"Er lag veel te veel druk op de schouders van Halilovic"

door

Alen Halilovic speelde op huurbasis bij Standard en dat werd een flop maar een paar jaar terug stond de Kroaat nog als supertalent bekend bij FC Barcelona. Volgens zijn ex-trainer Jordi Vinyals, die bij het B-team samenwerkte met de spelmaker, bezweek de contractspeler van AC Milan aan de druk in Catalonië.

In een interview met Goal vertelt hij namelijk: "Er lag zoveel druk op zijn schouders. En dat kwam niet alleen omdat zijn naam constant verscheen in de kranten en bladen. Hij had allerlei clausules die zeiden dat hij een profspeler moest worden als hij een bepaald aantal jeugdwedstrijden zou spelen. Denk je dat dat iets is dat een jonge speler helpt? Je kunt niets in het voetbal plannen."

In 2016 werd Halilovic verkocht aan Hamburger SV: "Hij had geweldige eigenschappen, dat wil ik niet betwisten. Maar we mogen niet vergeten dat we met Barca B spelen in de Segunda División, een zeer competitieve competitie. Hij had veel beter moeten zijn dan zijn teamgenoten of tegenstanders om een plaats in het eerste te verdienen. Dat kon hij niet, want hij kwam als tiener uit Kroatië en hij kreeg niet de tijd om te wennen en om te bewijzen dat hij op een dag voor Barcelona 1 kon spelen. Onder die omstandigheden was het natuurlijk moeilijk voor hem."

Vinyals is van mening dat jonge spelers te snel gehypet worden: "Ik zie constant spelers van zeventien, achttien, negentien jaar die op grote krantenkoppen verschijnen. Maar niet elke speler kan daarmee omgaan, omdat ze simpelweg nog niet volwassen genoeg zijn. Met die media-aandacht geef je spelers het idee dat ze al iets hebben bereikt in het leven en wordt de druk bovendien hoger. Een speler die in zijn hoofd krijgt dat hij het al gemaakt heeft, puur omdat het in de media staat, belandt snel op het verkeerde pad. Halilovic is daar ook een voorbeeld van."

JOUW MENING TELT:
Zette hij veel te vroeg de stap naar Barcelona?

Meest recent

'Liverpool heeft wéér prijs: transfersom van 45 miljoen'

Liverpool FC legde afgelopen seizoen beslag op de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis, maar ...

10
10
Beerschot in de wolken: goudhaantje tekent tot medio 2028

Beerschot VA degradeerde in de voorbije campagne op troosteloze wijze uit de Jupiler Pro League. ...

17
17
"Grootste Belg ooit" - ook voetbalwereld eert jarige Merckx

De Belgische sportwereld vierde dinsdag de verjaardag van één van zijn grootste ...

20
20
'Blockbuster-transfer Barça: jaarsalaris van 12 miljoen'

Een aantal van de meest gegeerde spelers van Europa zal deze zomer van club veranderen. Florian ...

33
33
'Leoni richting exit bij Anderlecht: opvallende JPL-transfer'

RSC Anderlecht zal komend seizoen vroeg voor een eerste piek moeten zorgen vanwege de Europese ...

337
337
'Antwerp pusht voor nieuwe coach: verrassend plan op tafel'

De trainersvacatures in de Jupiler Pro League zijn bijna ingevuld, nog één ploeg is ...

443
443
'Genadeloze Guardiola dumpt volgende grote naam'

Woensdagavond begint Manchester City aan zijn campagne op het WK voor clubteams tegen het ...

189
189
'AA Gent en KV Mechelen gaan transferstrijd aan'

AA Gent en KV Mechelen speuren naar versterking en beide ploegen kruisen de degens. De twee ...

160
160
'Leeds United zet absolute JPL-smaakmaker op shortlist'

De voetbalinfluencers strijden om de transfernieuwtjes en alles gebeurt bijzonder snel. Ze moeten ...

67
67
Wirtz 130 miljoen euro? Zijn vriendin is de échte parel

In verschillende media duikt het bericht op dat Florian Wirtz deze week, wellicht vrijdag, wordt ...

72
72
Straffe exitdeal in zicht: Club Brugge zet de kassa klaar

Na drie seizoenen lijkt het doek te vallen voor een van de opvallendste aanvallers van Club ...

560
560
Fluminense laat Dortmund bibberen en beven op WK voor clubs

Om 18 stond op het WK voor clubs de match tussen Fluminense en Borussia Dortmund op het programma. ...

44
44
Lierse SK shopt in Noorwegen en ziet clubicoon vertrekken

Lierse SK is een traditieclub pur sang in het Belgische voetbal. De club uit de Challenger Pro ...

41
41
Beerschot heeft er Belgische versterking bij

Beerschot kan de nodige versterking gebruiken als ze komend seizoen snel willen promoveren naar de ...

168
168
STVV vindt akkoord en stelt ex-Rode Duivel voor

Bij STVV gaan ze voor een stabiel seizoen. De technische staf oogt ondertussen heel kwaliteitsvol. ...

100
100
Union SG slaat toe met eerste zomertransfer

Landskampioen Union SG maakte vandaag bekend dat Isaac Promise bijtekende tot medio 2029 en dus nog ...

131
131
'Standard, STVV & KV Mechelen vechten om CPL-sensatie'

Zoals gebruikelijk belanden de Belgische clubs ook nu geregeld in mekaars vaarwater op de ...

336
336
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer nadert'

Ook deze zomer zullen helaas weer heel wat smaakmakers de Belgische velden verlaten, maar hét ...

751
751
Witte rook in Westerlo: opvolger Simons voorgesteld

Zoals verwacht nam Westerlo maandag afscheid van Timmy Simons. Ondertussen maakten de Kemphanen ook ...

96
96
KV Mechelen maakt opvallende aanwinst wereldkundig

Terwijl de Belgische eersteklassers langzaam maar zeker de trainingen hervatten draait ook de ...

139
139
Antwerp shopt bij derdeklasser, Anderlecht legt doelman vast

In Youth We Trust is al lang geen uitzondering meer, want zowat alle Belgische topclubs trekken ...

320
320
'Witte rook in Genk: De Condé strikt eerste zomeraanwinst'

KRC Genk wil deze zomer vooral inzetten op continuïteit, al lijkt een exit van pakweg Tolu ...

831
831
Grote kuis bij AA Gent: Baro dumpt vier meubelstukken

Na een ronduit rampzalig einde van het seizoen gaat Sam Baro met de grove borstel tekeer bij AA ...

295
295
'Renard slaat toe: Anderlecht heeft toptarget te pakken'

Terwijl het ook elders wemelt van de geruchten is het vooral bij RSC Anderlecht bijzonder druk in de ...

1037
1037
Engeland zet tornooi op het spel: Expert woest na bizar ritueel

In Slovakije is momenteel het EK voetbal voor spelers onder de 21 jaar bezig. Engeland is ...

87
87

Meer sportnieuws