Anderlecht wist afgelopen zondag de topper tegen Antwerp te winnen, al deed het dat op een zeer atypische manier. Paars-Wit liet namelijk het balbezit aan de tegenstander, terwijl ze die normaliter graag in eigen rangen houden.
Echter heeft dat tegen een ploeg die puur man op man speelt geen nut, volgens Kompany. Daarom maakte hij dus de keuze om het balbezit aan Antwerp te laten. Een tactische keuze die op heel wat gejuich wordt onthaald, mede doordat hij zijn idealen daarvoor opzij kon zetten. Max de Jong, vorig seizoen nog keeperstrainer bij Paars-Wit, is echter niet verrast.
Zo zegt de Nederlander in
HLN dat Kompany er maniakaal mee bezig is, en geen detail over het hoofd ziet. Zo pakte hij de hele
Anderlecht-staf vorig seizoen al in tijdens een trip naar City, waar hij volgens de krant een urenlange uiteenzetting deed van zijn visie: “We keken met open mond toe. In het vliegtuig naar huis was ik kapot”, zegt De Jong daarover.
LEES OOK:
PSG koos nét niet voor Belgische coach: "Gesprek in Parijs"