Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ook bij Vincent Kompany niet onopgemerkt. Bayern praat verder met de Engelse spits over een contractverlenging, terwijl Kane zelf rustig blijft in het hele verhaal. Wat er precies zal gebeuren, wordt stilaan duidelijker, maar voorlopig ligt niets al vast.
LEES OOK: Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft
Kane zet Bayern in beweging met opvallend signaalDe transfergeruchten rond Harry Kane gaan momenteel niet over een vertrek, maar net over het tegenovergestelde: Bayern München wil zijn spits langer aan zich binden. Sportdirecteur Max Eberl bevestigde eind januari dat Bayern met Kane praat over een nieuw contract, terwijl de club tegelijk opvallend rustig blijft communiceren rond dit dossier. “We zijn met Harry in gesprek”, zei Eberl onlangs aan Bundesliga.com
Dat Bayern zo ontspannen blijft, heeft alles te maken met Kane zelf. CEO Jan-Christian Dreesen zei dat de spits zich goed voelt in München, veel vertrouwen heeft in Bayern en dat ook zijn gezin er helemaal gesetteld is. “Daarom is er absoluut geen reden om te overhaasten”, zei Dreesen aan The Guardian. Bayern heeft het duidelijk niet over een speler die wil vertrekken, maar over iemand die zich sportief én privé helemaal thuis voelt bij de club.

Ook Kane zelf heeft de geruchten de laatste maanden afgezwakt. In oktober liet hij verstaan dat hij een langer verblijf in Beieren echt ziet zitten. “Ik kan me zeker voorstellen dat ik langer blijf”, zei de Engelse spits aan Reuters. “We zitten in een fantastische periode en ik denk eigenlijk nergens anders aan. Op dit moment ben ik volledig all-in bij Bayern.” Dat zijn geen vrijblijvende uitspraken van iemand van wie lang werd gedacht dat hij ooit wel terug naar de Premier League zou gaan. Kane zegt nu zelfs dat die drang kleiner is geworden.
De oude discussie over een mogelijke afkoopclausule staat ondertussen ook in een ander daglicht. Er werd lang gezegd dat er in zijn contract een clausule stond waardoor hij in 2026 kon vertrekken. Maar eind maart zei Uli Hoeneß dat Kane die optie níét heeft gebruikt. Daardoor ligt hij sowieso vast tot 2027. En dat verandert veel: zolang die mogelijkheid bestond, bleven de geruchten logisch. Nu niet meer.
Waarom Kompany zo’n grote rol speelt in Kane’s gevoel van zekerheid
Ook sportief gezien klinkt een transfer minder logisch dan een aantal maanden geleden. Kane speelt in een ploeg die vol voor prijzen gaat én hem perfect laat renderen. Hij is kampioen in de Bundesliga en heeft meer gescoord dan eender welke speler in de topcompetities. Een speler die in zo’n context zit, sportief en privé, met uitzicht op nog meer prijzen, voelt meestal weinig nood om elders een nieuw hoofdstuk te beginnen.
Zijn rol binnen het project van Vincent Kompany speelt daar een belangrijke rol in. Kane is niet alleen de spits, maar ook de speler rond wie veel van het spel draait in een ploeg die met veel beweging, hoog tempo en constante pressing speelt.
Kompany wilde zijn eigen rol in de evolutie van Kane niet groter maken dan ze is: “Hij heeft dat niveau helemaal zelf gehaald.” En dat is het punt: Kane voelt niet zomaar een speler, maar een belangrijke figuur. Hij kan bij Bayern niet alleen goals scoren, maar de club geeft hem ook vertrouwen, status en een omgeving waar hij als leider centraal staat. Daardoor lijkt een vertrek weinig waarschijnlijk.
Geruchten blijven, maar de echte bedoeling wordt duidelijker
Dat betekent niet dat er helemaal geen geruchten meer zijn. Maar voorlopig lijken die veel minder concreet dan de gesprekken over een verlenging. De Premier League blijft altijd rond Kane hangen, omdat hij daar een grote reputatie heeft. FC Barcelona dook even op tijdens de voorzittersrace, maar dat leek vooral sensatie voor de campagne. De enige externe factor die Hoeneß zelf nog noemde, was Saudi-Arabië. Hij zei bij t-online: ‘Je weet nooit wat er gebeurt als er plots veel geld op tafel komt.’ Maar ook dat klonk niet als een teken dat Kane wil vertrekken.

Daar komt het op neer. Er zijn nog altijd wat geruchten rond Kane, maar dat is nu eenmaal zo bij topspitsen. Vandaag praat Bayern met hem over langer blijven bij de club, bij Kane klinkt het alsof hij zich goed voelt, de clausule die voor onrust zorgde is van tafel en sportief heeft hij weinig redenen om te vertrekken. Alles samen wijst dat duidelijk op dat Kane zal blijven, en dat het niet richting een transfer zal gaan. Misschien komt er niet meteen een handtekening onder die contractverlenging, maar de signalen gaan daar veel meer naartoe dan naar een echte doorbraak voor een transfer.
Olivier Plancke