Het seizoen draait inmiddels op volle toeren, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn nu echter al bezig met de voorbereiding op de komende transferperiodes. Bovendien zijn verschillende transfervrije spelers op zoek naar een nieuwe club. VoetbalNieuws vat het belangrijkste nieuws elke dag om 12u samen in het TRANSFERUURTJE.
JUPILER PRO LEAGUE
Paul Mukairu maakte zondag een gesmaakt debuut bij RSC Anderlecht. De Nigeriaan wordt dit seizoen gehuurd van Antalyaspor, maar de Brusselaars kunnen hem ook definitief overnemen mits het lichten van de aankoopoptie. Volgens LDH bedraagt die optie een iets meer dan een stevige 3 miljoen euro. Een pittige bedrag gezien de huidige situatie, maar zijn entourage is ervan overtuigd dat Anderlecht de optie sowieso zal lichten indien hij er helemaal kan doorbreken.

Racing Genk blijft niet bij de pakken zitten in zijn trainerszoektocht. Volgens Het Laatste Nieuws stelt TD Dimitri De Condé in de loop van de dag een lijstje met mogelijke kandidaten voor aan de Raad van Bestuur. Vervolgens zouden de onderhandelingen al van start kunnen gaan. De club heeft daarbij een duidelijk profiel voor ogen. Zo laat De Condé verstaan dat Genk mikt op een trainer die bekend staat om zijn kwaliteiten als peoplemanager, iemand die 'de kleedkamer kan begeesteren'.

Het heeft er alle schijn van dat Charleroi weldra zal uitpakken met Jon Flanagan, een ex-speler van Liverpool. Manager Mehdi Bayat bevestigt tegenover de Waalse krant L'Avenir dat zijn transfer momenteel in de afrondende fase zit. De transfervrije verdediger zou inmiddels bezoek zijn geweest in Charleroi en legde volgens Bayat zijn medische proeven al af. De voorbije dagen vertoefde hij wel nog in Engeland wegens het overlijden van zijn grootmoeder, maar eerstdaags zou hij voorgesteld worden op Mambourg.
BUITENLAND
Manchester City kende geen al te vlotte seizoenstart, maar de terugkeer van Kevin De Bruyne zal hen ongetwijfeld goed doen. De Rode Duivel mag zich binnenkort overigens aan ‘een cadeautje’ verwachten bij The Cityzens. Volgens Engelse media wil Man City het contract van onze landgenoot namelijk kost wat kost gaan openbreken mét een fikse loonsverhoging. Daarnaast heeft Man City volgens The Telegraph nóg een groots plan op de agenda staan. Namelijk een nieuwe poging wagen bij Lionel Messi. De Argentijn zit (nu écht) met een aflopend contract bij Barça, en kan daar dus komende zomer transfervrij vertrekken. City zou Messi dan ook in januari al een pre-contract willen laten ondertekenen.

David Alaba gaat bij Bayern München zijn laatste contractmaanden in en er wordt maar geen nieuwe overeenkomst gevonden. De kans op een transfervrij vertrek wordt dan ook steeds groter. Volgens BILD hebben Manchester City, Juventus en PSG alvast concrete interesse om Alaba straks weg te plukken bij Bayern. Zelf heeft de speler echter een andere overgang in gedachten, want hij zou de voorkeur geven aan een overstap naar Spanje. Alaba zou zelf immers liefst aan de slag gaan bij FC Barcelona of Real Madrid.

FC Barcelona krijgt in de zomer van 2021 een nieuwe kans op de terugkeer van Neymar Jr. Want een jaar later loopt het contract van de Braziliaan in Parijs immers af en dan zou PSG bijna genoodzaakt zijn om mee te werken aan een transfer. Maar volgens AS zal het zo'n vaart niet lopen, want Neymar heeft volgens de krant besloten dat hij niet zal doordrukken voor een terugkeer naar Camp Nou. In plaats daarvan zou de 28-jarige aanvaller zijn contract in het Parc des Princes willen verlengen.

Komende winter zal het echter rustig blijven in Catalonië. Barça durft coach Ronald Koeman voorlopig dan toch geen versterkingen te beloven. Volgens de Spaanse sportkrant Marca zijn inkomende transfers tijdens de komende mercato twijfelachtig door de bestuurlijke perikelen. En uiteraard spelen ook de financiële problemen een rol.
Kobe K