Doelpuntenmachine moet RSCA laatste zetje geven

door
Doelpuntenmachine moet RSCA laatste zetje geven

Ondanks het teleurstellend resultaat tegen Standard blijft de prioriteit voor Anderlecht tijdens de wintermercato ongewijzigd: de huidige kern vooral bij elkaar zien te houden. Veel inkomend verkeer hoeven we dus niet te verwachten in het Lotto Park, maar deels met het oog op volgend seizoen gaat Paars-Wit wel op zoek naar aanstormend talent. Bovenaan de verlanglijst pronkt een nieuwe spits, dit keer liefst niet op huurbasis. Wij gingen op zoek naar een aantal beloftevolle targets wiens ontwikkeling de Brusselaars het komende halfjaar best in de gaten houden. Of bij wie CEO Peter Verbeke wie weet zelfs nu al kort op de bal kan proberen spelen.


De voorbije weken circuleerden alvast reeds flink wat namen, de ene geloofwaardiger dan de andere. Vast staat alleszins dat RSCA volgende zomer voorin andermaal van nul mag herbeginnen, net zoals dat na het afscheid van Lukas Nmecha het geval was. De kans dat huurlingen Joshua Zirkzee, zondag prima doch nonchalant in het slot, en Christian Kouamé, niet beschikbaar omwille van de Afrika Cup, wél langer op post blijven lijkt namelijk even miniem. Om hen te vervangen zullen dan desnoods voor het derde jaar op rij een of meerdere tijdelijke krachten de rangen vervoegen, zo gaf Verbeke recent grif toe. Een definitieve versterking, met wie de recordkampioen hopelijk zélf eens winst kan boeken, draagt evenwel de voorkeur weg. Al moet die eventuele aanwinst dan wel aan een paar parameters voldoen. Vooreerst vist Anderlecht qua prijsklasse in een beperkte vijver. Uitgaven van vijf à zes miljoen zijn nog steeds uitgesloten, aldus Verbeke. Toch ligt het plafond wellicht niet zó heel veel lager.



Vorige zomer telde Paars-Wit tenslotte nog vier miljoen neer voor Kristoffer Olsson. Liever scoort men in Neerpede echter met transfers in de categorie van Sergio Gomez – aankoopsom circa twee miljoen. Nadat het vorige zomer nog wat broodnodige ervaring in huis haalde, wil Sporting verder weer de kaart van de jeugd trekken. Een jong en kneedbaar talent – of “ruwe diamant”, dixit Verbeke – dus, mét de nodige doorverkoopwaarde. Ook over het gezochte profiel bestaat er geen twijfel: een echte nummer negen, die over goede voetjes beschikt maar bovenal sterk op zijn benen staat diep in de punt. Andere types telt Vincent Kompany immers al genoeg in zijn voorhoede. Tot slot valt uit de uitspraken van Verbeke en geruchten die de ronde doen, zoals pakweg Percy Liza of Allahyar Sayyadmanesh, af te leiden dat Anderlecht haar geluk vooral in enkele minder gerenommeerde competities beproeft. Op basis van al die criteria leverde onze eigen speurtocht de volgende negen potentiële goudklompjes op.

Djordje JOVANOVIC (22, Cukaricki) – MW: €1,7 mln.
Een van de landen die Anderlecht volgens Verbeke nauwlettend monitort is Servië, waar RSCA ooit ene Aleksandar Mitrovic ontdekte. Ook nu lopen er heel wat beloftevolle spitsen rond. Djordje Jovanovic bijvoorbeeld, als tiener nog kortstondig bij Lokeren aan de slag. Na een mislukt avontuur in Spanje tekende de lookalike van Mitrovic een jaar geleden bij Cukaricki in eigen land. Daar zit hij nu aan 21 doelpunten in 36 duels, prestaties die naar verluidt al de aandacht van Olympique Marseille wekten.

