TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-spits, Pep doet Barça pijn'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-spits, Pep doet Barça pijn'

De wintermercato mag dan wel weer voorbij zijn, er raken nog steeds details bekend van verschillende deals uit het slot van die transferperiode, terwijl clubs nog altijd vrije spelers mogen aantrekken. Daarnaast wordt er achter de schermen ook al gewerkt aan heel wat transfers voor volgend seizoen. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste nieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht moet komende zomer op zoek naar een nieuwe spits en zou daarvoor ook in eigen land rond speuren. In een uitgebreid interview met La Dernière Heure laat KAS Eupen-aanvaller Smail Prevljak immers weten dat hij tijdens de voorbije wintermercato al contact had met de recordkampioen. "Ik heb met verschillende personen bij Anderlecht gesproken", vertelt de Bosnische goaltjesdief. Tot een akkoord kwam het toen niet, maar mogelijk volgt in de zomer een nieuwe poging. Prevljak staat alvast open voor een overgang naar het Lotto Park.



Club Brugge heeft geprobeerd om Manchester City van één van zijn grootste talenten te beroven. Het doorgaans betrouwbare The Athletic weet dat Club één van de teams was die James McAtee probeerden te verleiden. De 19-jarige middenvelder wordt beschouwd als een grote belofte. Maar uiteindelijk viste Club net als Brighton, Aston Villa en PSV achter het net. Wel slaagde Blauw-Zwart erin om de contracten van Thomas Van den Keybus en Maxim De Cuyper (momenteel allebei verhuurd aan Westerlo) open te breken. Beide jeugdproducten liggen nu tot medio 2025 vast.



Beerschot VA staat met anderhalf been in Eerste Klasse B, maar er is toch één groot lichtpunt. De jonge Ilias Sebaoui toont zich namelijk meer en meer op het Kiel. De middenvelder ondertekende vrijdag dan ook een nieuw contract, dat maakte de club officieel bekend. Zo heeft hij zijn kribbel gezet onder een overeenkomst tot midden 2025.



Matthias De Vlieger, commentator bij Eleven Sports, kreeg te horen dat Youssef Challouk - die niemand minder dan Mogi Bayat als makelaar heeft - bij KV Kortrijk heeft getekend. De 26-jarige flankaanvaller van KMSK Deinze was dit seizoen tot op heden goed voor 3 goals en 6 assists in 15 competitiewedstrijden. Hij moet KVK komend seizoen dus van de nodige aanvallende impulsen gaan voorzien.

BUITENLAND
Het dagblad SPORT weer dat Manchester City graag zou gaan shoppen bij FC Barcelona. Het zou er Ronald Araujo willen halen, meldt het Spaanse medium. De Uruguayaanse verdediger en de Catalaanse grootmacht onderhandelen al een tijdje over een contractverlenging, maar komen er voorlopig niet uit. Araujo heeft naar verluidt een huidig jaarloon van 900.00 euro, maar wil meer verdienen. Zijn huidige overeenkomst loopt tot medio 2023.



Amerikaanse bronnen melden dat Chicago Fire en Olympique Lyon ei zo na rond zijn omtrent de transfer van Xherdan Shaqiri. De Amerikanen zouden ongeveer 6,5 miljoen euro betalen. De aanvallende middenvelder komt al een tijdje nog amper aan de bak bij de Franse topclub, dat in de zomer nog 6 miljoen euro betaalde aan Liverpool.



Onze jonge landgenoot Alexandre Stanic besloot de stap naar het buitenland te zetten. De zeventienjarige aanvaller verlaat de beloften van KV Mechelen en trekt op huurbasis naar de Italiaanse tweedeklasser Pisa. De Italianen hebben ook een aankoopoptie. Daar zal hij deel uitmaken van de A-kern, maar uiteraard ook beschikbaar zijn voor de beloften.

LEES OOK: KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

Prevljak zou een ideale spits voor Anderlecht zijn ...

Meest recent

Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

15
15
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

40
40
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

79
79
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

27
27
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

118
118
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

169
169
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

86
86
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

124
124
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

52
52
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

472
472
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

38
38
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

98
98
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

268
268
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

64
64
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

399
399
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

413
413
Eden Hazard doet opvallende onthulling over carrière

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische voetballers aller tijden. Toch ...

104
104
Hayen vist flop weer op: dubbele opsteker voor Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht in een belangrijke wedstrijd voor de top ...

416
416
Ferme titelknauw STVV: “Dat mis ik toch bij Vrancken”

Sint-Truiden VV verbaast dit seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League. De Kanaries staan op ...

111
111
Anderlecht plukt piepjong toptalent weg in JPL

RSC Anderlecht heeft op de officiële kanalen een nieuwe parel voor de toekomst voorgesteld. ...

210
210
‘Bom bij Marokko: bondscoach Regragui stapt plots op’

Walid Regragui wordt in Marokko gezien als een held. De bondscoach loodste de nationale ploeg van ...

102
102
Zo reageerde Anderlecht-aanwinst na rampzalig debuut

Anderlecht blijft op de sukkel, want het ging donderdag nog maar eens onderuit. Deze keer moest het ...

269
269
Anthony Limbombe vindt zeer opmerkelijke nieuwe club

In 2018 was Anthony Limbombe nog even Rode Duivel, maar daarna heeft de flankspeler nooit meer de ...

65
65
Club NXT kent zijn verdere parcours in Youth League

Club Brugge heeft de voorbije maanden een zeer knap parcours afgelegd in de Champions League. Ook ...

281
281
'Anderlecht zkt trainer: ook Neerpede-icoon in beeld'

Anderlecht zette eerder deze week Besnik Hasi op straat omwille van de tegenvallende resultaten in ...

298
298

Meer sportnieuws