Anderlecht en Gent kennen scheidsrechter finale

door
Anderlecht en Gent kennen scheidsrechter finale

De reguliere competitie zit erop, binnen een tweetal weken trekken de Play-Offs zich in alle hevigheid op gang. Maar alvorens het zover is, staat er eerst nog een andere belangrijke afspraak op de kalender. Aanstaande maandag wordt immers de finale van de Croky Cup afgewerkt.


En het belooft een fraaie eindstrijd te worden. Finalisten RSC Anderlecht en AA Gent zijn op papier immers twee ploegen die voor goed voetbal staan. Bovendien maakten beide clubs er al een mooi duel van voor het laatste ticket voor de Champions' Play-Offs. Dat ging uiteindelijk naar Paars-Wit, de Buffalo's gaan dus op zoek naar revanche. De Brusselaars willen zich dan weer verzekeren van een Europees ticket, zodat ze zonder druk aan de nacompetitie kunnen beginnen.

Er staat dus behoorlijk veel op het spel in het Koning Boudewijnstadion. Inmiddels geraakte ook bekend wie de finale in goede banen zal moeten leiden. Zo besloot het Professional Referee Department om Lawrence Visser naar de Heizel te sturen. Voor de 32-jarige, één van de weinige Belgische refs die ook op Europees niveau actief is, wordt het de eerste Croky Cup-finale uit zijn carrière.

LAFORGE VAR
Christof Dierick, die na het seizoen stopt als professioneel scheidsrechter, is de vierde man van dienst. Nicolas Laforge zal dan weer plaatsnemen achter de VAR-schermen. Al zal die keuze de nodige wenkbrauwen doen fronsen in het Gentse kamp. Laforge was enkele weken geleden immers ook als videoref aan de slag tijdens de wedstrijd van Gent op Standard, toen de bezoekers enkele bedenkelijke beslissingen tegen zich kregen.

LEES OOK: Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Visser is een goede keuze ...

Meest recent

Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

101
101
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

37
37
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

183
183
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

236
236
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

350
350
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

44
44
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

59
59
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

267
267
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

103
103
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

411
411
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

104
104
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

205
205
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

233
233
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

1030
1030
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

450
450
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

417
417
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

195
195
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

180
180
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

345
345
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

282
282
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

102
102
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

444
444
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

286
286
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

464
464
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

177
177

Meer sportnieuws