Union-trein dendert ook in Waregem verder

40 stemmen
Union-trein dendert ook in Waregem verder

Is er dit seizoen een sprookje in de maak in de Jupiler Pro League à la Leicester City in de Premier League in 2016, of Montpellier in de Ligue 1 in 2012? Het moest de laatste weken dan wel wat van zijn voorsprong inboeten, maar promovendus Union staat wel nog mooi aan de leiding met vier punten voorsprong op Club Brugge. Vanavond wou het die op zijn minst zien te behouden op bezoek bij Zulte-Waregem. Dat lukte ook, al bij al vrij makkelijk zelfs.


Op papier was het dan ook een meer dan haalbare opdracht, want zo blijft Essevee dit seizoen zwaar onder de maat presteren. Zo telden de mannen van Francky Dury voorafgaand aan deze wedstrijd amper 17 punten, meteen ook de positie die ze bekleden in het klassement. Met die voorlaatste plaats leek Dury dus stilaan toch voor zijn job te moeten vrezen, waardoor puntengewin tegen de leider meer dan welgekomen zou zijn. Om dat te bewerkstelligen rekende hij – net als collega Mazzu bij tegenstander Union – op de vertrouwde namen in zijn basisploeg.



Hoewel we naar een vrij evenwichtige partij keken in de eerste helft, was het toch Zulte-Waregem dat moest ondergaan. Na de 0-1 van Union rond minuut 20– dat via Vanzeir – werd de thuisploeg immers al snel genoodzaakt om meer risico’s te nemen. In zijn zoektocht naar de gelijkmaker liet het onvermijdelijk de nodige ruimte, waarvan de Brusselaars kort voor rust ook van konden profiteren. Het was evenwel op hoekschop dat Burgess voor de 0-2 zorgde. Meteen de ruststand, en had het er ook alle schijn van dat de partij reeds gespeeld was.

Dat bleek ook na de volle negentig minuten. Zulte-Waregem was in de tweede helft absoluut niet staat om de bakens te verzetten, hoewel het via Gano en Vossen wel nog aan enkele kansjes kwam. Union had de zaakjes evenwel goed onder controle, en zette ei zo na nog de kers op de de taart met een olympisch doelpunt. Bossut wist de hoekschop van Teuma echter wel nog te keren, en bleef het zo dus bij een 0-2 overwinning voor de leider. Daarmee zet het Club Brugge, dat later op de avond nog in actie komt op het veld van OH Leuven, opnieuw stevig onder druk.

Scoreverloop:
(19') Vanzeir 0-1
(39') Burgess 0-2

🚀

Verdiende zege van Union?

Meest recent

'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

19
19
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

255
255
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

87
87
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

56
56
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

126
126
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

422
422
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

271
271
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

219
219
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

18
18
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

70
70
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

142
142
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

45
45
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

63
63
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

53
53
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

72
72
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

78
78
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

127
127
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

409
409
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

97
97
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

158
158
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

95
95
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

532
532
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

462
462
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

144
144
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

455
455

Meer sportnieuws