TU: 'Mannaert stelt Club-fans gerust, Mbappé kiest nieuwe ploeg'

471
TU: 'Mannaert stelt Club-fans gerust, Mbappé kiest nieuwe ploeg'

De zomermercato nadert met rasse schreden en dus zijn heel wat clubs uit binnen- en buitenland bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Het regent dan ook nieuwtjes en pittige geruchten. Al dat transfernieuws bundelt VoetbalNieuws dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge dreigt één of meerdere kampioenenmakers te verliezen. Noa Lang wordt hardnekkig gelinkt aan Leeds United, Odilon Kossounou geniet interesse vanuit de Bundesliga en de Premier League, en voor Charles De Ketelaere werden enkele Italiaanse clubs genoemd. Toch is de kans bijzonder klein dat ze alledrie gaan vertrekken. Zo laat CEO Vincent Mannaert bij Het Nieuwblad weten dat er nog geen enkel concreet bod binnenkwam.

Volgens het Duitse Sport 1 heeft Schalke 04 zijn oog laten vallen op Timon Wellenreuther. De doelman mag RSC Anderlecht verlaten en bij Schalke zou hij kans maken op de rol van eerste keeper. Paars-Wit lijkt alvast een opvolger beet te hebben. Zo zijn ze er bij Het Laatste Nieuws intussen al zo goed als zeker van dat Colin Coosemans de nieuwe derde doelman wordt in het Lotto Park. Zijn contract bij AA Gent loopt ten einde en dus valt hij transfervrij op te pikken.

KRC Genk zal komende zomer allicht twee sterkhouders laten gaan. Zo laat voorzitter Peter Croonen bij HLN verstaan dat de club bereid is om 'mee te denken' met Paul Onuachu en Jhon Lucumi. Daarnaast is het de bedoeling om andere smaakmakers als Junya Ito en Theo Bongonda aan boord te houden. Net zoals revelatie Kristian Thorstvedt. Eén speler neemt alvast afscheid van Genk. FC Nürnberg meldde immers dat het de aankoopoptie op Mats Möller Daehli licht.

Franko Andrijasevic verlaat AA Gent definitief, dat weten Kroatische media te melden. De Chinese tweedeklasser Zhejiang Professional heeft de club en de speler een mooi bod gedaan en beide partijen gaan in op dat voorstel. De speler werkt het seizoen nog af bij Rijeka, dat hem huurt van de Buffalo's. De Kroatische club had niet de middelen om hem definitief over te nemen.

La Dernière Heure schrijft dat Antwerp van plan is om het contract van Dieumerci Mbokani dan toch te verlengen. Voorzitter Paul Gheysens zou die gesprekken zelfs persoonlijk hebben geopend. Mbokani liet eerder al verstaan dat hij mikt op een tweejarige verbintenis en dat kan een struikelblok vormen. Al lijkt het bestuur inmiddels bereid om wat water bij de wijn te doen. Daarnaast heeft de club een bod van drie miljoen euro gedaan op de negentienjarige centrale verdediger William Pacho.

Beerschot zit al een tijdlang in de race voor Andrew Jung. De Franse spits staat onder contract bij Châteauroux, waar hij dit seizoen succesvol werd uitgeleend aan Quévilly. Die club wil hem graag aan boord houden. Maar daarnaast ligt zowat ook de halve Ligue 1 op vinkentouw voor de topschutter van de Championnat National. Zo wordt nu ook de naam van AJ Auxerre aan de lijst van geïnteresseerde clubs toegevoegd.

BUITENLAND
Harry Kane staat steeds dichter bij een vertrek bij Tottenham. Volgens The Daily Express zou Chelsea drie spelers, Tammy Abraham, Kepa Arrizabalaga en Callum Hudson-Odoi, in de deal willen opnemen. Naast nog een aardig geldbedrag. Volgens The Athletic wil Manchester United eveneens een grootste ruildeal tot stand brengen. Zo zouden Anthony Martial en Jesse Lingard gebruikt worden als pasmunt voor Kane.

