Doelpuntenmachine moet RSCA laatste zetje geven

911
Doelpuntenmachine moet RSCA laatste zetje geven

Ondanks het teleurstellend resultaat tegen Standard blijft de prioriteit voor Anderlecht tijdens de wintermercato ongewijzigd: de huidige kern vooral bij elkaar zien te houden. Veel inkomend verkeer hoeven we dus niet te verwachten in het Lotto Park, maar deels met het oog op volgend seizoen gaat Paars-Wit wel op zoek naar aanstormend talent. Bovenaan de verlanglijst pronkt een nieuwe spits, dit keer liefst niet op huurbasis. Wij gingen op zoek naar een aantal beloftevolle targets wiens ontwikkeling de Brusselaars het komende halfjaar best in de gaten houden. Of bij wie CEO Peter Verbeke wie weet zelfs nu al kort op de bal kan proberen spelen.


De voorbije weken circuleerden alvast reeds flink wat namen, de ene geloofwaardiger dan de andere. Vast staat alleszins dat RSCA volgende zomer voorin andermaal van nul mag herbeginnen, net zoals dat na het afscheid van Lukas Nmecha het geval was. De kans dat huurlingen Joshua Zirkzee, zondag prima doch nonchalant in het slot, en Christian Kouamé, niet beschikbaar omwille van de Afrika Cup, wél langer op post blijven lijkt namelijk even miniem. Om hen te vervangen zullen dan desnoods voor het derde jaar op rij een of meerdere tijdelijke krachten de rangen vervoegen, zo gaf Verbeke recent grif toe. Een definitieve versterking, met wie de recordkampioen hopelijk zélf eens winst kan boeken, draagt evenwel de voorkeur weg. Al moet die eventuele aanwinst dan wel aan een paar parameters voldoen. Vooreerst vist Anderlecht qua prijsklasse in een beperkte vijver. Uitgaven van vijf à zes miljoen zijn nog steeds uitgesloten, aldus Verbeke. Toch ligt het plafond wellicht niet zó heel veel lager.



Vorige zomer telde Paars-Wit tenslotte nog vier miljoen neer voor Kristoffer Olsson. Liever scoort men in Neerpede echter met transfers in de categorie van Sergio Gomez – aankoopsom circa twee miljoen. Nadat het vorige zomer nog wat broodnodige ervaring in huis haalde, wil Sporting verder weer de kaart van de jeugd trekken. Een jong en kneedbaar talent – of “ruwe diamant”, dixit Verbeke – dus, mét de nodige doorverkoopwaarde. Ook over het gezochte profiel bestaat er geen twijfel: een echte nummer negen, die over goede voetjes beschikt maar bovenal sterk op zijn benen staat diep in de punt. Andere types telt Vincent Kompany immers al genoeg in zijn voorhoede. Tot slot valt uit de uitspraken van Verbeke en geruchten die de ronde doen, zoals pakweg Percy Liza of Allahyar Sayyadmanesh, af te leiden dat Anderlecht haar geluk vooral in enkele minder gerenommeerde competities beproeft. Op basis van al die criteria leverde onze eigen speurtocht de volgende negen potentiële goudklompjes op.

Djordje JOVANOVIC (22, Cukaricki) – MW: €1,7 mln.
Een van de landen die Anderlecht volgens Verbeke nauwlettend monitort is Servië, waar RSCA ooit ene Aleksandar Mitrovic ontdekte. Ook nu lopen er heel wat beloftevolle spitsen rond. Djordje Jovanovic bijvoorbeeld, als tiener nog kortstondig bij Lokeren aan de slag. Na een mislukt avontuur in Spanje tekende de lookalike van Mitrovic een jaar geleden bij Cukaricki in eigen land. Daar zit hij nu aan 21 doelpunten in 36 duels, prestaties die naar verluidt al de aandacht van Olympique Marseille wekten.

Dembo DARBOE (23, Soligorsk) – MW: €2,5 mln.
Het parcours dat Dembo Darboe tot dusver aflegde in zijn carrière is op z'n zachtst gezegd opmerkelijk te noemen. Op jonge leeftijd trok de Gambiaan via Senegal naar Noord Macedonië, vanwaar hij vorige winter dan weer naar Wit-Rusland verhuisde. 21 treffers en 11 assists in 39 wedstrijden voor de lokale landskampioen later wordt de tweevoudig international in de Franse wandelgangen gelinkt aan onder meer … AA Gent. Vermoedelijk ligt zijn dossier ook in de burelen van Neerpede reeds op tafel.