Dembo DARBOE (23, Soligorsk) – MW: €2,5 mln.
Het parcours dat Dembo Darboe tot dusver aflegde in zijn carrière is op z'n zachtst gezegd opmerkelijk te noemen. Op jonge leeftijd trok de Gambiaan via Senegal naar Noord Macedonië, vanwaar hij vorige winter dan weer naar Wit-Rusland verhuisde. 21 treffers en 11 assists in 39 wedstrijden voor de lokale landskampioen later wordt de tweevoudig international in de Franse wandelgangen gelinkt aan onder meer … AA Gent. Vermoedelijk ligt zijn dossier ook in de burelen van Neerpede reeds op tafel.



Ibrahima KONÉ (22, Sarpsborg) – MW: €1,8 mln.
Darbou beleefde het recente debacle op de Afrika Cup vanaf de bank, aan de overkant was Ibrahima Koné met zijn omgezette strafschop een van de hoofdrolspelers. De achtste goal al van de 1m90 grote Malinees in amper zes interlands. Ook bij zijn club Sarpsborg, dat hem een jaar geleden voor amper 100 duizend euro overnam van reeksgenoot Haugesund, scoorde hij vorig jaar 11 keer in 30 optredens. Genoeg voor de linkspoot om zich prompt bij de meest waardevolle spelers in Noorwegen te scharen.

Amin SARR (20, Malmö) – MW: €800.000
Waar bovenstaande namen wellicht nog een forse duit kosten, zijn in Scandinavië tevens goedkopere pistes te vinden. Zo beantwoordt Amin Sarr perfect aan het geschetste profiel. De jonge Zweed werd door topclub Malmö het afgelopen jaar verhuurd aan middenmoter Mjallby, waar hij acht keer raak trof in 22 matchen. Lang niet verkeerd voor een eerste kennismaking met het hoogste niveau. Qua type doet Sarr ietwat denken aan Nmecha. Precies het soort groeibriljant waar Paars-Wit naar zoekt?

Mason TOYE (23, Montréal) – MW: €1,5 mln.
In de wereldwijde zoektocht naar talent belandt Anderlecht geregeld in de MLS. Daar was Mason Toye met zeven doelpunten in 14 duels goed bij schot, tot een schouderblessure hem onder het mes dwong. Zelf heeft de linkspoot wel trek in een Europees avontuur, al zette hij vorige zomer nog zijn kribbel onder een verlengd contract. De belangen van de boomlange Amerikaan worden overigens behartigd door Wasserman, dat tevens onder andere Yari Verschaeren en Hannes Delcroix vertegenwoordigt.



Tomás BADALONI (21, Godoy Cruz) – MW: €2,3 mln.
Waar is de tijd dat het Lotto Park regelmatig een Argentijnse topper verwelkomde? Deals sluiten in Zuid-Amerika blijkt vaak lastig, maar misschien valt dat in het geval van Tomás Badaloni best mee. Per slot van rekening loopt diens verbintenis bij Godoy Cruz, waar hij goed was voor 13 goals en zeven assists in 73 wedstrijden, komende zomer af. Intussen geniet de 21-jarige spits, nog maar eens een linkspoot, de nodige interesse uit eigen land. Jong doch al vrij ervaren: een aanlokkelijke combinatie.

Enis DESTAN (19, Altinordu) – MW: €1,9 mln.
De laatste tijd komen de Brusselaars alsmaar vaker weer in het vaarwater van Club Brugge terecht. Vorige zomer leek Blauw-Zwart stevig op weg om Enis Destan in te lijven, maar uiteindelijk bleef het Turkse heethoofd – zo getuigen 13 gele kaarten in 46 duels – gewoon bij plaatselijke tweedeklasser Altinordu. Daar loopt het echter een pak stroever dan vorig seizoen, toen hij nog 14 scoorde in 30 matchen. Een transfer dringt zich dan ook op. Het ideale moment voor Anderlecht om op het toneel te verschijnen?

