Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

538
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden voor problemen, en elke keuze van de trainer maakt dat nog duidelijker. Wat ooit een versterking moest zijn, voelt steeds meer als een verkeerde inschatting van de club.

LEES OOK: Leko houdt adem in: sterkhouder Club Brugge langer out?

Een transfer zonder zegen

De discussie over Hugo Siquet laaide onlangs opnieuw op, maar eigenlijk sluimert die al veel langer. In december schreef Jan Hauspie in HUMO de duidelijke woorden dat er destijds geen eensgezindheid was over zijn komst naar Club Brugge. Als een speler binnenkomt zonder veel draagvlak, dan hangt er automatisch vanaf dag één twijfel rond zo’n speler. Dan moet hij niet alleen concurreren met ploegmaats, maar ook met een eerste indruk die nooit helemaal positief was.

Na Union vorige week ging het vooral over de keuzes van Ivan Leko. Sabbe viel uit, maar Siquet kreeg niet automatisch zijn kans op rechts. Joaquin Seys schoof door van links naar rechts en Bjorn Meijer kwam in de ploeg. Het Laatste Nieuws schreef dat dit toonde dat Leko in Siquet nog minder vertrouwen had dan in Meijer. Hein Vanhaezebrouck zei het in wem>Het Nieuwsblad zoals veel Bruggelingen het dachten: “Hoe zou Hugo Siquet zich voelen? Sabbe valt uit en de doublure mag niet starten.”

Leko werkte liever rond Siquet heen dan hem centraal in zijn plan te zetten. Maar die twijfel is er al veel langer dan vorige week. Hein Vanhaezebrouck herhaalde dit seizoen bijvoorbeeld maandenlang dat Siquet en Sabbe te weinig zijn voor het niveau dat Club Brugge nastreeft. Al in november schreef Het Nieuwsblad dat Siquet niet zijn beste maanden kende in Brugge en dat hij achteraf bekeken misschien niet voor blauw-zwart zou hebben gekozen. Er was frustratie over beperkte kansen, er werd nagedacht over andere oplossingen. Dat was nog onder Nicky Hayen. Onder Leko is het vertrouwen nog verder weggezakt.

Gewogen en te licht: Champions League was nachtmerrie

Bij Club Brugge wordt de lat bewust hoger gelegd dan in België, richting Europa. Siquet werd ook hier gewogen en te licht bevonden, zijn Europese matchen waren veelzeggend. Tegen Sporting was de analyse in HLN hard: “Niet goed genoeg voor dit niveau.” Tegen Arsenal hield hij één helft stand, daarna werd het verschil met Martinelli te groot. Siquet werd niet gehaald voor 3 miljoen euro als noodoplossing, maar om een nieuwe stap te zetten bij Club Brugge en een Rode Duivel te worden. Vandaag lijkt dat verhaal omgekeerd: hij is verzeild geraakt in een dossier waarin zijn plaats telkens opnieuw ter discussie staat.

Tegen KV Mechelen kwam er wel een duidelijke tegenreactie. Club won met 6‑1 en Siquet behoorde volgens Het Nieuwsblad tot de uitblinkers. Hij brak lijnen met zijn passing, zette de 1‑0 mee op en had ook een voet in de 5‑1. Niet slecht voor iemand die wekenlang amper minuten kreeg. Siquet liet eindelijk zien wat Club ooit in hem zag: durf, activiteit, loopvermogen en de reflex om vooruit te voetballen. Op een avond waarop Club na rust ontplofte, zat hij mee in die versnelling. Dat zal Leko ook gezien hebben.

Zeldzaam lichtpunt of een duur afscheidscadeau

Dat maakt dit dossier-Siquet zowaar nog lastiger voor Leko. Sportief heeft Siquet net genoeg getoond om hem niet zomaar weer te negeren. Maar het grotere verhaal rond hem blijft bestaan. De twijfels van de voorbije maanden verdwijnen niet door één goeie wedstrijd tegen KV Mechelen. De interne context verandert niet. De uitspraken van Vanhaezebrouck verdwijnen niet. En ook die opmerking uit HUMO blijft boven het dossier hangen. Eind januari werd Siquet al genoemd als iemand die via een achterpoortje kon vertrekken. Dat zou sportief logisch zijn, maar tegelijk ook een stille bekentenis. Niet alleen dat Siquet het niet heeft kunnen waarmaken, maar ook dat Club Brugge zich in dit dossier heeft vastgereden.

Wat moet Club doen met Hugo Siquet?

Meest recent

Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

1
1
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

15
15
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

36
36
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

25
25
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

164
164
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

25
25
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

44
44
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

24
24
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

142
142
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

41
41
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

65
65
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

22
22
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

68
68
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

76
76
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

51
51
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

157
157
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

282
282
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

108
108
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

334
334
Coosemans stelt vast: "Binnenskamers weten we dat"

RSC Anderlecht won met 0-1 op het veld van KV Mechelen. De Brusselaars speelden zeker niet ...

211
211
Leko over 'minder' Club: "Dat mogen jullie niet vergeten"

Club Brugge neemt het zondag op tegen Royal Antwerp FC. Op papier een leuke match, maar een topmatch ...

163
163
Ooit indruk gemaakt op Kompany, nu de parel van Beveren

SK Beveren is het seizoen correct begonnen met een zes op vijftien. Bij de Waaslanders komt een ...

75
75
De Meyer looft smaakmaker Beveren: "Klasbak!"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries spelen namiddag op het veld van SK Beveren, dat ...

75
75
'Real broedt op nieuwe Mourinho-transfer: 70 miljoen'

Real Madrid kan dit seizoen goede resultaten voorleggen, maar afgelopen dinsdag tegen Internazionale ...

175
175
Pittige waarschuwing Burgess: "Als ik hem zonder shirt zie ..."

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

275
275

Meer sportnieuws