Doelpuntenmachine moet RSCA laatste zetje geven

911
Doelpuntenmachine moet RSCA laatste zetje geven

Ondanks het teleurstellend resultaat tegen Standard blijft de prioriteit voor Anderlecht tijdens de wintermercato ongewijzigd: de huidige kern vooral bij elkaar zien te houden. Veel inkomend verkeer hoeven we dus niet te verwachten in het Lotto Park, maar deels met het oog op volgend seizoen gaat Paars-Wit wel op zoek naar aanstormend talent. Bovenaan de verlanglijst pronkt een nieuwe spits, dit keer liefst niet op huurbasis. Wij gingen op zoek naar een aantal beloftevolle targets wiens ontwikkeling de Brusselaars het komende halfjaar best in de gaten houden. Of bij wie CEO Peter Verbeke wie weet zelfs nu al kort op de bal kan proberen spelen.


De voorbije weken circuleerden alvast reeds flink wat namen, de ene geloofwaardiger dan de andere. Vast staat alleszins dat RSCA volgende zomer voorin andermaal van nul mag herbeginnen, net zoals dat na het afscheid van Lukas Nmecha het geval was. De kans dat huurlingen Joshua Zirkzee, zondag prima doch nonchalant in het slot, en Christian Kouamé, niet beschikbaar omwille van de Afrika Cup, wél langer op post blijven lijkt namelijk even miniem. Om hen te vervangen zullen dan desnoods voor het derde jaar op rij een of meerdere tijdelijke krachten de rangen vervoegen, zo gaf Verbeke recent grif toe. Een definitieve versterking, met wie de recordkampioen hopelijk zélf eens winst kan boeken, draagt evenwel de voorkeur weg. Al moet die eventuele aanwinst dan wel aan een paar parameters voldoen. Vooreerst vist Anderlecht qua prijsklasse in een beperkte vijver. Uitgaven van vijf à zes miljoen zijn nog steeds uitgesloten, aldus Verbeke. Toch ligt het plafond wellicht niet zó heel veel lager.



Vorige zomer telde Paars-Wit tenslotte nog vier miljoen neer voor Kristoffer Olsson. Liever scoort men in Neerpede echter met transfers in de categorie van Sergio Gomez – aankoopsom circa twee miljoen. Nadat het vorige zomer nog wat broodnodige ervaring in huis haalde, wil Sporting verder weer de kaart van de jeugd trekken. Een jong en kneedbaar talent – of “ruwe diamant”, dixit Verbeke – dus, mét de nodige doorverkoopwaarde. Ook over het gezochte profiel bestaat er geen twijfel: een echte nummer negen, die over goede voetjes beschikt maar bovenal sterk op zijn benen staat diep in de punt. Andere types telt Vincent Kompany immers al genoeg in zijn voorhoede. Tot slot valt uit de uitspraken van Verbeke en geruchten die de ronde doen, zoals pakweg Percy Liza of Allahyar Sayyadmanesh, af te leiden dat Anderlecht haar geluk vooral in enkele minder gerenommeerde competities beproeft. Op basis van al die criteria leverde onze eigen speurtocht de volgende negen potentiële goudklompjes op.

Djordje JOVANOVIC (22, Cukaricki) – MW: €1,7 mln.
Een van de landen die Anderlecht volgens Verbeke nauwlettend monitort is Servië, waar RSCA ooit ene Aleksandar Mitrovic ontdekte. Ook nu lopen er heel wat beloftevolle spitsen rond. Djordje Jovanovic bijvoorbeeld, als tiener nog kortstondig bij Lokeren aan de slag. Na een mislukt avontuur in Spanje tekende de lookalike van Mitrovic een jaar geleden bij Cukaricki in eigen land. Daar zit hij nu aan 21 doelpunten in 36 duels, prestaties die naar verluidt al de aandacht van Olympique Marseille wekten.

Dembo DARBOE (23, Soligorsk) – MW: €2,5 mln.
Het parcours dat Dembo Darboe tot dusver aflegde in zijn carrière is op z'n zachtst gezegd opmerkelijk te noemen. Op jonge leeftijd trok de Gambiaan via Senegal naar Noord Macedonië, vanwaar hij vorige winter dan weer naar Wit-Rusland verhuisde. 21 treffers en 11 assists in 39 wedstrijden voor de lokale landskampioen later wordt de tweevoudig international in de Franse wandelgangen gelinkt aan onder meer … AA Gent. Vermoedelijk ligt zijn dossier ook in de burelen van Neerpede reeds op tafel.