Ibrahima KONÉ (22, Sarpsborg) – MW: €1,8 mln.
Darbou beleefde het recente debacle op de Afrika Cup vanaf de bank, aan de overkant was Ibrahima Koné met zijn omgezette strafschop een van de hoofdrolspelers. De achtste goal al van de 1m90 grote Malinees in amper zes interlands. Ook bij zijn club Sarpsborg, dat hem een jaar geleden voor amper 100 duizend euro overnam van reeksgenoot Haugesund, scoorde hij vorig jaar 11 keer in 30 optredens. Genoeg voor de linkspoot om zich prompt bij de meest waardevolle spelers in Noorwegen te scharen.

Amin SARR (20, Malmö) – MW: €800.000
Waar bovenstaande namen wellicht nog een forse duit kosten, zijn in Scandinavië tevens goedkopere pistes te vinden. Zo beantwoordt Amin Sarr perfect aan het geschetste profiel. De jonge Zweed werd door topclub Malmö het afgelopen jaar verhuurd aan middenmoter Mjallby, waar hij acht keer raak trof in 22 matchen. Lang niet verkeerd voor een eerste kennismaking met het hoogste niveau. Qua type doet Sarr ietwat denken aan Nmecha. Precies het soort groeibriljant waar Paars-Wit naar zoekt?

Mason TOYE (23, Montréal) – MW: €1,5 mln.
In de wereldwijde zoektocht naar talent belandt Anderlecht geregeld in de MLS. Daar was Mason Toye met zeven doelpunten in 14 duels goed bij schot, tot een schouderblessure hem onder het mes dwong. Zelf heeft de linkspoot wel trek in een Europees avontuur, al zette hij vorige zomer nog zijn kribbel onder een verlengd contract. De belangen van de boomlange Amerikaan worden overigens behartigd door Wasserman, dat tevens onder andere Yari Verschaeren en Hannes Delcroix vertegenwoordigt.



Tomás BADALONI (21, Godoy Cruz) – MW: €2,3 mln.
Waar is de tijd dat het Lotto Park regelmatig een Argentijnse topper verwelkomde? Deals sluiten in Zuid-Amerika blijkt vaak lastig, maar misschien valt dat in het geval van Tomás Badaloni best mee. Per slot van rekening loopt diens verbintenis bij Godoy Cruz, waar hij goed was voor 13 goals en zeven assists in 73 wedstrijden, komende zomer af. Intussen geniet de 21-jarige spits, nog maar eens een linkspoot, de nodige interesse uit eigen land. Jong doch al vrij ervaren: een aanlokkelijke combinatie.

Enis DESTAN (19, Altinordu) – MW: €1,9 mln.
De laatste tijd komen de Brusselaars alsmaar vaker weer in het vaarwater van Club Brugge terecht. Vorige zomer leek Blauw-Zwart stevig op weg om Enis Destan in te lijven, maar uiteindelijk bleef het Turkse heethoofd – zo getuigen 13 gele kaarten in 46 duels – gewoon bij plaatselijke tweedeklasser Altinordu. Daar loopt het echter een pak stroever dan vorig seizoen, toen hij nog 14 scoorde in 30 matchen. Een transfer dringt zich dan ook op. Het ideale moment voor Anderlecht om op het toneel te verschijnen?

Marin LJUBICIC (19, Hajduk Split) – MW: €1,5 mln.
Ook in Kroatië valt misschien een slag te slaan. Daar staat Hajduk Split op het punt om icoon Nikola Kalinic terug in de armen te sluiten, en dus moet er plaats worden geruimd voorin. Slecht nieuws dus voor Marin Ljubicic, die voor nieuwjaar net op dreef begon te komen. Ondanks zijn mindere start aan de huidige campagne staat zijn potentieel alvast niet ter discussie, zo vinden ook een aantal Italiaanse teams die reeds op vinkenslag liggen. Een buitenkans, ook al past hij hier niet volledig in het plaatje.



Jörgen STRAND LARSEN (21, Groningen) – MW: €3 mln.

Of waarom het niet dichter bij huis zoeken? Dankzij 18 doelpunten en zes assists in 52 optredens kwam Jörgen Strand Larsen op de radar van Genoa terecht, dat naar verluidt vijf miljoen veil had voor de Noor. Al kwam het nooit tot een concreet bod. Of hij ook werkelijk zoveel moet kosten, is dan ook een ander paar mouwen. In januari mag de eenmalig international, die met zijn 1m93 boven de rest van de kandidaten uitsteekt, alvast niet vertrekken. Een jonge, direct inzetbare kracht: het droomtarget?

LEES OOK: Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

Bij wie moet RSCA zeker een poging wagen?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

1
1
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

4
4
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

8
8
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

24
24
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

98
98
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

24
24
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

35
35
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

83
83
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

51
51
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

172
172
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

57
57
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

166
166
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

24
24
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

80
80
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

862
862
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

153
153
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

819
819
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

149
149
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

130
130
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

293
293
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws