Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

747
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ook bij Vincent Kompany niet onopgemerkt. Bayern praat verder met de Engelse spits over een contractverlenging, terwijl Kane zelf rustig blijft in het hele verhaal. Wat er precies zal gebeuren, wordt stilaan duidelijker, maar voorlopig ligt niets al vast.

LEES OOK: Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Kane zet Bayern in beweging met opvallend signaal

De transfergeruchten rond Harry Kane gaan momenteel niet over een vertrek, maar net over het tegenovergestelde: Bayern München wil zijn spits langer aan zich binden. Sportdirecteur Max Eberl bevestigde eind januari dat Bayern met Kane praat over een nieuw contract, terwijl de club tegelijk opvallend rustig blijft communiceren rond dit dossier. “We zijn met Harry in gesprek”, zei Eberl onlangs aan Bundesliga.com

Dat Bayern zo ontspannen blijft, heeft alles te maken met Kane zelf. CEO Jan-Christian Dreesen zei dat de spits zich goed voelt in München, veel vertrouwen heeft in Bayern en dat ook zijn gezin er helemaal gesetteld is. “Daarom is er absoluut geen reden om te overhaasten”, zei Dreesen aan The Guardian. Bayern heeft het duidelijk niet over een speler die wil vertrekken, maar over iemand die zich sportief én privé helemaal thuis voelt bij de club.

Ook Kane zelf heeft de geruchten de laatste maanden afgezwakt. In oktober liet hij verstaan dat hij een langer verblijf in Beieren echt ziet zitten. “Ik kan me zeker voorstellen dat ik langer blijf”, zei de Engelse spits aan Reuters. “We zitten in een fantastische periode en ik denk eigenlijk nergens anders aan. Op dit moment ben ik volledig all-in bij Bayern.” Dat zijn geen vrijblijvende uitspraken van iemand van wie lang werd gedacht dat hij ooit wel terug naar de Premier League zou gaan. Kane zegt nu zelfs dat die drang kleiner is geworden.

De oude discussie over een mogelijke afkoopclausule staat ondertussen ook in een ander daglicht. Er werd lang gezegd dat er in zijn contract een clausule stond waardoor hij in 2026 kon vertrekken. Maar eind maart zei Uli Hoeneß dat Kane die optie níét heeft gebruikt. Daardoor ligt hij sowieso vast tot 2027. En dat verandert veel: zolang die mogelijkheid bestond, bleven de geruchten logisch. Nu niet meer.

Waarom Kompany zo’n grote rol speelt in Kane’s gevoel van zekerheid

Ook sportief gezien klinkt een transfer minder logisch dan een aantal maanden geleden. Kane speelt in een ploeg die vol voor prijzen gaat én hem perfect laat renderen. Hij is kampioen in de Bundesliga en heeft meer gescoord dan eender welke speler in de topcompetities. Een speler die in zo’n context zit, sportief en privé, met uitzicht op nog meer prijzen, voelt meestal weinig nood om elders een nieuw hoofdstuk te beginnen.

Zijn rol binnen het project van Vincent Kompany speelt daar een belangrijke rol in. Kane is niet alleen de spits, maar ook de speler rond wie veel van het spel draait in een ploeg die met veel beweging, hoog tempo en constante pressing speelt.

Kompany wilde zijn eigen rol in de evolutie van Kane niet groter maken dan ze is: “Hij heeft dat niveau helemaal zelf gehaald.” En dat is het punt: Kane voelt niet zomaar een speler, maar een belangrijke figuur. Hij kan bij Bayern niet alleen goals scoren, maar de club geeft hem ook vertrouwen, status en een omgeving waar hij als leider centraal staat. Daardoor lijkt een vertrek weinig waarschijnlijk.

Geruchten blijven, maar de echte bedoeling wordt duidelijker

Dat betekent niet dat er helemaal geen geruchten meer zijn. Maar voorlopig lijken die veel minder concreet dan de gesprekken over een verlenging. De Premier League blijft altijd rond Kane hangen, omdat hij daar een grote reputatie heeft. FC Barcelona dook even op tijdens de voorzittersrace, maar dat leek vooral sensatie voor de campagne. De enige externe factor die Hoeneß zelf nog noemde, was Saudi-Arabië. Hij zei bij t-online: ‘Je weet nooit wat er gebeurt als er plots veel geld op tafel komt.’ Maar ook dat klonk niet als een teken dat Kane wil vertrekken.

Daar komt het op neer. Er zijn nog altijd wat geruchten rond Kane, maar dat is nu eenmaal zo bij topspitsen. Vandaag praat Bayern met hem over langer blijven bij de club, bij Kane klinkt het alsof hij zich goed voelt, de clausule die voor onrust zorgde is van tafel en sportief heeft hij weinig redenen om te vertrekken. Alles samen wijst dat duidelijk op dat Kane zal blijven, en dat het niet richting een transfer zal gaan. Misschien komt er niet meteen een handtekening onder die contractverlenging, maar de signalen gaan daar veel meer naartoe dan naar een echte doorbraak voor een transfer.

Wat denk jij dat Harry Kane uiteindelijk zal doen?

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

107
107
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

19
19
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

57
57
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

15
15
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

118
118
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

22
22
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

51
51
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

22
22
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

175
175
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

278
278
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

74
74
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

673
673
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

253
253
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

81
81
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

76
76
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

192
192
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

315
315
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

528
528
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

363
363
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

329
329
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

851
851
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

749
749
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

17
17
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

90
90
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

328
328

Meer sportnieuws