Panda's zadelen Karolo's met nieuwe kater op na spektakelstrijd

door
Panda's zadelen Karolo's met nieuwe kater op na spektakelstrijd

Na een heerlijk, ouderwetse aanvallende wedstrijd heeft Eupen op de slotspeeldag de drie punten gepakt op het veld van Charleroi. Een nieuwe opdoffer voor het getergde team van Belhocine, dat eerder vandaag ook al een supportersopstand moest verwerken.

Charleroi en Eupen stonden vanavond tegenover mekaar in het Stade du Pays de Charleroi. De wedstrijd zelf had nog weinig om het lijf maar werd wel voorafgegaan door een ware veldbezetting van de supporters van de Zebra's. Die waren duidelijk ontevreden met het spelpeil van de laatste maanden en namen het beleid stevig op de korrel. Na een tussenkomst van Bayat kon de wedstrijd uiteindelijk met een halfuur vertraging toch van start gaan.
(bijna) Hattrick van Prevljak zorgt voor heerlijke eerste helft
De thuisploeg begon prima en na amper twee minuten spelen schoot Bruno al een prima mogelijkheid over de kooi van Himmelmann (die verving Defourny), aan de overzijde werd dan weer een doelpunt van Amat terecht afgekeurd wegens buitenspel. Op het kwartier kregen de Panda's een cadeautje van de Karolo's toen Kipré handspel beging bij een schot van Musona. Vanaf elf meter faalde Prevljak in eerste instantie maar in de rebound trof de Eupense topschutter toch raak: 0-1. Charleroi reageerde een paar minuten later met een dot van een kans voor Nicholson, die slaagde er van dichtbij niet in om het Eupense sluitstuk te vloeren. De thuisploeg toonde zeker en vast voldoende motivatie maar zat in de hoek waar de klappen vielen. Iets voor het halfuur counterden de bezoekers prima en Prevljak mocht volledig vrijstaand zijn tweede van de avond maken: 0-2. De Karolo's verdienden een doelpunt en kregen dat even later ook toen Gholizadeh de 1-2 heerlijk in doel krulde. Beide ploegen speelden met open vizier en dat leverde een heerlijke eerste helft op, op slag van rust maakte Prevljak zijn hattrick compleet door de 1-3 via een thuisbeen in doel te schieten. Vermoedelijk zal Kipré het doelpunt op zijn naam krijgen. Halfweg had Eupen de beste papieren.

De supporters van Charleroi protesteerden voor de wedstrijd hevig tegen de sportieve malaise bij hun club.
Aansluitingstreffer van Charleroi komt te laat
Ook na de pauze namen de bezoekers de beste start. Na amper twee minuten spelen moest Penneteau een gevaarlijk schot van Musona weg boksen. Aan de overzijde ging een lage pegel van Benchaib nipt voorlangs. Charleroi probeerde aan de aansluitingstreffer te komen maar tot echt veel uitgespeelde kansen kwam het niet. Iets over halfweg de tweede periode probeerde Benchaib het met een omhaal, zijn poging miste de goede richting. Even later kreeg Teodorczyk de kans om voor een spannend slot van de wedstrijd te zorgen, oog in oog met Himmelmann aarzelde hij te lang en zo toonde de Duitse invallersdoelman zich de beste. De bezoekende doelman was in grote vorm vanavond, even later haalde hij ook een fraaie uithaal van Ilaimaharitra vanonder de lat. Op dik tien minuten van het einde kreeg Charleroi dan toch een levenslijn. Gillet werd aangelopen in de zestien meter en vanaf elf meter maakte Ilaimaharitra de 2-3. Die treffer kwam echter te laat, het was Eupen dat uiteindelijk de drie punten meepakte uit het Stade du Pays de Charleroi.
Scoreverloop:
0-1 (20') Prevljak (p), 0-2 (28') Prevljak, 1-2 (32') Gholizadeh, 1-3 (46') Kipré (ed), 2-3 (81') Ilaimaharitra (p)

LEES OOK: ‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Is Belhocine volgend seizoen nog coach bij Charleroi?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

102
102
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs komt ook de arbitrage steeds meer onder een ...

0
0
'Ramp voor Rode Duivels: steunpilaar out voor WK?'

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

39
39
'Verhaeghe vloekt: Feyenoord gaat all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

90
90
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

233
233
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

165
165
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

77
77
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

22
22
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

187
187
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

232
232
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

56
56
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

394
394
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

337
337
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

235
235
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

38
38
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

141
141
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

124
124
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

45
45
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

167
167
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

82
82
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

362
362
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

93
93
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

100
100
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

182
182
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

420
420

Meer sportnieuws