Ibrahima KONÉ (22, Sarpsborg) – MW: €1,8 mln.
Darbou beleefde het recente debacle op de Afrika Cup vanaf de bank, aan de overkant was Ibrahima Koné met zijn omgezette strafschop een van de hoofdrolspelers. De achtste goal al van de 1m90 grote Malinees in amper zes interlands. Ook bij zijn club Sarpsborg, dat hem een jaar geleden voor amper 100 duizend euro overnam van reeksgenoot Haugesund, scoorde hij vorig jaar 11 keer in 30 optredens. Genoeg voor de linkspoot om zich prompt bij de meest waardevolle spelers in Noorwegen te scharen.

Amin SARR (20, Malmö) – MW: €800.000
Waar bovenstaande namen wellicht nog een forse duit kosten, zijn in Scandinavië tevens goedkopere pistes te vinden. Zo beantwoordt Amin Sarr perfect aan het geschetste profiel. De jonge Zweed werd door topclub Malmö het afgelopen jaar verhuurd aan middenmoter Mjallby, waar hij acht keer raak trof in 22 matchen. Lang niet verkeerd voor een eerste kennismaking met het hoogste niveau. Qua type doet Sarr ietwat denken aan Nmecha. Precies het soort groeibriljant waar Paars-Wit naar zoekt?

Mason TOYE (23, Montréal) – MW: €1,5 mln.
In de wereldwijde zoektocht naar talent belandt Anderlecht geregeld in de MLS. Daar was Mason Toye met zeven doelpunten in 14 duels goed bij schot, tot een schouderblessure hem onder het mes dwong. Zelf heeft de linkspoot wel trek in een Europees avontuur, al zette hij vorige zomer nog zijn kribbel onder een verlengd contract. De belangen van de boomlange Amerikaan worden overigens behartigd door Wasserman, dat tevens onder andere Yari Verschaeren en Hannes Delcroix vertegenwoordigt.



Tomás BADALONI (21, Godoy Cruz) – MW: €2,3 mln.
Waar is de tijd dat het Lotto Park regelmatig een Argentijnse topper verwelkomde? Deals sluiten in Zuid-Amerika blijkt vaak lastig, maar misschien valt dat in het geval van Tomás Badaloni best mee. Per slot van rekening loopt diens verbintenis bij Godoy Cruz, waar hij goed was voor 13 goals en zeven assists in 73 wedstrijden, komende zomer af. Intussen geniet de 21-jarige spits, nog maar eens een linkspoot, de nodige interesse uit eigen land. Jong doch al vrij ervaren: een aanlokkelijke combinatie.

Enis DESTAN (19, Altinordu) – MW: €1,9 mln.
De laatste tijd komen de Brusselaars alsmaar vaker weer in het vaarwater van Club Brugge terecht. Vorige zomer leek Blauw-Zwart stevig op weg om Enis Destan in te lijven, maar uiteindelijk bleef het Turkse heethoofd – zo getuigen 13 gele kaarten in 46 duels – gewoon bij plaatselijke tweedeklasser Altinordu. Daar loopt het echter een pak stroever dan vorig seizoen, toen hij nog 14 scoorde in 30 matchen. Een transfer dringt zich dan ook op. Het ideale moment voor Anderlecht om op het toneel te verschijnen?

Marin LJUBICIC (19, Hajduk Split) – MW: €1,5 mln.
Ook in Kroatië valt misschien een slag te slaan. Daar staat Hajduk Split op het punt om icoon Nikola Kalinic terug in de armen te sluiten, en dus moet er plaats worden geruimd voorin. Slecht nieuws dus voor Marin Ljubicic, die voor nieuwjaar net op dreef begon te komen. Ondanks zijn mindere start aan de huidige campagne staat zijn potentieel alvast niet ter discussie, zo vinden ook een aantal Italiaanse teams die reeds op vinkenslag liggen. Een buitenkans, ook al past hij hier niet volledig in het plaatje.



Jörgen STRAND LARSEN (21, Groningen) – MW: €3 mln.

Of waarom het niet dichter bij huis zoeken? Dankzij 18 doelpunten en zes assists in 52 optredens kwam Jörgen Strand Larsen op de radar van Genoa terecht, dat naar verluidt vijf miljoen veil had voor de Noor. Al kwam het nooit tot een concreet bod. Of hij ook werkelijk zoveel moet kosten, is dan ook een ander paar mouwen. In januari mag de eenmalig international, die met zijn 1m93 boven de rest van de kandidaten uitsteekt, alvast niet vertrekken. Een jonge, direct inzetbare kracht: het droomtarget?

LEES OOK: "Atypische" Rik De Mil pakt achilleshiel KAA Gent hard aan

Bij wie moet RSCA zeker een poging wagen?

