'Ajax weigerde spotprijs voor 2 Rode Duivels'

door
'Ajax weigerde spotprijs voor 2 Rode Duivels'

Ajax stond de laatste weken fel in de (negatieve) spotlights door de situatie met Marc Overmars. Echter blijven de Amsterdammers op voetbalvlak een toonaangevende club, die nu ook in Europa terug hoge ogen gooien. Vele Belgen passeerden er ook de revue, en dat hadden er gerust nog een paar meer kunnen zijn.


Vermaelen, Alderweireld, Vertonghen, om er een paar te noemen. Allemaal speelden ze in de Amsterdam Arena. Toptalent Rayane Bounida kan straks mogelijk de volgende in het rijtje worden. Wie er niet in het lijstje Ajax-Belgen terecht kwamen, zijn Dries Mertens en Nacer Chadli. Het had klaarblijkelijk nochtans best gekund.

Dat deed Sjaak Swart immers uit de doeken bij ‘Andy in de Auto’, een programma waarin oud-voetballer Andy van der Meijde mensen ontvangt in de auto. Het Ajax-icoon was het Belgische duo al op het spoor toen ze bij AGOVV voetbalden, maar de Amsterdamse club had geen oren naar een transfer voor beide heren.

Van den Brom was overtuigd
Dat zelfs ondanks het feit dat ze voor een absolute spotprijs de overstap hadden kunnen maken. "Vroeger ging ik kijken bij AGOVV. Toen had je Mertens en Chadli, die wilde ik naar Ajax halen. Ze kostten maar 2,5 miljoen met z’n tweeën. Maar toen deed Ajax het niet. Ongelooflijk.” Ook John Van den Brom, ex-coach van Anderlecht en Genk, was snel overtuigd van de kwaliteiten van Mertens en Chadli. “Hij was toen trainer en zei: Ajax moet ze nemen."

LEES OOK: ‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Ajax had ze moeten nemen...

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

61
61
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

18
18
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

210
210
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

84
84
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

191
191
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

125
125
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

139
139
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

339
339
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

228
228
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

118
118
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

267
267
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

58
58
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

146
146
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

134
134
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

74
74
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

267
267
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

263
263
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

418
418
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

63
63
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

206
206
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

96
96
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

331
331
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

153
153
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

550
550

Meer sportnieuws