Oorlog rond Mbappé: "Onacceptabel en respectloos"

door
Oorlog rond Mbappé:

De contractverlenging van Kylian Mbappé bij Paris Saint-Germain heeft heel wat stof doen opwaaien. De topaanvaller besloot in te gaan op een lucratief aanbod van de Franse kampioen en liet daarom Real Madrid links liggen. Iets waar men Spanje absoluut niet over te spreken was.


Real werkte jarenlang aan de komst van Mbappé en leek de superster nagenoeg beet te hebben, maar een buitenaardse aanbieding van de Qatarese PSG-eigenaars gooide dus roet in het eten van de Spaanse kampioen. La Liga-baas Javier Tebas, die had gerekend op een nieuwe posterboy voor zijn competitie, was dan ook vernietigend toen hij het nieuws hoorde. "Wat PSG gaat doen met Mbappé na het lijden van 700 miljoen euro verlies in de afgelopen seizoenen en het hebben van meer dan 600 miljoen aan loonkosten, is een belediging voor het voetbal", liet Tebas verstaan via Twitter.

Maar die uitspraken worden niet bepaald geapprecieerd in Frankrijk. Vincent Labrune, voorzitter van competitieorganisator LFP, sloeg via een open brief stevig terug. "Het feit dat u publiekelijk en herhaaldelijk denigrerend doet over onze competitie en onze clubs, is onacceptabel en bovendien volledig onjuist. En nu heeft u het met uw respectloze en denigrerende uitspraken gemikt op Kylian Mbappé, een van de beste aanvallers ter wereld", wordt Labrune geciteerd bij VI.

UEFA NIET HAPPIG
Tebas en La Liga lieten na de bekendmaking van La Liga ook verstaan dat er een officiële klacht zou worden neergelegd en dat onder meer de UEFA stappen moeten ondernemen. Maar de Europese voetbalbond lijkt daar niet bepaald happig over. "Real Madrid noch iemand anders hoeft de UEFA te vertellen wat we moeten doen. Ze zijn volgens mij verontwaardigd omdat, voor zover ik weet, hun aanbieding vergelijkbaar was met die van PSG", aldus UEFA-voorzitter Aleksander Ceferin bij BBC.

LEES OOK: UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

De uitgaven van PSG moeten strenger gecontroleerd worden ...

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 kandidaten schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

0
0
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

45
45
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

76
76
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

180
180
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

153
153
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

459
459
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

295
295
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

161
161
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

25
25
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

437
437
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

284
284
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1184
1184
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

396
396
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

371
371
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

352
352
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

280
280
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

477
477
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

200
200
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

342
342
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

242
242
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

387
387
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3063
3063
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

755
755
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

464
464
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

347
347

Meer sportnieuws