Overbodig Anderlecht-duo grijpt nieuwe kans

door
Overbodig Anderlecht-duo grijpt nieuwe kans

RSC Anderlecht heeft de rug gerecht na de oefennederlaag tegen Charleroi. In twee wedstrijdjes van telkens een uur namen de Brusselaars zaterdag de maat van STVV, in totaal werd het 3-0. En bij momenten liet Paars-Wit een sterke indruk achter.

De wedstrijd werd opnieuw niet uitgezonden, maar RSCA voorzag dit keer wel tekstupdates en deelde daags nadien ook een samenvatting. Volgens La Dernière Heure was vooral de beginfase van Anderlecht erg goed. Zo werd STVV bij de keel gegrepen met een hoge pressing, waar de Kanaries amper een antwoord op hadden. "Het was indrukwekkend om te zien", liet een speler van de Truienaars weten aan de Waalse krant.

STVV kon dan ook amper kansen creëren en slaagde er niet in om de bal in de ploeg te houden. In het tweede uur zou de pressing wel iets minder zijn geweest. Logisch ook, want coach Frank Vercauteren experimenteerde toen op enkele posities. Bovendien kwamen ook bepaalde spelers in actie die een duidelijk gebrek aan wedstrijdritme hebben. Maar op het eerste uur kan Anderlecht zeker verder bouwen.

UPDATE 09u50

Anderlecht liet dus een goeie indruk na in zijn dubbele partij tegen Sint-Truiden. En dat deden niet enkel de zogeheten sterkhouders, maar ook spelers waar heel wat twijfel over bestaat bij Paars-Wit. Zo schrijft Het Nieuwsblad dat ook Ognjen Vranjes (die mogelijk wel een nieuwe kans krijgt) en Adrien Trebel zich lieten opmerken tegen STVV. Of dat, zeker voor laatstgenoemde, genoeg zal blijken om Kompany & co te verleiden tot een nieuwe kans straks in competitie, is echter maar de vraag.

LEES OOK: KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

Krijgen ze straks ook in competitie hun kans?

Meest recent

Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

22
22
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

32
32
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

28
28
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

29
29
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

59
59
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

120
120
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

40
40
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

223
223
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

110
110
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

100
100
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

67
67
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

233
233
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

149
149
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

298
298
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

535
535
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

74
74
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

333
333
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

491
491
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

172
172
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

158
158
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

736
736
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

94
94
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

463
463
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

241
241
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

375
375

Meer sportnieuws