'Januzaj zet fortuin opzij voor laatste droomtransfer'

door
'Januzaj zet fortuin opzij voor laatste droomtransfer'

Na jaren in het buitenland, een vet contract bij Sevilla en een uitleenbeurt aan Las Palmas, staat Adnan Januzaj open voor een terugkeer naar zijn roots. Niet het geld, maar het gevoel lijkt de doorslag te geven: de creatieve aanvaller zou bereid zijn flink in te leveren om alsnog de cirkel rond te maken bij Anderlecht. Voor het eerst lijkt een droomtransfer écht binnen handbereik.

LEES OOK: 'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Comeback in de lucht: Anderlecht kan salaris niet evenaren

Op zijn 30ste zou Adnan Januzaj kunnen terugkeren naar zijn opleidingsclub Anderlecht. Volgens Sudinfo heeft het bestuur van Sporting contact opgenomen met de vijftienvoudige Rode Duivel.

Januzaj genoot zijn jeugdopleiding bij Anderlecht, maar vertrok in 2011 naar Manchester United zonder ook maar één officiële minuut te spelen voor paars-wit.

Vandaag wordt hij richting uitgang geduwd bij FC Sevilla, waar hij nog onder contract ligt tot juni 2026. De Spaanse club wil vooral af van zijn riante loon, terwijl Anderlecht zijn salaris niet kan evenaren.

Toch lijkt Januzaj niet ongevoelig voor een terugkeer naar België, na buitenlandse passages bij onder meer Manchester United, Dortmund, Sunderland, Real Sociedad en afgelopen seizoen op uitleenbasis bij Las Palmas. Al zouden er ook andere clubs op de loer liggen. 

Januzaj ademt Anderlecht-DNA

In maart dit jaar én vorig jaar werd Adnan Januzaj al gelinkt aan een comeback bij Anderlecht. Toenmalig CEO Sports Jesper Fredberg onderhield goede contacten met Sevilla FC, waar hij eerder al Thomas Delaney, Ludwig Augustinsson en Federico Gattoni wist weg te plukken.

Ook toen droomden de fans in het Lotto Park van een terugkeer van Januzaj. Wat toen nog als een utopie klonk, lijkt vandaag realistischer: Januzaj gaat zijn laatste contractjaar in en Sevilla wil koste wat kost van hem af.

Zijn speelstijl past bovendien perfect bij het voetbal dat Anderlecht wil brengen. De aanvaller met het engelengezicht beschikt over een uitmuntende techniek en groot voetballend vermogen. Zijn balbehandeling is een lust voor het oog, en hij kiest steeds voor de voetballende oplossing.

Al een tijdje van het toneel verdwenen

Adnan Januzaj speelde zijn laatste interland voor de Rode Duivels in maart 2022, in een oefenmatch tegen Burkina Faso, en lijkt sindsdien van het toneel verdwenen.

Dit seizoen werd hij uitgeleend aan het net gedegradeerde Las Palmas, waar hij sterke momenten afwisselde met mindere. Wel trainde hij bijna zeven kilo vet weg en liet hij af en toe nog flitsen van zijn immense talent zien.

Deze zomer keert Januzaj terug naar moederclub Sevilla FC, al ligt daar geen toekomst meer voor hem. “Januzaj, een metafoor voor de ruïne waarmee Sevilla geconfronteerd wordt,” kopte sportkrant AS vorig seizoen. 

Januzaj verdient 5 miljoen euro bruto ... per jaar

Omdat het tekengeld van Adnan Januzaj over zijn contractduur wordt gespreid, kost hij Sevilla jaarlijks zo’n 5 miljoen euro bruto. Met andere woorden: hij hangt als een molensteen rond de nek van de club. El Desmarque omschrijft hem zelfs als een van de slechtste aankopen van Sevilla in jaren.

Bovendien loopt zijn contract volgend seizoen af. De kans is dus groot dat de Andalusiërs hem voor een prikje laten gaan; binnen de club wordt hij intussen als een overbodige speler beschouwd. Anderlecht zou het dossier momenteel bestuderen en kan dus mogelijk een buitenkansje doen.

Sevilla is voorlopig niet van plan het contract eenzijdig te verbreken – omwille van de daaraan verbonden kosten – maar hoopt dat Januzaj deze zomer zelf een definitieve oplossing vindt om zijn hoofdstuk in Andalusië af te sluiten.

Hij kwam in totaal amper 17 keer in actie voor Sevilla FC, verdeeld over LaLiga, de Copa del Rey en de Champions League. Tijdens zijn eerste seizoen werd hij in januari al uitgeleend aan Basaksehir.

Mag Anderlecht dromen van Januzaj?

Meest recent

'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Marcus Rashford staat nog onder contract bij Manchester United, maar dit seizoen speelt de Engelsman ...

6
6
Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

43
43
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

34
34
'Neymar maakt gratis knaltransfer'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

43
43
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

21
21
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

50
50
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

147
147
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

294
294
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

164
164
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

164
164
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

163
163
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

55
55
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

1280
1280
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

45
45
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

48
48
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

330
330
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

134
134
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

199
199
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

246
246
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

53
53
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

212
212
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

414
414
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

905
905
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

162
162
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

47
47

Meer sportnieuws