Doelpuntenmachine moet RSCA laatste zetje geven

911 stemmen
Doelpuntenmachine moet RSCA laatste zetje geven

Ondanks het teleurstellend resultaat tegen Standard blijft de prioriteit voor Anderlecht tijdens de wintermercato ongewijzigd: de huidige kern vooral bij elkaar zien te houden. Veel inkomend verkeer hoeven we dus niet te verwachten in het Lotto Park, maar deels met het oog op volgend seizoen gaat Paars-Wit wel op zoek naar aanstormend talent. Bovenaan de verlanglijst pronkt een nieuwe spits, dit keer liefst niet op huurbasis. Wij gingen op zoek naar een aantal beloftevolle targets wiens ontwikkeling de Brusselaars het komende halfjaar best in de gaten houden. Of bij wie CEO Peter Verbeke wie weet zelfs nu al kort op de bal kan proberen spelen.


De voorbije weken circuleerden alvast reeds flink wat namen, de ene geloofwaardiger dan de andere. Vast staat alleszins dat RSCA volgende zomer voorin andermaal van nul mag herbeginnen, net zoals dat na het afscheid van Lukas Nmecha het geval was. De kans dat huurlingen Joshua Zirkzee, zondag prima doch nonchalant in het slot, en Christian Kouamé, niet beschikbaar omwille van de Afrika Cup, wél langer op post blijven lijkt namelijk even miniem. Om hen te vervangen zullen dan desnoods voor het derde jaar op rij een of meerdere tijdelijke krachten de rangen vervoegen, zo gaf Verbeke recent grif toe. Een definitieve versterking, met wie de recordkampioen hopelijk zélf eens winst kan boeken, draagt evenwel de voorkeur weg. Al moet die eventuele aanwinst dan wel aan een paar parameters voldoen. Vooreerst vist Anderlecht qua prijsklasse in een beperkte vijver. Uitgaven van vijf à zes miljoen zijn nog steeds uitgesloten, aldus Verbeke. Toch ligt het plafond wellicht niet zó heel veel lager.



Vorige zomer telde Paars-Wit tenslotte nog vier miljoen neer voor Kristoffer Olsson. Liever scoort men in Neerpede echter met transfers in de categorie van Sergio Gomez – aankoopsom circa twee miljoen. Nadat het vorige zomer nog wat broodnodige ervaring in huis haalde, wil Sporting verder weer de kaart van de jeugd trekken. Een jong en kneedbaar talent – of “ruwe diamant”, dixit Verbeke – dus, mét de nodige doorverkoopwaarde. Ook over het gezochte profiel bestaat er geen twijfel: een echte nummer negen, die over goede voetjes beschikt maar bovenal sterk op zijn benen staat diep in de punt. Andere types telt Vincent Kompany immers al genoeg in zijn voorhoede. Tot slot valt uit de uitspraken van Verbeke en geruchten die de ronde doen, zoals pakweg Percy Liza of Allahyar Sayyadmanesh, af te leiden dat Anderlecht haar geluk vooral in enkele minder gerenommeerde competities beproeft. Op basis van al die criteria leverde onze eigen speurtocht de volgende negen potentiële goudklompjes op.

Djordje JOVANOVIC (22, Cukaricki) – MW: €1,7 mln.
Een van de landen die Anderlecht volgens Verbeke nauwlettend monitort is Servië, waar RSCA ooit ene Aleksandar Mitrovic ontdekte. Ook nu lopen er heel wat beloftevolle spitsen rond. Djordje Jovanovic bijvoorbeeld, als tiener nog kortstondig bij Lokeren aan de slag. Na een mislukt avontuur in Spanje tekende de lookalike van Mitrovic een jaar geleden bij Cukaricki in eigen land. Daar zit hij nu aan 21 doelpunten in 36 duels, prestaties die naar verluidt al de aandacht van Olympique Marseille wekten.

Dembo DARBOE (23, Soligorsk) – MW: €2,5 mln.
Het parcours dat Dembo Darboe tot dusver aflegde in zijn carrière is op z'n zachtst gezegd opmerkelijk te noemen. Op jonge leeftijd trok de Gambiaan via Senegal naar Noord Macedonië, vanwaar hij vorige winter dan weer naar Wit-Rusland verhuisde. 21 treffers en 11 assists in 39 wedstrijden voor de lokale landskampioen later wordt de tweevoudig international in de Franse wandelgangen gelinkt aan onder meer … AA Gent. Vermoedelijk ligt zijn dossier ook in de burelen van Neerpede reeds op tafel.



