Doelpuntenmachine moet RSCA laatste zetje geven

911
Doelpuntenmachine moet RSCA laatste zetje geven

Ondanks het teleurstellend resultaat tegen Standard blijft de prioriteit voor Anderlecht tijdens de wintermercato ongewijzigd: de huidige kern vooral bij elkaar zien te houden. Veel inkomend verkeer hoeven we dus niet te verwachten in het Lotto Park, maar deels met het oog op volgend seizoen gaat Paars-Wit wel op zoek naar aanstormend talent. Bovenaan de verlanglijst pronkt een nieuwe spits, dit keer liefst niet op huurbasis. Wij gingen op zoek naar een aantal beloftevolle targets wiens ontwikkeling de Brusselaars het komende halfjaar best in de gaten houden. Of bij wie CEO Peter Verbeke wie weet zelfs nu al kort op de bal kan proberen spelen.


De voorbije weken circuleerden alvast reeds flink wat namen, de ene geloofwaardiger dan de andere. Vast staat alleszins dat RSCA volgende zomer voorin andermaal van nul mag herbeginnen, net zoals dat na het afscheid van Lukas Nmecha het geval was. De kans dat huurlingen Joshua Zirkzee, zondag prima doch nonchalant in het slot, en Christian Kouamé, niet beschikbaar omwille van de Afrika Cup, wél langer op post blijven lijkt namelijk even miniem. Om hen te vervangen zullen dan desnoods voor het derde jaar op rij een of meerdere tijdelijke krachten de rangen vervoegen, zo gaf Verbeke recent grif toe. Een definitieve versterking, met wie de recordkampioen hopelijk zélf eens winst kan boeken, draagt evenwel de voorkeur weg. Al moet die eventuele aanwinst dan wel aan een paar parameters voldoen. Vooreerst vist Anderlecht qua prijsklasse in een beperkte vijver. Uitgaven van vijf à zes miljoen zijn nog steeds uitgesloten, aldus Verbeke. Toch ligt het plafond wellicht niet zó heel veel lager.



Vorige zomer telde Paars-Wit tenslotte nog vier miljoen neer voor Kristoffer Olsson. Liever scoort men in Neerpede echter met transfers in de categorie van Sergio Gomez – aankoopsom circa twee miljoen. Nadat het vorige zomer nog wat broodnodige ervaring in huis haalde, wil Sporting verder weer de kaart van de jeugd trekken. Een jong en kneedbaar talent – of “ruwe diamant”, dixit Verbeke – dus, mét de nodige doorverkoopwaarde. Ook over het gezochte profiel bestaat er geen twijfel: een echte nummer negen, die over goede voetjes beschikt maar bovenal sterk op zijn benen staat diep in de punt. Andere types telt Vincent Kompany immers al genoeg in zijn voorhoede. Tot slot valt uit de uitspraken van Verbeke en geruchten die de ronde doen, zoals pakweg Percy Liza of Allahyar Sayyadmanesh, af te leiden dat Anderlecht haar geluk vooral in enkele minder gerenommeerde competities beproeft. Op basis van al die criteria leverde onze eigen speurtocht de volgende negen potentiële goudklompjes op.

Djordje JOVANOVIC (22, Cukaricki) – MW: €1,7 mln.
Een van de landen die Anderlecht volgens Verbeke nauwlettend monitort is Servië, waar RSCA ooit ene Aleksandar Mitrovic ontdekte. Ook nu lopen er heel wat beloftevolle spitsen rond. Djordje Jovanovic bijvoorbeeld, als tiener nog kortstondig bij Lokeren aan de slag. Na een mislukt avontuur in Spanje tekende de lookalike van Mitrovic een jaar geleden bij Cukaricki in eigen land. Daar zit hij nu aan 21 doelpunten in 36 duels, prestaties die naar verluidt al de aandacht van Olympique Marseille wekten.

Dembo DARBOE (23, Soligorsk) – MW: €2,5 mln.
Het parcours dat Dembo Darboe tot dusver aflegde in zijn carrière is op z'n zachtst gezegd opmerkelijk te noemen. Op jonge leeftijd trok de Gambiaan via Senegal naar Noord Macedonië, vanwaar hij vorige winter dan weer naar Wit-Rusland verhuisde. 21 treffers en 11 assists in 39 wedstrijden voor de lokale landskampioen later wordt de tweevoudig international in de Franse wandelgangen gelinkt aan onder meer … AA Gent. Vermoedelijk ligt zijn dossier ook in de burelen van Neerpede reeds op tafel.



