De Europese campagne draaide tot dusver uit op een grote teleurstelling voor de Belgische ploegen. Behalve dan voor AA Gent. De Buffalo's konden zich als enige Belgische club verzekeren van Europees voetbal na de winterstop en legden zelfs beslag op groepswinst in de Conference League.
Die groepswinst is dit seizoen van extra belang. Gent plaatste zich hierdoor immers rechtstreeks voor de 1/8ste finales en ontliep zo een tussenronde tegen één van de ploegen die uit de Europa League kwamen. Vrijdagmiddag komen de Oost-Vlamingen ook te weten wie hun tegenstander zal worden in de volgende ronde. Inmiddels staan al vijf van de acht mogelijke pretendenten vast.
En de Buffalo's mogen hopen op een fraaie affiche. Wat bijvoorbeeld te denken van derby der Lage Landen tegen PSV Eindhoven? Ook het Leicester City van Youri Tielemans en Timothy Castagne behoort tot de mogelijkheden. Net zoals een tripje naar het Stade Vélodrome van Olympique Marseille. Het Noorse Bodo/Glimt en het Servische Partizan Belgrado zijn op papier meer haalbare kaarten. Tegen die laatste ploeg speelde Gent ook al in de groepsfase. Er werd toen met 0-1 gewonnen in Belgrado, thuis werd het 1-1.
NOG DRIE OVERGEBLEVEN PLOEGEN
Later op de avond komen daar nog drie mogelijke tegenstanders bij. Na de eerste helft staan Vitesse (2-0-voorsprong tegen Rapid Wien), Slavia Praag (2-1-voorsprong tegen Fenerbahçe) en PAOK (2-0-voorsprong tegen Midtjylland) er alvast het beste voor. Vrijdagmiddag om 13u gaat de lotingceremonie van start.
LEES OOK: ‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’
Kobe K