Vertonghen ruikt bloed bij geliefde Ajax

door
Vertonghen ruikt bloed bij geliefde Ajax

Na de indrukwekkende prestaties in de groepsfase, wou Ajax ook tijdens de knock out-duels potten breken in de Champions League. De loting tegen SL Benfica leek op papier ook gunstig. Maar de Amsterdammers zullen tijdens de terugmatch in de Johan Cruijff ArenA nog vol aan de bak moeten om de kwartfinale te halen.


Ajax speelde woensdagavond nochtans een sterke eerste helft en kon ook tot twee keer toe op voorsprong komen. Maar via owngoal afgedwongen door Jan Vertonghen en een doelpunt van Roman Yaremchuk (ex-AA Gent), sleepten de Portugezen alsnog een gelijkspel uit de brand: 2-2. In de slotfase kreeg Benfica zelfs nog de betere kansen op de winnende treffer. Er is dus nog niets beslist in deze confrontatie.

Vertonghen moest achteraf toegeven dat zijn ex-club beter was voor rust, maar ruikt ook kansen voor de terugmatch. "'Ajax was zeker in de eerste helft beter, ze hadden veel uitgespeelde kansen", klonk het bij Voetbal International. "Maar na de 2-2 gingen we allebei op zoek naar de winst. Toen ontstonden er veel ruimtes, waar wij met onze kwaliteiten beter gebruik van hadden kunnen maken. En die ruimte gaan we ook krijgen in Amsterdam."

GOEDE UITGANSPOSITIE
Voor Benfica liggen er zeker kansen op de counter, Ajax liet defensief immers de nodige steken vallen (zie video onderaan). Vertonghen gelooft er dan ook in voor de terugmatch binnen een drietal weken. "Als je twee keer achterkomt en het spelbeeld ziet, mag je niet ontevreden zijn. Aan de andere kant moeten wij thuis ook altijd winnen. Maar een 2-2 naar Amsterdam trekken is niet slecht", aldus de Rode Duivel, die zijn interview overigens gaf aan de zijde van ex-ploegmaat/tegenstander Daley Blind.

LEES OOK: 'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Wie is uw favoriet om door te stoten?

Meest recent

KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

24
24
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

36
36
Stemming afgelopen: drastische ingreep competitieformat

De stemming door het U23-quotom is afgelopen. De verankering van de beloftenclubs in de Challenger ...

194
194
Code rood FIFA: rampscenario in WK-groep Rode Duivels

Het WK 2026 is nog niet begonnen, maar er zijn al heel wat perikelen die de media bezighouden. Zo is ...

199
199
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

247
247
Garcia met handen in het haar: “Dat is er niet meer”

De Belgische nationale ploeg neemt het woensdagnacht op tegen Mexico in Chicago. Tegen de Verenigde ...

46
46
Wéér competitiehervorming? Bouchez slaat terug op Pro League

De Pro League zit vandaag samen om de U23-regels te bespreken nadat die illegaal werden verklaard. ...

225
225
Garcia krijgt ferme waarschuwing: “Dat is pure zelfmoord”

De Rode Duivels nemen het woensdagnacht op tegen Mexico in een oefeninterland ter voorbereiding op ...

63
63
WK-spanning loopt op: groot schandaal voor Bosnië-Italië

Bosnië en Italië strijden integraal om een ticket voor het WK in de Verenigde Staten, ...

95
95
‘Belgische clubs strijden om international’

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en de Play-Offs staan voor de deur. De ...

107
107
Raskin maakt Tedesco volledig met de grond gelijk

Nicolas Raskin maakte een straffe opmars mee. Van Standard naar Rangers en een basisplaats bij de ...

113
113
Groot pijnpunt bij Duivels: Garcia komt met reactie

De Rode Duivels sluiten dinsdagnacht hun Amerikaanse tournée af. In het Soldier Field-stadium ...

53
53
Vertrek bij Club? Mechele gooit transferkaarten open

Club Brugge staat in de komende weken voor de loodzware opdracht om Union SG van de landstitel ...

539
539
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

83
83
Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een lastige opdracht. Zo ...

217
217
'Transferbom Real: spectaculair verlanglijstje gelekt'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

128
128
'Vanaken incasseert enorme WK-opdoffer bij Rode Duivels'

De huidige stage in de Verenigde Staten is voor Rudi Garcia uiteraard een ideale leerschool richting ...

515
515
RSCA en Beerschot in shock: Lozano getroffen door hersenbloeding

De supporters van RSC Anderlecht, Beerschot VA en bij uitbreiding het hele Belgische voetbal hebben ...

205
205
Nieuw drama Italië? De favorieten voor de laatste WK-tickets

Dinsdagavond/nacht is het zover, dan worden de resterende plekjes in de groepsfase van het komende ...

120
120
Einde verhaal voor Mechele? Garcia hakt knoop door

Rudi Garcia lijkt een keuze te moeten maken achterin, maar rond Brandon Mechele is het verhaal nog ...

305
305
Hoogspanning bij Pro League: Gent broedt op nieuwe bom

Dinsdag staat bij de Pro League een Algemene Vergadering op het programma en het belooft er pittig ...

186
186
Ervaren Duivel op vingers getikt: "Dat móét er echt uit"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

320
320
België - Mexico: Garcia zet basisploeg compleet op zijn kop

De Rode Duivels werken dinsdagnacht hun tweede oefenwedstrijd in aanloop naar het WK af. In Chicago ...

617
617
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku richting Napoli-exit'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

276
276
Experimenten bij Rode Duivels: Garcia kondigt wissels aan

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

140
140

Meer sportnieuws