Ibrahima KONÉ (22, Sarpsborg) – MW: €1,8 mln.
Darbou beleefde het recente debacle op de Afrika Cup vanaf de bank, aan de overkant was Ibrahima Koné met zijn omgezette strafschop een van de hoofdrolspelers. De achtste goal al van de 1m90 grote Malinees in amper zes interlands. Ook bij zijn club Sarpsborg, dat hem een jaar geleden voor amper 100 duizend euro overnam van reeksgenoot Haugesund, scoorde hij vorig jaar 11 keer in 30 optredens. Genoeg voor de linkspoot om zich prompt bij de meest waardevolle spelers in Noorwegen te scharen.

Amin SARR (20, Malmö) – MW: €800.000
Waar bovenstaande namen wellicht nog een forse duit kosten, zijn in Scandinavië tevens goedkopere pistes te vinden. Zo beantwoordt Amin Sarr perfect aan het geschetste profiel. De jonge Zweed werd door topclub Malmö het afgelopen jaar verhuurd aan middenmoter Mjallby, waar hij acht keer raak trof in 22 matchen. Lang niet verkeerd voor een eerste kennismaking met het hoogste niveau. Qua type doet Sarr ietwat denken aan Nmecha. Precies het soort groeibriljant waar Paars-Wit naar zoekt?

Mason TOYE (23, Montréal) – MW: €1,5 mln.
In de wereldwijde zoektocht naar talent belandt Anderlecht geregeld in de MLS. Daar was Mason Toye met zeven doelpunten in 14 duels goed bij schot, tot een schouderblessure hem onder het mes dwong. Zelf heeft de linkspoot wel trek in een Europees avontuur, al zette hij vorige zomer nog zijn kribbel onder een verlengd contract. De belangen van de boomlange Amerikaan worden overigens behartigd door Wasserman, dat tevens onder andere Yari Verschaeren en Hannes Delcroix vertegenwoordigt.



Tomás BADALONI (21, Godoy Cruz) – MW: €2,3 mln.
Waar is de tijd dat het Lotto Park regelmatig een Argentijnse topper verwelkomde? Deals sluiten in Zuid-Amerika blijkt vaak lastig, maar misschien valt dat in het geval van Tomás Badaloni best mee. Per slot van rekening loopt diens verbintenis bij Godoy Cruz, waar hij goed was voor 13 goals en zeven assists in 73 wedstrijden, komende zomer af. Intussen geniet de 21-jarige spits, nog maar eens een linkspoot, de nodige interesse uit eigen land. Jong doch al vrij ervaren: een aanlokkelijke combinatie.

Enis DESTAN (19, Altinordu) – MW: €1,9 mln.
De laatste tijd komen de Brusselaars alsmaar vaker weer in het vaarwater van Club Brugge terecht. Vorige zomer leek Blauw-Zwart stevig op weg om Enis Destan in te lijven, maar uiteindelijk bleef het Turkse heethoofd – zo getuigen 13 gele kaarten in 46 duels – gewoon bij plaatselijke tweedeklasser Altinordu. Daar loopt het echter een pak stroever dan vorig seizoen, toen hij nog 14 scoorde in 30 matchen. Een transfer dringt zich dan ook op. Het ideale moment voor Anderlecht om op het toneel te verschijnen?

Marin LJUBICIC (19, Hajduk Split) – MW: €1,5 mln.
Ook in Kroatië valt misschien een slag te slaan. Daar staat Hajduk Split op het punt om icoon Nikola Kalinic terug in de armen te sluiten, en dus moet er plaats worden geruimd voorin. Slecht nieuws dus voor Marin Ljubicic, die voor nieuwjaar net op dreef begon te komen. Ondanks zijn mindere start aan de huidige campagne staat zijn potentieel alvast niet ter discussie, zo vinden ook een aantal Italiaanse teams die reeds op vinkenslag liggen. Een buitenkans, ook al past hij hier niet volledig in het plaatje.



Jörgen STRAND LARSEN (21, Groningen) – MW: €3 mln.

Of waarom het niet dichter bij huis zoeken? Dankzij 18 doelpunten en zes assists in 52 optredens kwam Jörgen Strand Larsen op de radar van Genoa terecht, dat naar verluidt vijf miljoen veil had voor de Noor. Al kwam het nooit tot een concreet bod. Of hij ook werkelijk zoveel moet kosten, is dan ook een ander paar mouwen. In januari mag de eenmalig international, die met zijn 1m93 boven de rest van de kandidaten uitsteekt, alvast niet vertrekken. Een jonge, direct inzetbare kracht: het droomtarget?

LEES OOK: AA Gent blijft verbazen: hét verschil met vorig seizoen

Bij wie moet RSCA zeker een poging wagen?

