In de zestiende finales van de Europa League is KRC Genk er in geslaagd om 1-1 gelijk te spelen op het veld van het Duitse VfB Stuttgart. Na een sterke eerste helft moesten de Limburgers toch gaan rusten na een doelpunt van Cristian Gentner. In de toegevoegde tijd kwam Genk nog langszij na een late goal van Glynor Plet.
De Genkse oefenmeester Mario Been startte met een verstevigd middenveld aan de aftrap dat zo goed mogelijk steun moest bieden aan het aanvallend trio Jelle Vossen, Benjamin De Ceulaer en Thomas Buffel. De thuisploeg startte stevig aan de partij en dat leverde na een kwartier een eerste kans op. Vedad Ibisevic knalde echter op Laszlo Köteles. De Limburgers schoten na deze eerste Duitse kans onmiddellijk wakker en trokken zelf ten aanval. Khaleem Hyland wist meerdere magistrale voorzetten af te leveren, maar de Genkenaars wisten niet af te werken. De Duitsers dreigden enkel na defensieve fouten van de bezoekers.
Op het halfuur kwamen de troepen van Been dan toch tot scoren, maar het doelpunt van De Ceulaer werd terecht afgekeurd wegens buitenspel. Amper één minuut later hield de Genkse goalie Köteles de bezoekers in de wedstrijd door een ultieme redding boven te halen. Drie minuten voor de rust moest de doelman zich dan toch omdraaien. Hij kon een schot van de Japanner Gotoku Sakai niet onder controle houden en dat werd ongenaakbaar afgestraft door Gentner.
In de tweede helft knokten de Limburgers zich meer en meer in de wedstrijd, maar de Duitsers pakten het slim aan om Genk af te blokken. Daardoor kreeg de thuisploeg wel enkele gele kaarten onder de neus geduwd. Bij de Genkse jongens was het vooral de laatste pass die hen parten speelden. Twintig minuten voor affluiten was de thuisploeg kort bij een tweede doelpunt, maar de kopbal belandde naast de kooi van Köteles. In de toegevoegde tijd kwam Genk toch nog verdiend op gelijke hoogte na een kopbaldoelpunt van Plet. Hij wist een mooie actie van Steven Joseph-Monrosee af te werken.
Scoreverloop:
1-0 (42’): Cristian Gentner
1-1 (91’): Glynor Plet
Bijzonderheid:
30’: Benjamin De Ceulaer ziet zijn doelpunt afgekeurd worden wegens buitenspel
LEES OOK:
‘El Khannouss heeft knaltransfer helemaal te pakken’