Marin LJUBICIC (19, Hajduk Split) – MW: €1,5 mln.
Ook in Kroatië valt misschien een slag te slaan. Daar staat Hajduk Split op het punt om icoon Nikola Kalinic terug in de armen te sluiten, en dus moet er plaats worden geruimd voorin. Slecht nieuws dus voor Marin Ljubicic, die voor nieuwjaar net op dreef begon te komen. Ondanks zijn mindere start aan de huidige campagne staat zijn potentieel alvast niet ter discussie, zo vinden ook een aantal Italiaanse teams die reeds op vinkenslag liggen. Een buitenkans, ook al past hij hier niet volledig in het plaatje.



Jörgen STRAND LARSEN (21, Groningen) – MW: €3 mln.

Of waarom het niet dichter bij huis zoeken? Dankzij 18 doelpunten en zes assists in 52 optredens kwam Jörgen Strand Larsen op de radar van Genoa terecht, dat naar verluidt vijf miljoen veil had voor de Noor. Al kwam het nooit tot een concreet bod. Of hij ook werkelijk zoveel moet kosten, is dan ook een ander paar mouwen. In januari mag de eenmalig international, die met zijn 1m93 boven de rest van de kandidaten uitsteekt, alvast niet vertrekken. Een jonge, direct inzetbare kracht: het droomtarget?

LEES OOK: Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

Bij wie moet RSCA zeker een poging wagen?

Meest recent

Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

8
8
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

63
63
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

90
90
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

64
64
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

96
96
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

249
249
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

183
183
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

84
84
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

75
75
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

42
42
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

142
142
Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond uit de beker van België na verlengingen tegen RSC Anderlecht. ...

87
87
'Verhaeghe niet tevreden: spanning bij management Club'

Slechts enkele dagen na de bekerkwalificatie in Leuven, kreeg Club Brugge een nieuwe tegenvaller te ...

701
701
Vader Yamal wéér in opspraak: security moet ingrijpen

Lamine Yamal is één van de grootste voetbaltalenten ter wereld en heeft het potentieel ...

85
85
Eén zware terugval bij Anderlecht: basisplaats in gevaar

RSC Anderlecht blijft de goede resultaten opstapelen en kan zondagavond opnieuw een uitstekende zaak ...

388
388
Enorme JPL-verrassing: "Maar beginnen weer vanaf nul"

Enkele weken geleden gaf niemand nog een stuiver voor de kansen van FCV Dender om de laatste plaats ...

143
143
Kansje voor Club? Arsenal met extra domper naar Brugge

De 3-2-nederlaag op STVV was niet bepaald een geslaagde generale repetitie voor Club Brugge op het ...

238
238
Straf werk! Antwerp deelt ultieme teaser voor opening tribune

In de Jupiler Pro League zijn de ogen zondagavond gericht op Deurne-Noord. Antwerp FC krijgt dan ...

245
245
Struikelblok Duivels: "Dan heb je niets te zoeken op WK"

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn gedurende de groepsfase van het WK 2026. Tijdens de ...

333
333
TRANSFERUURTJE: 'Extra jackpot Club, toptransfer Karetsas'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

196
196
Hubert lijnrecht tegenover Leko en co: “Bizarre controverse”

Union SG en KAA Gent deelden de punten, maar toch waren het de Buffalo’s die zich bestolen ...

186
186
Vetlesen briest: groot probleem voor Club Brugge

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. In de competitie kampen Nicky Hayen en consorten ...

505
505
Opvallende terugkeer bij Anderlecht? “Altijd mijn droom”

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Westerlo. Paars-Wit zit in een goede flow en kan weer een ...

344
344
‘Ramos wil naar WK: sensationele Europese comeback’

Sergio Ramos is al een tijdje naar de achtergrond verdwenen, maar een Europese terugkeer van de ...

101
101
Atalanta in shock: De Ketelaere volledig door het lint

Atalanta kreeg in de Serie A een verrassende mokerslag. Hellas Verona won met 3-1 en vooral voor ...

182
182

Meer sportnieuws