Kompany houdt hart vast voor clash met Club

door
Kompany houdt hart vast voor clash met Club

RSC Anderlecht staat behoorlijk onder druk voor de clash van komende zondag tegen Club Brugge. De Brusselaars misten hun start van de Champions' Play-Offs immers compleet en verloren met 3-1 op het veld van Union SG. Vooral de defensie liet daarbij een belabberde indruk achter.


Bij de eerste tegentreffer stond het centrale duo Lissandro Magalla-Wesley Hoedt bijvoorbeeld niet op te letten. En vooral de laatste goal van Union was bijzonder triest, het positiespel van backs Bogdan Mykaylichenko en Michael Murillo deden bij deze fase pijn aan de ogen. Coach Vincent Kompany voerde desondanks geen wissels door in de verdediging. En daar had de trainer ook een geldige reden voor: er waren simpelweg geen beschikbare wisselmogelijkheden.

Sergio Gomez moest immers geblesseerd afhaken en Killian Sardella ging vorige week onder het mes, waardoor de alternatieven voor de back-posities wegvielen. In het centrum zijn de opties sowieso al beperkt door de blessures van Hannes Delcroix en Zeno Debast, terwijl Taylor Harwood-Bellis in januari al terug mocht vertrekken. Jongelingen Noah Sadiki en Mohamed Bouchouari werden zelfs opgenomen in de wedstrijdkern om toch maar iets van verdedigers achter de hand te hebben in geval van nood.

AMPER ALTERNATIEVEN
Voor de topper van zondag hoopt RSCA alvast dat Gomez weer beschikbaar is. In dat geval zou hij de plaatst van Mykaylichenko terug innemen en kan de Oekraïner gebruikt worden als alternatief voor beide back-posities. Maar Kompany moet zijn hart vasthouden dat er niets met Hoedt of Magallan gebeurt. Centraal achterin heeft hij immers amper nog opties achter de hand. Volgens SudPresse zou het enige alternatief zijn om Marco Kana in de verdediging uit te spelen, terwijl die zich net begint door te zetten op het middenveld. RSCA kruist dus de vingers voor zijn centrale duo.

LEES OOK: Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

RSCA had Harwood-Bellis moeten houden ...

Meest recent

Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

59
59
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

29
29
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

40
40
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

48
48
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

258
258
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

135
135
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

76
76
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

201
201
Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

134
134
Ervaren Duivel op vingers getikt: "Dat móét er echt uit"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

301
301
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

406
406
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

239
239
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

117
117
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

320
320
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

165
165
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

99
99
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

62
62
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

311
311
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

403
403
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

93
93
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

685
685
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

120
120
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

139
139
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

503
503
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

115
115

Meer sportnieuws