Ibrahima KONÉ (22, Sarpsborg) – MW: €1,8 mln.
Darbou beleefde het recente debacle op de Afrika Cup vanaf de bank, aan de overkant was Ibrahima Koné met zijn omgezette strafschop een van de hoofdrolspelers. De achtste goal al van de 1m90 grote Malinees in amper zes interlands. Ook bij zijn club Sarpsborg, dat hem een jaar geleden voor amper 100 duizend euro overnam van reeksgenoot Haugesund, scoorde hij vorig jaar 11 keer in 30 optredens. Genoeg voor de linkspoot om zich prompt bij de meest waardevolle spelers in Noorwegen te scharen.

Amin SARR (20, Malmö) – MW: €800.000
Waar bovenstaande namen wellicht nog een forse duit kosten, zijn in Scandinavië tevens goedkopere pistes te vinden. Zo beantwoordt Amin Sarr perfect aan het geschetste profiel. De jonge Zweed werd door topclub Malmö het afgelopen jaar verhuurd aan middenmoter Mjallby, waar hij acht keer raak trof in 22 matchen. Lang niet verkeerd voor een eerste kennismaking met het hoogste niveau. Qua type doet Sarr ietwat denken aan Nmecha. Precies het soort groeibriljant waar Paars-Wit naar zoekt?

Mason TOYE (23, Montréal) – MW: €1,5 mln.
In de wereldwijde zoektocht naar talent belandt Anderlecht geregeld in de MLS. Daar was Mason Toye met zeven doelpunten in 14 duels goed bij schot, tot een schouderblessure hem onder het mes dwong. Zelf heeft de linkspoot wel trek in een Europees avontuur, al zette hij vorige zomer nog zijn kribbel onder een verlengd contract. De belangen van de boomlange Amerikaan worden overigens behartigd door Wasserman, dat tevens onder andere Yari Verschaeren en Hannes Delcroix vertegenwoordigt.



Tomás BADALONI (21, Godoy Cruz) – MW: €2,3 mln.
Waar is de tijd dat het Lotto Park regelmatig een Argentijnse topper verwelkomde? Deals sluiten in Zuid-Amerika blijkt vaak lastig, maar misschien valt dat in het geval van Tomás Badaloni best mee. Per slot van rekening loopt diens verbintenis bij Godoy Cruz, waar hij goed was voor 13 goals en zeven assists in 73 wedstrijden, komende zomer af. Intussen geniet de 21-jarige spits, nog maar eens een linkspoot, de nodige interesse uit eigen land. Jong doch al vrij ervaren: een aanlokkelijke combinatie.

Enis DESTAN (19, Altinordu) – MW: €1,9 mln.
De laatste tijd komen de Brusselaars alsmaar vaker weer in het vaarwater van Club Brugge terecht. Vorige zomer leek Blauw-Zwart stevig op weg om Enis Destan in te lijven, maar uiteindelijk bleef het Turkse heethoofd – zo getuigen 13 gele kaarten in 46 duels – gewoon bij plaatselijke tweedeklasser Altinordu. Daar loopt het echter een pak stroever dan vorig seizoen, toen hij nog 14 scoorde in 30 matchen. Een transfer dringt zich dan ook op. Het ideale moment voor Anderlecht om op het toneel te verschijnen?

Marin LJUBICIC (19, Hajduk Split) – MW: €1,5 mln.
Ook in Kroatië valt misschien een slag te slaan. Daar staat Hajduk Split op het punt om icoon Nikola Kalinic terug in de armen te sluiten, en dus moet er plaats worden geruimd voorin. Slecht nieuws dus voor Marin Ljubicic, die voor nieuwjaar net op dreef begon te komen. Ondanks zijn mindere start aan de huidige campagne staat zijn potentieel alvast niet ter discussie, zo vinden ook een aantal Italiaanse teams die reeds op vinkenslag liggen. Een buitenkans, ook al past hij hier niet volledig in het plaatje.



Jörgen STRAND LARSEN (21, Groningen) – MW: €3 mln.

Of waarom het niet dichter bij huis zoeken? Dankzij 18 doelpunten en zes assists in 52 optredens kwam Jörgen Strand Larsen op de radar van Genoa terecht, dat naar verluidt vijf miljoen veil had voor de Noor. Al kwam het nooit tot een concreet bod. Of hij ook werkelijk zoveel moet kosten, is dan ook een ander paar mouwen. In januari mag de eenmalig international, die met zijn 1m93 boven de rest van de kandidaten uitsteekt, alvast niet vertrekken. Een jonge, direct inzetbare kracht: het droomtarget?

LEES OOK: 'Anderlecht stoomt door: miljoenenbod op flankaanvaller'

Bij wie moet RSCA zeker een poging wagen?

Meest recent

WK-rapport België: één buis, vier grote uitblinkers

Het WK van de Rode Duivels is voorbij. De Belgen mogen terugblikken op een meer dan geslaagde ...

