263
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

189
189
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

51
51
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

310
310
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

63
63
Droomscenario bij Anderlecht: Kindermans terug?

Er staat weer heel wat verandering op til bij Anderlecht. Door het vertrek van Wouter Vandenhaute ...

681
681
Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Anderlecht staat in pure shock: onder Besnik Hasi is de knop naar intensiteit en agressiviteit ...

651
651
Hayen doet opmerkelijke ontboezeming over Ordoñez

Bij Club Brugge kwam er deze week zeer verrassend nieuws. Dinsdag kwamen ze immers met de ...

246
246
Ook de zon helpt niet: nieuwe mokerslag Vanheusden

Zinho Vanheusden zorgde misschien wel voor één van de opmerkelijkste Belgische ...

201
201
Manchester United deelt onwaarschijnlijk nieuws mee

Manchester United is al vele jaren een subtopper in de Premier League en ondertussen lijken ze ...

238
238
Toptransfer Bayern: "Kompany volgde hem al bij Anderlecht"

Vincent Kompany speelt met Bayern München tegen Chelsea. Een partij waar veel druk op zal ...

369
369
Zorgen bij Club Brugge: Hayen legt vinger op de wonde

Club Brugge staat toch wel onder druk voor de match tegen AS Monaco. In België zijn ze al voor ...

318
318

Meer sportnieuws