Meest recent

Hasselt greep naast Beerschot-smaakmaker: "Waren close"

Sporting Hasselt-voorzitter Sam Kerkhofs gaf via Instagram antwoord op vragen van supporters en kwam ...

9
9
'KBVB denkt aan zeer straffe zet na ontslag Willems'

De KBVB is al jaren een organisatie waar grote ego's elkaar de das omdoen. Het is er nooit rustig. ...

39
39
Géén Club Brugge, wel mooi contract bij Ajax

Volgens bepaalde Belgische media was het in de zomer al een zekerheid, maar uiteindelijk kwam het ...

41
41
Anderlecht snakt naar eerste Europese gala-avond in 10 jaar tijd

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen Olympique Lyon. Dat is een Franse topclub. De Brusselaars ...

92
92
Standard heeft beet en legt speler langer vast

Standard heeft weer uitzicht op een goede toekomst. De Rouches zetten stelselmatig stappen ...

21
21
Arnaud Bodart vindt alsnog nieuwe werkgever

Arnaud Bodart heeft een nieuwe club gevonden. De 28-jarige Belgische doelman gaat aan de slag bij Le ...

18
18
Mechele zorgt met één foto voor bijzonder veel emotie

Brandon Mechele heeft de voorbije maanden een bijzonder hoofdstuk toegevoegd aan zijn leven. Samen ...

206
206
'Rampscenario voor Antwerp: miljoenen de vuilbak in'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

165
165
Donkere wolken boven KVDO: schokkende details lekken uit

Er hangt een donkere wolk boven amateurclub KV Diksmuide Oostende, de opvolger van KV Oostende. ...

179
179
Verrassing bij Anderlecht: met basisdebutant tegen Lyon?

Tijdens de openingsspeeldag van de Europa League, krijgt RSC Anderlecht woensdagavond het bezoek van ...

224
224
Vers bloed voor Van Bommel: deze Duivels-debutanten komen eraan

Vanaf volgende week gaat het tijdperk-Mark van Bommel officieel van start bij de Rode Duivels. De ...

590
590
Vertonghen gooit leven radicaal om: "6 dagen op deze club"

Het leven van Jan Vertonghen ziet er vandaag opvallend anders uit dan enkele jaren geleden. Ruim een ...

265
265
Anderlecht-Lyon: Vitor Bruno krijgt straf compliment

RSC Anderlecht begint woensdagavond aan zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Zo ...

250
250
Europa League op TV: hier kijk je naar Anderlecht en Union

Deze week trekt de League Phase van de Europa League zich op gang met een openingsspeeldag verspreid ...

115
115
AA Gent blijft verbazen: hét verschil met vorig seizoen

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

245
245
TRANSFERUURTJE: Nieuwe cashbom Club, oude bekende trainer KVK?

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

392
392
Danylo Sikan in shock bij Anderlecht: “Enorm zwaar”

Danylo Sikan komt dit seizoen volledig boven water bij RSC Anderlecht. Zijn eerste jaar in Brussel ...

278
278
Bikkelharde oorlog bij KBVB onthuld: “Het is hij of ik”

Het rommelt bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond. CEO Peter Willems is vertrokken bij de KBVB en ...

122
122
Standard liet zich na Ambros wéér aftroeven door Anderlecht

Standard is ondanks de nederlaag tegen KVC Westerlo goed begonnen aan het seizoen. De Rouches staan ...

402
402
Ajax pakt weer uit met zeer grote naam

Ajax heeft nog een grote vis aan de haak weten te slaan. De Amsterdammers maakten zopas de komst van ...

83
83
'STVV en AA Gent kregen 'njet' van ex-JPL-smaakmaker'

Ryotaro Ito zit nog altijd zonder club. De Japanse middenvelder zag een transfer naar Blackburn ...

223
223
Nederlandse voetbalwereld rouwt: Koeman met tragisch nieuws

Een bijzonder droevig bericht uit Nederland. Bartina Koeman, de vrouw van voormalig Oranje ...

231
231
Bruno kiest: van basispion tot plots derde keuze?

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen Olympique Lyon. De Brusselaars hopen nog eens ouderwets te ...

291
291
Advocaat Lukaku: "Geen Serie A, La Liga of Premier League"

Romelu Lukaku koos deze zomer voor een nieuwe uitdaging in zijn carrière en tekende bij ...

169
169
Duranville terug naar Anderlecht: van gouden naar eeuwig talent?

RSC Anderlecht heeft een geweldige jeugdopleiding, dat weten ze ondertussen in heel Europa. ...

405
405

Meer sportnieuws