25
25
Castagne geeft het pijnpunt van België tegen Spanje prijs

Timothy Castagne speelde een goede partij tegen Spanje. De flankverdediger deed het uitstekend dit ...

13
13
Stijnen dropt bommetje: "Hij wordt bondscoach van België"

Rudi Garcia gaat de Rode Duivels wellicht verlaten. Er speelt al een tijdje vanalles achter de ...

166
166
KRC Genk na vertrek Hayen meteen onderuit in oefenpot

KRC Genk werkte vandaag zijn eerste oefenmatch af sinds het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley. De ...

55
55
'Ajax plant énorme transferbom en gaat voor Lukaku'

Waar speelt Romelu Lukaku komend seizoen? Op die vraag komt niet snel een antwoord. Het WK is nog ...

167
167
Club Brugge gaat onderuit in en tegen Feyenoord

Club Brugge speelde deze middag een stevige oefenpartij in de Kuip. Daar troffen ze Feyenoord, dat ...

150
150
Bruno met zorgen bij Anderlecht: NEC legt pijnpunten bloot

RSC Anderlecht speelde deze ochtend een oefenpot tegen NEC, vorig jaar de nummer twee van Nederland. ...

266
266
'Anderlecht stoomt door: miljoenenbod op flankaanvaller'

Sportief directeur Antoine Sibierski lijkt een versnelling hoger te hebben geschakeld op de mercato. ...

261
261
'Club Brugge drukt door: nieuwe topdoelman in aantocht'

Club Brugge heeft met middenvelder Cheveyo Tsawa zijn eerste zomeraanwinst in huis gehaald. Daar ...

408
408
Victorie voor Vitor: Anderlecht zet scheve situatie recht

Anderhalve week voor de eerste Europese opdracht van het nieuwe seizoen, heeft RSC Anderlecht een ...

292
292
Transferdrukte in Luik: Standard casht én strikt versterking

Standard heeft een gouden zaak gedaan op de zomerse transferperiode. Zo werd Rafiki Saïd voor ...

97
97
Duidelijk handspel? Waarom België géén penalty kreeg

Europees kampioen Spanje bleek dan toch een maatje te groot voor de Rode Duivels. In de kwartfinales ...

455
455
TU: 'Club én Anderlecht slaan toe, miljoenenklepper Godts'

Terwijl het WK in Amerika zijn ontknoping nadert, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

489
489
Club Brugge pakt uit met 'belangrijke' contractverlenging

Club Brugge is niet alleen bezig om zomerversterkingen binnen te halen, maar Blauw-Zwart wil ook ...

135
135
‘Recordtransfer Khalaili op de schop? Inter verbaast met eis’

Niets leek een toptransfer van Anan Khalaili nog in de weg te staan. De buitenspeler van Union SG ...

115
115
‘Dilemma in de aanval: Club Brugge grijpt in op mercato’

Club Brugge wil zich op verschillende posities versterken. Eerder werd al bekend dat Blauw-Zwart op ...

512
512
‘Gigantische monstersom voor revelatie Diego Moreira’

Diego Moreira heeft niet veel kansen gekregen op het WK, maar in de comeback tegen Senegal was de ...

131
131
‘Club Brugge verrast iedereen met transferwending’

Club Brugge is druk bezig om de selectie van volgend seizoen te versterken. Blauw-Zwart wil ...

669
669
Lommel SK stunt met transfer bij Manchester City

Lommel SK heeft een ingaande transfer afgerond en wat voor een. Ze gingen bij Manchester City ...

75
75
Nieuwe bondscoach op komst? Analisten spreken heldere taal

In de komende dagen zal men de teleurstelling na de WK-uitschakeling moeten verwerken, maar lang zal ...

1102
1102
Einde De Bruyne bij Rode Duivels? KDB héél duidelijk

Kevin De Bruyne begon tegen Spanje in de basis en was door het uitvallen van Youri Tielemans ...

414
414
'KRC Genk denkt aan ex-coach als opvolger Hayen'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

303
303
Niet enkel Lammens de pineut: kranten geven Duivels-ster 4/10

Om Spanje te kloppen op weg naar de derde WK-halve finale in hun geschiedenis, moesten de Rode ...

663
663
"Verbazingwekkende flater" - Garcia met grond gelijk gemaakt

Voor de Rode Duivels zit het wereldkampioenschap erop. En dus moet weldra een evaluatie gemaakt ...

610
610
Schmeichel, Rooney, ...: topanalisten gaan los op flater Lammens

De Rode Duivels leken in hun kwartfinale van het WK 2026 op weg naar verlengingen tegen Spanje. Tot ...

1019
1019

Meer sportnieuws