Nieuwe domper voor Barça: goudhaantje zes weken out

83 stemmen
Nieuwe domper voor Barça: goudhaantje zes weken out

Maandag zal Xavi Hernandez tijdens een speciaal evenement gepresenteerd worden als nieuwe hoofdtrainer van FC Barcelona. Maar dit weekend bleek andermaal dat de oud-middenvelder voor een bijzonder lastige opdracht staat. Zo gaven de Catalanen tegen Celta de Vigo een driedubbele voorsprong uit handen: 3-3.

Wederom dus een pijnlijke wedstrijd voor Barça. En ook de schade achteraf is bijzonder groot. Tegen Celta de Vigo vielen maar liefst drie spelers uit met een kwetsuur. En daarbij ook Ansu Fati. De jongeling is sinds enkele weken helemaal terug na bijna een jaar van blessureleed en groeide meteen uit tot een belangrijke pion. Maar nu ligt hij dus opnieuw in de lappenmand. Via de clubkanalen liet Barcelona inmiddels weten dat het om een spierblessure gaat.

Fati zal dus allicht een tijdje buiten strijd. En dat is uiteraard een flinke streep door de rekening van Xavi. De ziekenboeg van Barcelona puilt momenteel immers uit. Onder andere Ousmane Dembélé, Sergio Agüero, Pedri, Gerard Piqué, Martin Braithwaite en Eric Garcia zijn op dit moment allen geblesseerd. Barça hoopt tijdens de interland-break wel enkele spelers te recupereren en dat zal nodig zijn gezien het drukke schema tot aan de winterstop.

UPDATE 21u30
Intussen is er ook een termijn geplakt op de afwezigheid van Fati. Catalunya Radio meldt immers dat FC Barcelona het vier tot zes weken zal moeten stellen zonder zijn goudhaantje. Het zal dus niet evident worden voor Xavi om een goede start te nemen als trainer van zijn droomclub.

LEES OOK: 'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

Kan FC Barcelona zijn afwezigheid opvangen?

Meest recent

Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

14
14
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

53
53
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

151
151
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

44
44
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

610
610
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

149
149
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

194
194
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

350
350
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

75
75
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

441
441
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

98
98
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

227
227
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

129
129
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

78
78
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

259
259
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

28
28
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

84
84
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

66
66
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

217
217
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

184
184
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

40
40
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

68
68
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

71
71
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

475
475
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

235
235

Meer sportnieuws