De Bruyne spreekt honderduit over gemiste transfers

330
De Bruyne spreekt honderduit over gemiste transfers

Kevin De Bruyne bevindt zich momenteel in België, om zaterdag en komende dinsdag de laatste WK-kwalificatiewedstrijden af te werken met de Rode Duivels. Het staat zo goed als vast dat in deze partijen de groepswinst en dus bijbehorend WK-ticket zal worden veiliggesteld. In afwachting van die wedstrijden kan KDB ongetwijfeld nog eens op bezoek gaan bij familie en vrienden in België, én maakte hij ook tijd voor een tussenstop bij de podcast MIDMID.

Daarin kwam De Bruyne met een uitspraak die veel ophef veroorzaakte in Engeland, maar had hij het ook over zijn verschillende transfers in zijn carrière, en daarnaast ook de overstappen die niet tot stand kwamen.

De eerste transfer die de middenvelder maakte kwam er in 2005, toen een 14-jarige De Bruyne van AA Gent naar Racing Genk trok. De club waar hij zoals geweten uiteindelijk ook zijn doorbraak kende op het hoogste niveau. Echter had het toen al helemaal anders kunnen lopen. Want zo onthulde De Bruyne in de podcast dat ook Anderlecht en Club Brugge destijds interesse toonden om hem over te nemen. Echter kreeg Genk de voorkeur, vanwege hun spelstijl en goede rand accommodaties, zoals het internaat waarin hij terechtkwam. (lees verder onder de foto)

De Bruyne pakte de landstitel bij Genk

Koffie bij Vanden Stock

In het seizoen 2009/2010 kwam er dan dé echte doorbraak van De Bruyne bij Limburgers, die het seizoen daarna ook de titel pakten onder Frank Vercauteren. KDB was intussen alomtegenwoordig, en waagde Anderlecht na deze jaargang nogmaals zijn kans om de alleskunner naar het Astridpark te halen. Zo kwam De Bruyne op de koffie bij Vanden Stock, maar bleef het bij dat ene gesprek. Gezien er toen al interesse heerste van onder meer Chelsea, bleek dit ook eerder maar een wanhoopspoging van de Brusselaars.

Amper een halfjaar later, in de winter van 2011, vertrok De Bruyne immers al naar The Blues, die hem nog een half seizoen bij Genk stalden. Het seizoen daarop werd hij verhuurd aan Werder Bremen, waar De Bruyne meteen een persoonlijk topjaar kende in de Bundesliga, ondanks het feit dat de club maar net de degradatie kon ontlopen. Hierop volgde dan meteen ook interesse van Dortmund, maar José Mourinho wou KDB - die een overstap naar Die Borussen prefereerde - absoluut bij Chelsea houden en stond een transfer in de weg. Zoals geweten werd het echter geen succesverhaal in Londen, en kreeg hij maar weinig speelkansen. (lees verder onder de foto)

Chelsea bleek geen succesverhaal voor KDB

Terug naar Duitsland

Dat ondanks het feit dat hij goed trainde, waarover De Bruyne zelf zegt dat het de grootste fabel is uit het voetbal ‘dat als men goed traint, ook speelkansen zal krijgen.’ Die kreeg hij zoals gezegd dus maar weinig, en werd hij met een jaar vertraging dan toch verkocht. Niet Dortmund, maar Wolfsburg was de bestemming, ondanks ook interesse van Atletico Madrid. In de Volkswagen-Arena had hij dan amper twee seizoenen nodig om terug de aandacht te lokken van de absolute top.

Logischerwijs was Manchester City één van de gegadigden, maar de Cityzens waren niet alleen. Zo vertelt De Bruyne dat ook Paris Saint-Germain en Bayern München zéér concreet waren. Echter sprak het project van City hem het meeste aan, en lijkt De Bruyne daar ook zijn carrière op het hoogste niveau te zullen beëindigen. Zo ondertekende de Rode Duivel immers in april een nieuw contract dat hem tot 2025 in Manchester zal houden. 

LEES OOK: Kevin De Bruyne maakt furore als invaller bij Napoli

Waar had jij De Bruyne absoluut willen zien?

Meest recent

JPL-smaakmaker: "Ik wil door de grote poort naar Duivels"

Volgende week zal Mark van Bommel wellicht zijn selectie bekend maken voor de komende interlands van ...

