Union-trein dendert ook in Waregem verder

door
Union-trein dendert ook in Waregem verder

Is er dit seizoen een sprookje in de maak in de Jupiler Pro League à la Leicester City in de Premier League in 2016, of Montpellier in de Ligue 1 in 2012? Het moest de laatste weken dan wel wat van zijn voorsprong inboeten, maar promovendus Union staat wel nog mooi aan de leiding met vier punten voorsprong op Club Brugge. Vanavond wou het die op zijn minst zien te behouden op bezoek bij Zulte-Waregem. Dat lukte ook, al bij al vrij makkelijk zelfs.


Op papier was het dan ook een meer dan haalbare opdracht, want zo blijft Essevee dit seizoen zwaar onder de maat presteren. Zo telden de mannen van Francky Dury voorafgaand aan deze wedstrijd amper 17 punten, meteen ook de positie die ze bekleden in het klassement. Met die voorlaatste plaats leek Dury dus stilaan toch voor zijn job te moeten vrezen, waardoor puntengewin tegen de leider meer dan welgekomen zou zijn. Om dat te bewerkstelligen rekende hij – net als collega Mazzu bij tegenstander Union – op de vertrouwde namen in zijn basisploeg.



Hoewel we naar een vrij evenwichtige partij keken in de eerste helft, was het toch Zulte-Waregem dat moest ondergaan. Na de 0-1 van Union rond minuut 20– dat via Vanzeir – werd de thuisploeg immers al snel genoodzaakt om meer risico’s te nemen. In zijn zoektocht naar de gelijkmaker liet het onvermijdelijk de nodige ruimte, waarvan de Brusselaars kort voor rust ook van konden profiteren. Het was evenwel op hoekschop dat Burgess voor de 0-2 zorgde. Meteen de ruststand, en had het er ook alle schijn van dat de partij reeds gespeeld was.

Dat bleek ook na de volle negentig minuten. Zulte-Waregem was in de tweede helft absoluut niet staat om de bakens te verzetten, hoewel het via Gano en Vossen wel nog aan enkele kansjes kwam. Union had de zaakjes evenwel goed onder controle, en zette ei zo na nog de kers op de de taart met een olympisch doelpunt. Bossut wist de hoekschop van Teuma echter wel nog te keren, en bleef het zo dus bij een 0-2 overwinning voor de leider. Daarmee zet het Club Brugge, dat later op de avond nog in actie komt op het veld van OH Leuven, opnieuw stevig onder druk.

Scoreverloop:
(19') Vanzeir 0-1
(39') Burgess 0-2

LEES OOK: Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

Verdiende zege van Union?

Meest recent

‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

28
28
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

152
152
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

84
84
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

45
45
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

61
61
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

68
68
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

169
169
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

39
39
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

111
111
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

404
404
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

464
464
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

316
316
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

497
497
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

182
182
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

337
337
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

560
560
Trossard kijkt recht in ogen van bizarre Arsenal-vloek

Arsenal hoopt eindelijk op de titel in de Premier League en de club van Leandro Trossard staat er ...

49
49
‘Transfer Stroeykens: Anderlecht legt eisen op tafel’

Mario Stroeykens werd gezien als een groot talent bij RSC Anderlecht, maar onder Besnik Hasi speelt ...

368
368
AC Milan pakt uit: Saelemaekers krijgt straffe partner

AC Milan is, net zoals alle Europese grootmachten, de wintermercato aan het afspeuren voor ...

43
43
‘Oyen definitief weg: Genk sluit verrassende deal'

Luca Oyen leek een mooie toekomst tegemoet te gaan bij KRC Genk, maar blessureleed gooide roet in ...

553
553
PSV trekt voluit kaart van Belgisch trio

Nu de feestdagen achter de rug zijn, beginnen de meeste clubs aan hun voorbereiding op de tweede ...

49
49
Radiostilte bij Club: talent al afgeschreven?

Voor de spelers van Club Brugge zit de wintervakantie er alweer bijna op. Zaterdag moeten ze zich ...

453
453
'Neerpede in overdrive: Anderlecht stoomt 7 talenten klaar'

Anderlecht kon de voorbije maanden zijn hart ophalen aan de grote doorbraak van Nathan De Cat, ...

418
418
'OH Leuven haalt nieuw toptalent binnen'

OH Leuven zal zich deze winter ongetwijfeld willen versterken, want er wacht hen de komende maanden ...

146
146
Kompany glundert en pikt pion weg bij Guardiola

Vincent Kompany kan terugblikken op een uitstekende eerste seizoenshelft met Bayern München. In ...

250
250

Meer sportnieuws