Union-trein dendert ook in Waregem verder

door
Union-trein dendert ook in Waregem verder

Is er dit seizoen een sprookje in de maak in de Jupiler Pro League à la Leicester City in de Premier League in 2016, of Montpellier in de Ligue 1 in 2012? Het moest de laatste weken dan wel wat van zijn voorsprong inboeten, maar promovendus Union staat wel nog mooi aan de leiding met vier punten voorsprong op Club Brugge. Vanavond wou het die op zijn minst zien te behouden op bezoek bij Zulte-Waregem. Dat lukte ook, al bij al vrij makkelijk zelfs.


Op papier was het dan ook een meer dan haalbare opdracht, want zo blijft Essevee dit seizoen zwaar onder de maat presteren. Zo telden de mannen van Francky Dury voorafgaand aan deze wedstrijd amper 17 punten, meteen ook de positie die ze bekleden in het klassement. Met die voorlaatste plaats leek Dury dus stilaan toch voor zijn job te moeten vrezen, waardoor puntengewin tegen de leider meer dan welgekomen zou zijn. Om dat te bewerkstelligen rekende hij – net als collega Mazzu bij tegenstander Union – op de vertrouwde namen in zijn basisploeg.



Hoewel we naar een vrij evenwichtige partij keken in de eerste helft, was het toch Zulte-Waregem dat moest ondergaan. Na de 0-1 van Union rond minuut 20– dat via Vanzeir – werd de thuisploeg immers al snel genoodzaakt om meer risico’s te nemen. In zijn zoektocht naar de gelijkmaker liet het onvermijdelijk de nodige ruimte, waarvan de Brusselaars kort voor rust ook van konden profiteren. Het was evenwel op hoekschop dat Burgess voor de 0-2 zorgde. Meteen de ruststand, en had het er ook alle schijn van dat de partij reeds gespeeld was.

Dat bleek ook na de volle negentig minuten. Zulte-Waregem was in de tweede helft absoluut niet staat om de bakens te verzetten, hoewel het via Gano en Vossen wel nog aan enkele kansjes kwam. Union had de zaakjes evenwel goed onder controle, en zette ei zo na nog de kers op de de taart met een olympisch doelpunt. Bossut wist de hoekschop van Teuma echter wel nog te keren, en bleef het zo dus bij een 0-2 overwinning voor de leider. Daarmee zet het Club Brugge, dat later op de avond nog in actie komt op het veld van OH Leuven, opnieuw stevig onder druk.

Scoreverloop:
(19') Vanzeir 0-1
(39') Burgess 0-2

LEES OOK: Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

Verdiende zege van Union?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

0
0
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

47
47
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

41
41
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

47
47
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

128
128
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

314
314
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

492
492
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

308
308
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

161
161
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

119
119
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

455
455
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

425
425
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

119
119
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

134
134
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

125
125
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

121
121
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

207
207
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

487
487
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

238
238
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

407
407
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

211
211
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

131
131
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

617
617
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

234
234
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

85
85

Meer sportnieuws