Anderlecht zet zich schrap voor wervelende toptransfer

615 stemmen
Anderlecht zet zich schrap voor wervelende toptransfer

“Wervelend”, zoals de cartoon Tasmanian Devil, wordt Wilfried Gnonto omschreven in Zwitserland. De 18-jarige aanvaller maakt dit seizoen een grote impact op de Super League, waar hij zich in de picture speelt met zijn snelheid, kracht, dribbels en doelgerichtheid. Gazzetta dello Sport schreef onlangs nog lovend over Gnonto, die volgens Voetbal International in de belangstelling staat van Anderlecht.


JONGE ITALIAANSE TOPSCHUTTER

Peter Verbeke en z’n scoutingsteam hebben duidelijk hun zinnen gezet op de Zwitserse competitie. Eerder raakte al bekend dat RSC Anderlecht nauwlettend de prestaties van Kaly Sène (Grasshopper Club Zürich) in de gaten houdt, de Senegalese spits die vandaag met voorsprong de meest efficiënte spits is in de Super League. Maar naast Sène heeft ook een andere aanvaller indruk gemaakt op Verbeke en zijn scouts. Wilfried Gnonto met name, het jeugdproduct van Internazionale dat tegenwoordig furore maakt in Zwitserland.

Wilfried Gnonto doorliep de jeugdreeksen bij Internazionale, waar hij gold als één van de grootste talenten van de club. Hij is ook een vaste klant in de jeugdselecties van Italië, waar hij op het WK U17 uitgroeide tot één van de grote revelaties van het toernooi. Als pas 15-jarige knaap, de jongste speler van zijn ploeg, was hij meteen de topschutter van Italië. Helaas voor Internazionale speelde Gnonto zich met die indrukwekkende prestaties in de kijker van verschillende Europese clubs en in de zomer van 2020 vertrok hij vervolgens naar FC Zürich.



 “Ik wilde spelen”, verklaarde Wilfried Gnonto de voornaamste drijfveer om Internazionale te verlaten. “Voordat ik naar Zürich vertrok, dacht ik dat ik enkel maar voor Inter wilde spelen. Voor mij telde enkel het Nerazzurri-shirt. Maar de clubleiding van Zürich deed me begrijpen dat ik hier de juiste omgeving heb om mij te ontwikkelen. Op mijn leeftijd kan je niet op de bank zitten.” Dit seizoen is de pas 18-jarige Gnonto alvast één van de revelaties van FC Zürich en van de Zwitserse voetbalcompetitie.

WERVELENDE DRIBBELAAR

Wilfried Gnonto evolueerde bij FC Zürich van een veelbelovend talent tot een belangrijk onderdeel van de eerste ploeg. Dit seizoen scoorde hij bijvoorbeeld al acht doelpunten en is zijn bijdrage heel groot in de recent behaalde landstitel. De 18-jarige is een uitstekende dribbelaar, slechts twee spitsen van de Super League ondernemen nog meer dribbels dan hem, maar ook zijn spelintelligentie en positiespel in de box verraadt een groot potentieel en klasse. Bovendien kan de Italiaan als centrale aanvaller spelen maar ook als schaduwspits. In analogie met Joshua Zirkzee vandaag bij Anderlecht.

Wilfried Gnonto is ook razend snel met de bal aan de voet, wat getuigt dat er geen enkele aanvaller in de Super League meer versnellingen onderneemt dan hem. In die optiek probeert de tiener zich te spiegelen aan enkele grote voorbeelden. “Ik ben geïnspireerd door Raheem Sterling, maar ik speel voetbal dankzij Lionel Messi”, die volgens Gnonto de beste speler is in de voetbalgeschiedenis. Andere insiders beweren dan weer dat de speelstijl van de Italiaan veel wegheeft van Franck Ribéry.



“Als een wervelwind”, wordt Wilfried Gnonto omschreven in Zwitserland, dankzij zijn snelheid, flitsen en dribbels. De 18-jarige valt bij momenten gewoon niet te stoppen, wat resulteert in veelvuldige overtredingen op hem. Geen enkele andere spits uit de Zwitserse competitie ondergaat per wedstrijd meer foutieve afstoppingen dan hem. Desondanks weet Gnonto zich goed staande te houden, want ondanks zijn jonge leeftijd is hij erg gespierd en daarom heel moeilijk van de bal te zetten.

NEXT-GENERATION TOPPER

Wilfried Gnonto houdt ervan om duels aan te gaan en die wint hij bovendien ook heel vaak, in beide onderdelen prijkt hij in de top tien aanvallers van de Super League. Daarnaast is hij de derde op het gebied van offensieve regelmaat en zelfs de eerste in de efficiëntie van de offensieve acties. Gnonto heeft ook geen moeite om een doelpunt te scoren want hij is de vijfde efficiëntste spits van de competitie, een onderdeel waarin het andere Anderlecht-doelwit Kaly Sène (Grasshopper Club Zürich) de primus is.



De 18-jarige is bovendien een teamspeler met overzicht, en zoals eerder gesteld ook eentje met een hoge voetbalintelligentie, wat blijkt uit een grote kansencreatie voor zijn ploegmaats en een bovengemiddeld aantal sleutelpasses. Het mag duidelijk zijn dat Gazzetta dello Sport niet overdrijft om Wilfried Gnonto onlangs te omschrijven als de coming man in het Italiaanse voetbal. In 2020 werd hij ook niet toevallig opgenomen in de gerenommeerde ‘Next Generation-lijst’ van The Guardian, dat de 60 beste jonge voetballers ter wereld uitlicht.

LEES OOK: 'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Zou Gnonto goed passen bij Anderlecht?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

10
10
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

76
76
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

69
69
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

143
143
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

148
148
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

312
312
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

307
307
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

231
231
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

65
65
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

94
94
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

171
171
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

49
49
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

58
58
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

494
494
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

123
123
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

173
173
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

182
182
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

906
906
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

246
246
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

80
80
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

373
373
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

100
100

Meer sportnieuws