Nieuwe domper voor Barça: goudhaantje zes weken out

83 stemmen
Nieuwe domper voor Barça: goudhaantje zes weken out

Maandag zal Xavi Hernandez tijdens een speciaal evenement gepresenteerd worden als nieuwe hoofdtrainer van FC Barcelona. Maar dit weekend bleek andermaal dat de oud-middenvelder voor een bijzonder lastige opdracht staat. Zo gaven de Catalanen tegen Celta de Vigo een driedubbele voorsprong uit handen: 3-3.

Wederom dus een pijnlijke wedstrijd voor Barça. En ook de schade achteraf is bijzonder groot. Tegen Celta de Vigo vielen maar liefst drie spelers uit met een kwetsuur. En daarbij ook Ansu Fati. De jongeling is sinds enkele weken helemaal terug na bijna een jaar van blessureleed en groeide meteen uit tot een belangrijke pion. Maar nu ligt hij dus opnieuw in de lappenmand. Via de clubkanalen liet Barcelona inmiddels weten dat het om een spierblessure gaat.

Fati zal dus allicht een tijdje buiten strijd. En dat is uiteraard een flinke streep door de rekening van Xavi. De ziekenboeg van Barcelona puilt momenteel immers uit. Onder andere Ousmane Dembélé, Sergio Agüero, Pedri, Gerard Piqué, Martin Braithwaite en Eric Garcia zijn op dit moment allen geblesseerd. Barça hoopt tijdens de interland-break wel enkele spelers te recupereren en dat zal nodig zijn gezien het drukke schema tot aan de winterstop.

UPDATE 21u30
Intussen is er ook een termijn geplakt op de afwezigheid van Fati. Catalunya Radio meldt immers dat FC Barcelona het vier tot zes weken zal moeten stellen zonder zijn goudhaantje. Het zal dus niet evident worden voor Xavi om een goede start te nemen als trainer van zijn droomclub.

LEES OOK: 'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

🚀

Kan FC Barcelona zijn afwezigheid opvangen?

Meest recent

Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

12
12
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

19
19
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

58
58
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

70
70
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

29
29
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

263
263
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

236
236
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

58
58
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

218
218
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

286
286
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

95
95
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

56
56
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

367
367
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

54
54
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

244
244
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

80
80
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

463
463
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

134
134
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

753
753
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

297
297
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

385
385
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

630
630
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

158
158
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

104
104

Meer sportnieuws