Van Ranst zelf onder vuur na kritiek op Vercauteren

door
Van Ranst zelf onder vuur na kritiek op Vercauteren

Antwerp FC heeft zijn nieuwe trainer sinds maandagavond beet. Frank Vercauteren, die recent ook bij KRC Genk en Standard in beeld was, tekende immers een contract van een half seizoen op de Bosuil. Dinsdagmiddag werd de hoofdcoach ook officieel gepresenteerd bij het stamnummer één.


De trainer vertoefde de voorbije dagen wel nog bij zijn familie in Rusland, naar verluidt werd zelfs een privéjet ingelegd. Op die manier kon hij dinsdag meteen aan de slag gaan. Maar op die werkwijze komt nu kritiek van opperviroloog Marc Van Ranst. De voorbije dagen was er immers heel wat te doen omtrent de terugkeer van reizigers uit een rode zone, waartoe ook Rusland behoort. In principe is een quarantaine van 7 dagen dan verplicht. Met ook een test op de eerste dag en de zevende dag van die quarantaine. Vercauteren, die in Rusland wel al negatief zou getest hebben, overtreedt in principe dus de regels. "Dit is geen goed signaal naar onze bevolking", richt Van Ranst zich tot Antwerp.

UPDATE 06/01
Antwerp was er dinsdag als de kippen bij om Van Ranst van een antwoord te voorzien en stelde dat alles gebeurde in overleg met de Pro League. De kans is bovendien klein dat Vercauteren zondag al op de dug-out zal zitten. Ondertussen krijgt de viroloog echter ook kritiek uit andere hoeken vanwege zijn uitspraken. "Waarom zou jezelf laten testen en deelnemen aan een online persconferentie, minder essentieel zijn dan de constante stroom aan media optredens van sommige virologen?", stelt N-VA-politica Annick De Ridder op Twitter.

En ook Rik Torfs, hoogleraar, voormalig rector en televisiepersoonlijkheid, plaatst zijn bedenkingen. "Niet zozeer de 'politionele' rol die Marc Van Ranst opneemt wekt verbazing, wel de vanzelfsprekendheid waarmee die door velen zonder meer wordt aanvaard. De corona-crisis leert veel over onze samenleving", klinkt het filosofisch.

LEES OOK: Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Logisch dat Van Ranst zich kritisch toonde?

Meest recent

Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

25
25
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

70
70
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

29
29
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

249
249
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

199
199
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

55
55
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

40
40
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

126
126
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

481
481
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

250
250
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

52
52
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

83
83
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

54
54
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

32
32
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

402
402
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

323
323
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

127
127
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

30
30
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

200
200
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

130
130
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

77
77
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

110
110
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

206
206
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

456
456
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

449
449

Meer sportnieuws