Union laat na om statement te maken op Jan Breydel

door
Union laat na om statement te maken op Jan Breydel

De 24ste speelronde in de Jupiler Pro League betrof een midweekspeeldag, en daarin werd het beste voor het laatste gehouden. Vooraf gezien althans, want zo ontving landskampioen Club Brugge de huidige leider, Union. Autoritaire leider bovendien, want zo telde het voorafgaand aan deze wedstrijd al negen punten voorsprong op Blauw-Zwart en Antwerp.


Hoewel we straks nog Champions’ Play-Offs krijgen, waarin bij het begin zoals gewoonlijk de punten worden gehalveerd, toch een belangrijke wedstrijd voor Club vanavond dus. Verlies was absoluut uit den boze, drie punten eigenlijk een must. Daarvoor konden de Bruggelingen na zijn rode kaart van afgelopen weekend op het veld van Standard wel geen beroep doen op Hendry. Hij werd verrassend vervangen door Mitrovic. Zijn eerste basisplaats sinds de 6-1 pandoering op AA Gent.

Als dat maar goed komt moeten de Blauw-Zwarte fans dan ook gedacht hebben, waar ook Sobol in de ploeg kwam ten koste van Rits. De thuisploeg was zoals gezegd dus quasi verplicht om te winnen, maar daar viel in de eerste helft maar weinig van te merken bij de spelers. Er zat weinig drive in het team, dat in tegenstelling tot Union, die energiek voor de dag kwamen zoals steeds. De Brusselaars kregen zelfs enkele uitgelezen kansen, maar Club mocht Mignolet danken dat het nog 0-0 stond aan de rust.



Wissel Lang, betere tweede helft Club
Het niveau moest dan ook flink de hoogte in bij Blauw-Zwart, waarvoor Schreuder verrassend Noa Lang in de kleedkamer liet. Balanta kwam in de ploeg. De Bruggelingen kwamen onder aanvoer van CDK beter voor de dag dan in de eerste 45 minuten, maar afgezien van een kopbal van Vanaken leidde dat niet tot grote kansen. Union werd wel verder van het doel gehouden, althans tot zo'n kwartier voor het einde. Toen kwamen de hoofdstedelingen opnieuw stevig opzetten, met kansen voor Vanzeir en Teuma tot gevolg.

Scoren werd er evenwel niet meer gedaan, en mogen beide ploegen best ontevreden zijn. Club misloopt drie broodnodige punten, maar Union zal het zich ongetwijfeld toch ook beklagen dat het niet optimaal kon profiteren van een erg matig Blauw-Zwart.

LEES OOK: Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

Union verdiende te winnen...

Meest recent

'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

31
31
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

118
118
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

44
44
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

47
47
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

382
382
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

114
114
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

27
27
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

412
412
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

105
105
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

200
200
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

330
330
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

649
649
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

834
834
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

180
180
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

47
47
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

122
122
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

151
151
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

175
175
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

118
118
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

94
94
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

256
256
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

292
292
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

127
127
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

184
184
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

413
413

Meer sportnieuws