Union-trein dendert ook in Waregem verder

door
Union-trein dendert ook in Waregem verder

Is er dit seizoen een sprookje in de maak in de Jupiler Pro League à la Leicester City in de Premier League in 2016, of Montpellier in de Ligue 1 in 2012? Het moest de laatste weken dan wel wat van zijn voorsprong inboeten, maar promovendus Union staat wel nog mooi aan de leiding met vier punten voorsprong op Club Brugge. Vanavond wou het die op zijn minst zien te behouden op bezoek bij Zulte-Waregem. Dat lukte ook, al bij al vrij makkelijk zelfs.


Op papier was het dan ook een meer dan haalbare opdracht, want zo blijft Essevee dit seizoen zwaar onder de maat presteren. Zo telden de mannen van Francky Dury voorafgaand aan deze wedstrijd amper 17 punten, meteen ook de positie die ze bekleden in het klassement. Met die voorlaatste plaats leek Dury dus stilaan toch voor zijn job te moeten vrezen, waardoor puntengewin tegen de leider meer dan welgekomen zou zijn. Om dat te bewerkstelligen rekende hij – net als collega Mazzu bij tegenstander Union – op de vertrouwde namen in zijn basisploeg.



Hoewel we naar een vrij evenwichtige partij keken in de eerste helft, was het toch Zulte-Waregem dat moest ondergaan. Na de 0-1 van Union rond minuut 20– dat via Vanzeir – werd de thuisploeg immers al snel genoodzaakt om meer risico’s te nemen. In zijn zoektocht naar de gelijkmaker liet het onvermijdelijk de nodige ruimte, waarvan de Brusselaars kort voor rust ook van konden profiteren. Het was evenwel op hoekschop dat Burgess voor de 0-2 zorgde. Meteen de ruststand, en had het er ook alle schijn van dat de partij reeds gespeeld was.

Dat bleek ook na de volle negentig minuten. Zulte-Waregem was in de tweede helft absoluut niet staat om de bakens te verzetten, hoewel het via Gano en Vossen wel nog aan enkele kansjes kwam. Union had de zaakjes evenwel goed onder controle, en zette ei zo na nog de kers op de de taart met een olympisch doelpunt. Bossut wist de hoekschop van Teuma echter wel nog te keren, en bleef het zo dus bij een 0-2 overwinning voor de leider. Daarmee zet het Club Brugge, dat later op de avond nog in actie komt op het veld van OH Leuven, opnieuw stevig onder druk.

Scoreverloop:
(19') Vanzeir 0-1
(39') Burgess 0-2

LEES OOK: De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Verdiende zege van Union?

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

19
19
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

144
144
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

10
10
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

204
204
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

36
36
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

87
87
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

22
22
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

44
44
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

59
59
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

47
47
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

35
35
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

76
76
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

33
33
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

67
67
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

643
643
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

222
222
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

278
278
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

77
77
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

504
504
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

19
19
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

93
93
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

107
107
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

149
149
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1174
1174

Meer sportnieuws