Bommetje in Bundesliga: 'Valse identiteit sinds test bij Anderlecht'

Bommetje in Bundesliga: 'Valse identiteit sinds test bij Anderlecht'

Silas Wamangituka, in het voorbije seizoen één van de uitblinkers bij VfB Stuttgart, heeft dinsdag een bommetje gedropt binnen de Duitse Bundesliga. Op de website van zijn club gaf de Congolese aanvaller openlijk toe dat hij al jaren met een valse naam en leeftijd speelt. Een proefperiode bij RSC Anderlecht lag aan de basis van dit vreemde verhaal.


In 2017 verscheen de aanvaller in beeld bij Paars-Wit en werd hij uitgenodigd voor enkele proefperiode. Via een tijdelijk visum kon hij ook naar ons land afreizen. Anderlecht geraakte overtuigd en wou hem langer vastlegde, maar daarvoor had Silas een nieuw en permanent visum nodig en zou hij moet terugreizen naar Congo om die papieren in orde te maken. Vervolgens geraakte hij verstrikt in het web van een louche spelersmakelaar.

De makelaar in kwestie beweerde dat de speler niet zou mogen terugkomen eens hij weer in Congo arriveerde en maakte een valse identiteit voor hem aan. Een overgang naar RSCA bleef evenwel uit, maar zo kreeg de makelaar wel volledige controle over hem. Zijn geld en echte papieren werden als chantage-middel bijgehouden. Daardoor ging Silas jarenlang door het leven onder een valse naam en levende hij in constante angst dat dit naar buiten zou komen.

Ondersteund door zijn huidige club heeft de Congolees nu toch beslist om het geheim te onthullen, zodat hij hier voor eens en voor altijd van verlost is. Vanaf heden wil hij ook weer genoemd worden bij zijn echte naam: Silas Katompa Mvumpa. Ook is hij een jaartje ouder, 21 in plaats van 22. Of er sancties zullen volgen is voorlopig niet bekend. Stuttgart kent overigens de identiteit van de bewuste makelaar, maar besloot om die niet naar buiten te brengen.

POLL: De FIFA moet meer doen om dergelijke praktijken aan banden te leggen ...

Meer sportnieuws

Laatste voetbalnieuws

Volg VoetbalNieuws nu op WhatsApp voor directe updates!
Volg VoetbalNieuws nu op WhatsApp voor directe updates!

Goed nieuws voor onze lezers! We zijn verheugd aan te kondigen dat je nu ook met ons kunt ...

108
108
Boskamp doet boekje open over 'belachelijke' De Boeck
Boskamp doet boekje open over 'belachelijke' De Boeck

Glen De Boeck was opgetogen dat hij na vier jaar eindelijk weer aan de slag kon als trainer in de ...

0
0
Anderlecht genadeloos afgewezen voor 'droomtransfer'
Anderlecht genadeloos afgewezen voor 'droomtransfer'

Anderlecht toonde onlangs interesse in Rome-Jayden Owusu-Oduro (AZ Alkmaar, 19 jaar). De Nederlandse ...

49
49
'Drama voor Michy Batshuayi: situatie loopt uit de hand'
'Drama voor Michy Batshuayi: situatie loopt uit de hand'

Door de heropleving van Igor Thiago is de mogelijke komst van Michy Batshuayi niet langer een optie ...

118
118
<strong>‘Crazy toptransfer' AA Gent: "Beste uit eerste klasse"</strong>
‘Crazy toptransfer' AA Gent: "Beste uit eerste klasse"

Tsuyoshi Watanabe koos vorige zomer een transfer naar AA Gent boven Club Brugge, waarbij de ...

173
173
Erling Haaland maakt neef helemaal zot: "Sorry Ronaldo..."
Erling Haaland maakt neef helemaal zot: "Sorry Ronaldo..."

Tijdens de zomermercato pakte OHL uit met ene Jonatan Braut Brunes. Een 23-jarige Noorse spits en... ...

26
26
<strong>‘Anderlecht verzilvert hoofdprijs met verkoop topspeler’</strong>
‘Anderlecht verzilvert hoofdprijs met verkoop topspeler’

Zeno Debast stond afgelopen zomer in de belangstelling van verschillende clubs, maar Anderlecht ...

449
449
Is Atalanta tevreden over De Ketelaere? Dit zegt de TD
Is Atalanta tevreden over De Ketelaere? Dit zegt de TD

Charles De Ketelaere won met Atalanta met 3-2 van AC Milan. CDK was heel aanwezig in deze match: hij ...

75
75
'Tweede JPL-club springt in de dans voor Rik De Mil'
'Tweede JPL-club springt in de dans voor Rik De Mil'

De kans lijkt steeds groter te worden dat Rik De Mil een van de komende dagen Club Brugge gaat ...

306
306
Weldra nieuwe Rode Duivel voor Anderlecht?
Weldra nieuwe Rode Duivel voor Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat Belgisch talent rondlopen. Een aantal van hen mogen zeker een ...

199
199
Riemer looft speler: "Hij trekt een ploeg mee"
Riemer looft speler: "Hij trekt een ploeg mee"

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen Standard. De Brusselaars wonnen donderdag nog met 2-0 van de ...

188
188
<strong>Pijnpunten KRC Genk: hier loopt het allemaal mis</strong>
Pijnpunten KRC Genk: hier loopt het allemaal mis

Het is crisis in Genk. Dat is duidelijk. De Limburgers moeten dringend de koppen bij elkaar gaan ...

91
91
Vanhaezebrouck ziet nieuwe trend in het Belgische voetbal
Vanhaezebrouck ziet nieuwe trend in het Belgische voetbal

RWDM doet het best goed in de Jupiler Pro League ondanks de 4-0-zege tegen AA Gent. De afgelopen ...

145
145
Westerlo heeft diamant die steeds meer gegadigden lokt
Westerlo heeft diamant die steeds meer gegadigden lokt

KVC Westerlo kent een dramatisch seizoen. De zege tegen KV Kortrijk deed heel de club zeer veel ...

81
81
Alderweireld over 2 Duivels: "Niet leuk om tegen te spelen"
Alderweireld over 2 Duivels: "Niet leuk om tegen te spelen"

Toby Alderweireld haakte na het WK af als Rode Duivel. Enkele maanden liet hij weten dat Domenico ...

120
120
"Er zijn geruchten dat Antwerp te koop staat"
"Er zijn geruchten dat Antwerp te koop staat"

Bij Royal Antwerp FC bewoog er heel veel in 2023. Er was de hele hetze rondom de gronden van het ...

1075
1075