Congo-Marokko, een onderonsje van 18 ex-JPL spelers

door
Congo-Marokko, een onderonsje van 18 ex-JPL spelers

Elke interlandperiode zwermen spelers uit de Jupiler Pro League uit naar hun vaderland. Op het vliegtuig naar Congo en Marokko zaten veel bekende gezichten uit de Jupiler Pro League. Maar liefst 18 spelers in de selecties hebben een link met België

Een dubbele confrontatie op vrijdag en maandag is wat DR Congo en Marokko te wachten staat voor kwalificatie voor het WK in Qatar. Theo Bongonda koos onlangs nog voor de Congolese nationaliteit in de hoop zo mee naar het WK te kunnen. Verder zien we met Samuel Bastien en Merveille Bokadi nog twee spelers die vandaag actief zijn in de Jupiler Pro League

Nog acht andere spelers hebben een link met de Belgische competitie. Yannick Bolasie speelde voor Anderlecht, net als Chancel Mbemba en Dieumerci Mbokani. Die laatste speelde later nog voor Standard, dat wel vaker Congolezen in de selectie had. Getuige daarvan de aanwezigheid van Christian Luyindama en Paul-José Mpoku. Daar stopt het niet, want Neeskens Kebano en Chris Mavinga zijn dan weer ex-Genk. En dan is er nog Edo Kayembe die via Anderlecht en Eupen nu bij Watford zit. 

Ook Marokko kent een sterke band met de Belgische competitie. Zo zijn OHL-verdediger Sofian Chakla, Selim Amallah (Standard) en Tarik Tissoudali (Gent) deze jaargang te bewonderen in Jupiler Pro League. Verder in de selectie van De Leeuwen van de Atlas zien we nog QPR-speler Ilias Chair (ex-Lierse) en de broers Ryan en Samy Mmaee (ex-Standard). Tot slot is er met Sofyan Amrabat ook nog een link met Club Brugge. De middenvelder speelde in 1 seizoen 30 matchen voor Blauw-Zwart alvorens een transfer naar Italië te versieren.

JOUW MENING TELT:
Wie hoop jij mee op het WK in Qatar te zien?

Meest recent

'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

28
28
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

29
29
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

220
220
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

42
42
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

751
751
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

500
500
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

386
386
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1339
1339
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

476
476
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

511
511
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

419
419
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

191
191
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

133
133
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

122
122
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

182
182
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

81
81
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

547
547
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

170
170
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

389
389
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

68
68
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

91
91
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

574
574
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

117
117
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

141
141
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

774
774

Meer sportnieuws