Union-trein dendert ook in Waregem verder

40 stemmen
Union-trein dendert ook in Waregem verder

Is er dit seizoen een sprookje in de maak in de Jupiler Pro League à la Leicester City in de Premier League in 2016, of Montpellier in de Ligue 1 in 2012? Het moest de laatste weken dan wel wat van zijn voorsprong inboeten, maar promovendus Union staat wel nog mooi aan de leiding met vier punten voorsprong op Club Brugge. Vanavond wou het die op zijn minst zien te behouden op bezoek bij Zulte-Waregem. Dat lukte ook, al bij al vrij makkelijk zelfs.


Op papier was het dan ook een meer dan haalbare opdracht, want zo blijft Essevee dit seizoen zwaar onder de maat presteren. Zo telden de mannen van Francky Dury voorafgaand aan deze wedstrijd amper 17 punten, meteen ook de positie die ze bekleden in het klassement. Met die voorlaatste plaats leek Dury dus stilaan toch voor zijn job te moeten vrezen, waardoor puntengewin tegen de leider meer dan welgekomen zou zijn. Om dat te bewerkstelligen rekende hij – net als collega Mazzu bij tegenstander Union – op de vertrouwde namen in zijn basisploeg.



Hoewel we naar een vrij evenwichtige partij keken in de eerste helft, was het toch Zulte-Waregem dat moest ondergaan. Na de 0-1 van Union rond minuut 20– dat via Vanzeir – werd de thuisploeg immers al snel genoodzaakt om meer risico’s te nemen. In zijn zoektocht naar de gelijkmaker liet het onvermijdelijk de nodige ruimte, waarvan de Brusselaars kort voor rust ook van konden profiteren. Het was evenwel op hoekschop dat Burgess voor de 0-2 zorgde. Meteen de ruststand, en had het er ook alle schijn van dat de partij reeds gespeeld was.

Dat bleek ook na de volle negentig minuten. Zulte-Waregem was in de tweede helft absoluut niet staat om de bakens te verzetten, hoewel het via Gano en Vossen wel nog aan enkele kansjes kwam. Union had de zaakjes evenwel goed onder controle, en zette ei zo na nog de kers op de de taart met een olympisch doelpunt. Bossut wist de hoekschop van Teuma echter wel nog te keren, en bleef het zo dus bij een 0-2 overwinning voor de leider. Daarmee zet het Club Brugge, dat later op de avond nog in actie komt op het veld van OH Leuven, opnieuw stevig onder druk.

Scoreverloop:
(19') Vanzeir 0-1
(39') Burgess 0-2

LEES OOK: 'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

🚀 SV Zulte-Waregem-fans lezen nu:

Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening
70

Verdiende zege van Union?

Meest recent

Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

70
70
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

30
30
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

52
52
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

70
70
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

80
80
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

38
38
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

318
318
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

96
96
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

127
127
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

137
137
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

153
153
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

479
479
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

142
142
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

131
131
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

368
368
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

288
288
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

86
86
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

667
667
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

237
237
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

174
174
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

517
517
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

241
241
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

396
396
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

448
448
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

876
876

Meer sportnieuws