Meest recent

Bayat verrast: "Die Belgische topclub deed mij een voorstel"

Bij Sporting Charleroi is Mehdi Bayat al vele jaren de sterke man en hij maakte van de club een ...

21
21
KRC Genk haalt grote slag thuis: "Er was veel interesse"

KRC Genk heeft een zeer grote slag weten te slaan. De Limburgers hebben een van de absolute parels ...

32
32
Zware klap voor Patro: sterkhouder loopt breuk op

Patro Eisden wist zijn eerste match onder de nieuwe trainer Emilio Ferrera goed af te ronden. Ze ...

11
11
Radja Nainggolan opnieuw in de problemen: rechter is streng

Radja Nainggolan (38) is opnieuw veroordeeld voor een verkeersovertreding. De ex-Rode Duivel kreeg ...

56
56
'Clement aast op verrassende transferdeal met Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht boekten ze een 16 op 24 en plaatsten ze zich al voor de groepsfase van de Europa ...

127
127
Club Brugge én Antwerp ruiken plots miljoenen

Je kon al lezen dat Mihajlo Cvetkovic volgens onderzoeksbureau CIES de duurste tiener is in de ...

98
98
Thorsten Fink moet op zoek naar nieuwe club

Voor Thorsten Fink is het avontuur in Turkije tot zijn einde gekomen. De Duitse coach, die in ...

140
140
Vandenbempt geeft Leko gelijk: "Moeten we dringend weer vanaf"

Club Brugge leeft tussen hoop en vrees toe naar de belangrijke Champions League-wedstrijd op het ...

91
91
Ronaldo houdt voet bij stuk: "Ik ben de beste aller tijden"

De voorbije weken kwam Cristiano Ronaldo zwaar onder vuur te liggen. Dat kwam doordat hij halfweg ...

75
75
Vítor Bruno zwaar onder vuur: zelfs zege volstaat niet

Anderlecht heeft afgelopen weekend de aansluiting met de top vier gehouden dankzij een zege op het ...

121
121
Nieuwe rol De Bruyne: "Zo kan hij carrière verlengen"

Enkele Rode Duivels zijn er vorig weekend in geslaagd om een uitblinkersrol op te eisen. Dat was ...

59
59
'Naast Forbs nog zeer verrassende aanwezige bij Club'

Voor Club Brugge breken er zeer drukke weken aan, want in drie van de vier komende weken wacht een ...

238
238
'Witte rook: Courtois kent zijn club voor volgend seizoen'

De Rode Duivels moesten het de voorbije weken in de Nations League zien te stellen zonder Thibaut ...

376
376
Tielemans moet vrezen: Neville komt met pijnlijk verdict

Het is alweer crisis bij Manchester United, dat afgelopen weekend niet verder raakte dan een 1-1 ...

58
58
'Courtois slaat verrassend toe: opvallende Belgische overname'

Thibaut Courtois heeft een opvallende zet gedaan naast het voetbalveld. De doelman van Real Madrid ...

80
80
Cucurella reageert op rood Vinicius: "Als ze één haar aanraken..."

Real Madrid pakte zaterdag een belangrijke zege tegen Villarreal, maar grote vreugde heerste er ...

187
187
Bizarre situatie Club: genegeerd door Leko, niet door maats

Club Brugge stoomt zich klaar voor zijn volgende cruciale opdracht, want dinsdag volgt al de tweede ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Sensatietransfer Alvarez, nieuwe grootmacht voor Seys'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

123
123
"Atypische" Rik De Mil pakt achilleshiel KAA Gent hard aan

KAA Gent blijft verbazen. De Buffalo’s wonnen afgelopen speeldag met 0-2 op het veld van KV ...

196
196
Code rood bij Anderlecht: “Dit kan niet zo doorgaan”

RSC Anderlecht kroop afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League door het oog van de naald tegen ...

347
347
‘Club krijgt verrassend uitsluitsel over Forbs voor Inter’

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. De twee blauw-zwarte clubs ...

397
397
Coucke belandt in onwaarschijnlijke financiële rollercoaster

Marc Coucke is in een financiële rollercoaster beland waar zelfs hij even van moet opkijken. ...

234
234
Degryse ziet 'nieuwe' topspeler opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hebben dit seizoen een ruime kern ...

502
502
"Ongelooflijk": Vandenbempt merkt énorme JPL-blunder op

Standard boekte een nul op negen. Ze verloren in een leeg stadion met 0-1 van Sporting Charleroi. ...

233
233
"Pure horror": Alderweireld over Rode Duivel bij Match of the Day

Toby Alderweireld kende een prachtige carrière als voetballer. Sinds hij gestopt is hij een ...

93
93

Meer sportnieuws