0
0
Mannaert lacht in zijn vuistje: 2 talenten kiezen voor België

Sinds Vincent Mannaert aan de slag ging bij de KBVB, eerst als technisch directeur en sinds kort als ...

19
19
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

5
5
Domper voor Westerlo: sterkhouder maandenlang out

Westerlo is zich de laatste weken aan het ontpoppen tot één van de revelaties van de ...

8
8
Publieke executie: 5 United-iconen slachten Tielemans af

Youri Tielemans moest Manchester United deze zomer rust geven op het middenveld. Nog geen drie ...

31
31
Peter Maes voorspelt volgende knaltransfer bij KRC Genk

KRC Genk beleeft voorlopig niet zijn beste seizoen. De Limburgers werden gezien als een ...

42
42
De Ketelaere scoort na 10 maanden en doet opvallende bekentenis

Charles De Ketelaere beleeft bij Atalanta geen makkelijk seizoen. De Rode Duivel moest de voorbije ...

13
13
Lukebakio verbaast Portugal met geweldige omhaal

In de eerste interlands onder Mark van Bommel was Dodi Lukebakio bij de Rode Duivels twee keer ...

35
35
Club greep naas terugkeer icoon: "Kwamen er niet uit"

Club Brugge is zowel in de Jupiler Pro League als in de Champions League weer uitstekend aan het ...

231
231
Geen excuses bij KV Kortrijk: "Kijk naar Club Brugge"

KV Kortrijk-trainer Daniel Beichler kijkt met vertrouwen uit naar de confrontatie met Standard. Dat ...

76
76
'Deschamps moet Europese topclub uit de miserie helpen'

Juventus denkt aan Didier Deschamps als nieuwe trainer. De Franse bondscoach is sinds zijn vertrek ...

52
52
Nainggolan en Stijnen halen uit naar Club-transfer: "Te licht"

Bij Club Brugge zijn de zomertransfers rustig aan het groeien. Radja Nainggolan en Stijn Stijnen ...

280
280
'Buitenkans voor JPL-topclubs: 18-voudig Rode Duivel moet weg'

Johan Bakayoko lijkt alweer op weg naar de uitgang bij RB Leipzig. De 23-jarige Belgische ...

164
164
Trainersontslag bij Zulte Waregem? Leroy speelt open kaart

Anno 2026 is geduld iets wat steeds minder aanwezig. Twee of drie zeges op rij en de coach komt ...

156
156
‘Club Brugge gooit handdoek: Seys vertrekt naar droomclub’

Club hield Joaquin Seys deze zomer nog met alle macht in Brugge, maar lang gaat dat niet meer ...

1209
1209
Laimer heeft pakkende boodschap voor herstellende Kompany

Konrad Laimer leeft mee met Vincent Kompany, die voorlopig nog afwezig blijft bij Bayern ...

72
72
Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Vincent Mannaert sprak grote woorden toen hij naar de bond kwam inzake duidelijkheid over het kiezen ...

146
146
Deschacht geeft Anderlecht drie concrete transfertips

Anderlecht moet volgens Olivier Deschacht nog maar eens de transfermarkt op. De Brusselaars moeten ...

189
189
Eberl komt met straf nieuws over Kompany en Man City

De aanstelling van Vincent Kompany als trainer van Bayern München was allesbehalve een ...

276
276
Dramatisch rapport: Sibierski stort Anderlecht afgrond in

Momenteel bevindt vooral Vitor Bruno zich in het oog van de storm, maar de huidige crisis bij RSC ...

459
459
Van Bommel aan zet: nu of nooit voor kandidaat-Rode Duivel?

Bij zijn vuurdoop als Belgisch bondscoach haalde Mark van Bommel slechts enkele nieuwe namen bij de ...

249
249
Bart Verhaeghe is het grondig beu: "Stop ermee!"

Bart Verhaeghe heeft er genoeg van. De voorzitter van Club Brugge liet zich opvallend scherp uit ...

165
165
'Club Brugge transfermarkt op: topprioriteit al bekend'

Dankzij de goed gevulde bankrekening hoeft Club Brugge niet te verkopen, maar elke zomer zoeken er ...

455
455
Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

In de Jupiler Pro League is straks alweer speeldag 10 aangebroken. Via de officiële kanalen ...

76
76
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

413
413

Meer sportnieuws