Sergio Agüero wordt behoudens verrassingen de nieuwe spits van FC Barcelona. Berichten uit Spanje gaven dit eerder al aan, en nu komt ook de doorgaans goed geïnformeerde Fabrizio Romano met witte rook via Twitter. Zo stelt de transfergoeroe dat een akkoord is bereikt en de Argentijn een contract zal tekenen tot 2023. Daar blijft het volgens Romano niet bij, want zo zou ook Memphis Depay stevig op weg zijn naar Camp Nou.

Kylian Mbappé lijkt steeds harder op weg naar Real Madrid. Volgens Bruno Satin, een van de meest succesvolle zaakwaarnemers in het Franse voetbal, ligt er zelfs al een akkoord op tafel tussen de Spaanse topclub en de aanvaller. Dat vertelde de makelaar bij Canal Plus. Op clubniveau is wel nog geen overeenkomst gevonden. Mogelijk wacht Real tot eind volgend seizoen, dan loopt zijn contract bij Paris Saint-Germain af.

Cristiano Ronaldo dreigt Juventus na drie wisselvallige seizoenen achter zich te laten. Naar verluidt zou de superster zijn zinnen hebben gezet op een terugkeer in de Premier League. De 36-jarige steraanvaller heeft al contact met coach Ole Gunnar Solskjaer omtrent een comeback bij Manchester United, zo meldt The Athletic. Veel zal afhangen of Juve zich dit weekend alsnog voor de Champions League kan plaatsen.

In ieder geval zal er deze zomer een grote schoonmaak plaatsvinden bij Juventus. De Oude Dame is alvast van één speler verlost. Ze heeft Douglas Costa op huurbasis van de hand gedaan. De flankaanvaller keert terug naar Brazilië en gaat er op huurbasis voor Gremio spelen, dat maakte Juve officieel bekend. De Braziliaan had geen toekomst meer in Turijn en werd het afgelopen seizoen utitgeleend aan Bayern München.

LEES OOK: Kane heeft duidelijke transferboodschap voor Kompany

Indien Club slechts één speler kan houden, wie zou u kiezen?

Meest recent

OHL incasseert nieuwe mokerslag: Timmy Simons grijpt in

Oud-Heverlee Leuven heeft in de Jupiler Pro League een nieuwe pokerslag geïncasseerd. OHL leek ...

9
9
Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

8
8
Mevrouw De Bruyne verrast met hartverscheurend verhaal

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

38
38
Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

35
35
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

81
81
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

68
68
Zorgen bij Union SG: sterkhouder lang buiten strijd?

Union SG won met 5-0 van Lommel SK en raast momenteel doorheen de Jupiler Pro League. Toch kregen de ...

69
69
Ontslag Hayen lonkt: "Moet je niet aan mij vragen"

Nicky Hayen moet vrezen voor een ontslag. Burnley verloor met 3-1 van Swansea City en blijft zo ...

228
228
Alarmbel rond Lukaku bij Fenerbahçe: "Hij is daarvan de dupe"

De kritiek op Romelu Lukaku is al hard. Ook in België. Vlaamse analisten spraken al over een ...

99
99
Degryse waarschuwt Club: "Hij is al behoorlijk nerveus"

Club Brugge kende een moeilijke competitiestart, maar volgens analist Marc Degryse is er geen reden ...

337
337
Burgess looft AA Gent-pion: "Ronduit indrukwekkend"

Christian Burgess is bijzonder onder de indruk gekomen van Josué Vergara. De aanwinst liet ...

169
169
‘Verhaeghe dumpt kampioenenmaker voor spotprijs’

Club Brugge weigerde deze zomer tientallen miljoenen voor een van zijn absolute kampioenenmakers. ...

375
375
Vanhaezebrouck: "Hij moet kansen blijven krijgen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht geven ze elk seizoen de nodige kansen aan spelers van Neerpede. Ook dit seizoen ...

303
303
Club Brugge ziet onverwachte pion Tzolis zijn rol overnemen

Bij Club Brugge vertrok Christos Tzolis naar Arsenal. Er wordt naar Mamdou Diakhon en Jan Virgili ...

459
459
Anderlecht maakt progressie: twee spelers laten sector floreren

Bij RSC Anderlecht boekten ze een zuinige op het veld van KV Mechelen. Het is duidelijk dat RSCA nog ...

301
301
Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

105
105
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

91
91
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

48
48
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

202
202
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

147
147
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

238
238
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

231
231
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

372
372
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

78
78
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

69
69

Meer sportnieuws