Buitenlandse media duidt grote uitblinker Duivels aan

door
Buitenlandse media duidt grote uitblinker Duivels aan

Net zoals in het WK van 2018 hebben de Rode Duivels ook hun EK-poule afgesloten met het maximum van de punten. Een stug Finland maakte het de Belgen maandagavond verrassend lastig, maar ging finaal toch met 2-0 voor de bijl. De geluiden in de buitenlandse media zijn dan ook behoorlijk positief.


In de eerste reacties werd vooral gewezen naar de 'volwassen teamprestatie', daags nadien werden in de Europese pers ook een aantal individuele prestaties uitgelicht. Zo kreeg Kevin De Bruyne uiteraard opnieuw heel wat lof over zich heen. Het Franse L'Equipe noemt hem bijvoorbeeld 'een visionair'. "Hij bediende zijn ploegmaats in de best mogelijke omstandigheden om Finland met 2-0 te kloppen op de derde speeldag van het EK. Met zijn spelinzicht laat hij keer op keer van zich spreken." Het Italiaanse Gazzetta dello Sport kan alleen maar beamen. "De Bruyne lag weeral aan de basis van al het Belgische gevaar. Ondanks frustraties die hij oppikte in de finale van de Champions League, blijft hij de gevaarlijkste speler in de ploeg van Martínez."

Het Nederlandse NOS zag de spelmaker vooral na rust 'excelleren'. Voetbal International deelde dan weer cijfertjes uit en daar haalde De Bruyne, net zoals Romelu Lukaku, de hoogste score van alle spelers: 7.5 op 10. Overigens wordt ook de samenwerking tussen KDB en Lukaku meermaals bejubeld. "Een fenomenaal duo", klinkt het bij Calciomercato. "De Bruyne en Lukaku zijn absoluut van vitaal belang voor het verdere succes van België in dit toernooi", vult ESPN aan.

Bij The Daily Mail zag men dan weer hoe De Bruyne vanaf het middenveld voor metronoom speelde. "De Bruyne dicteerde het tempo en België wachtte geduldig op het explosiemoment. Eén pass van De Bruyne deed de boel ontploffen, zeker als die gaat richting Lukaku, momenteel één van Europa’s meest gevreesde spitsen." Veel lof dus voor het genoemde duo, uiteindelijk was het wel KDB die door de UEFA tot 'Man van de Match' werd verkozen.

LEES OOK: De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Wie is volgens u de belangrijkste pion op dit moment?

Meest recent

Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

25
25
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

32
32
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

49
49
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

89
89
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

113
113
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

75
75
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

256
256
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

114
114
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

113
113
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

54
54
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

62
62
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

125
125
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

208
208
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

58
58
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

324
324
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

188
188
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

158
158
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

268
268
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

166
166
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

379
379
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

711
711
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

84
84
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

432
432
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

531
531

Meer sportnieuws