Anderlecht wil Rode Duivel strikken aan absolute stuntprijs

door
Anderlecht wil Rode Duivel strikken aan absolute stuntprijs

Een opvallende transfer hangt in de lucht: Anderlecht lonkt naar een bekende Rode Duivel, en dat aan een prijsje waar je als fan alleen maar van kunt dromen. De speler zelf zou openstaan voor een terugkeer naar het Lotto Park.

LEES OOK: 3 op 10 - RSCA-speler krijgt keiharde veeg uit de pan

Geen dure transfersom, wel loon van meer dan een miljoen

Colin Coosemans wordt door sommigen beschouwd als de beste doelman van de Jupiler Pro League. Dat maakt het des te opvallender dat Anderlecht volgens Le Soir een bod heeft uitgebracht op Thomas Kaminski.

Sporting heeft hem een voorstel gedaan dat hem wel weet te charmeren. De eenmalige Rode Duivel zou openstaan voor een terugkeer naar het Lotto Park, waar hij tussen 2012 en 2016 zo’n 22 wedstrijden speelde.

Destijds was hij er nooit eerste keuze en werd hij uitgeleend aan Anorthosis Famagusta en FC Kopenhagen. Hij gaat nu zijn laatste contractjaar in bij Luton Town, waar coach Matt Bloomfield hem wil houden.

De 32-jarige doelman wil echter terugkeren naar België, bij voorkeur naar de regio Brussel, waar hij recent gebouwd heeft. Begin juni werd Kaminski genoemd bij Standard, maar hij zou de voorkeur geven aan een terugkeer naar Anderlecht.

Volgens L’Avenir verdient hij in Engeland meer dan één miljoen euro per jaar, een loon dat voor Standard niet haalbaar is. De onderhandelingen tussen Anderlecht en Luton Town zijn ondertussen volop aan de gang.

Toch lijkt het duidelijk dat Luton geen jackpot zal opstrijken. De marktwaarde van Kaminski ligt vandaag op 1,3 miljoen euro. Twee jaar geleden betaalde Luton Town nog 2,9 miljoen euro aan Blackburn Rovers.

Kaminski al eerder op het verlanglijstje

Twee jaar geleden werd Thomas Kaminski ook al gelinkt aan een transfer naar Anderlecht. Toen stond Bart Verbruggen op het punt naar Brighton & Hove Albion te vertrekken.

Hendrik Van Crombrugge leek op weg naar KRC Genk en Kaminski, toen bij Blackburn Rovers, werd genoemd als mogelijke versterking. De Engelse club vroeg toen ongeveer 6 miljoen pond.

Die som bleek te veel. Uiteindelijk haalde Anderlecht eerst Maxim Dupé en later Kasper Schmeichel. Kaminski trok later naar Luton Town, maar bevestigde interesse van Sporting.

“Er was even sprake van Anderlecht deze zomer, maar niet echt concreet. Maar ik stond er wel voor open. Ik ben van kleinsaf fan van Anderlecht, het is tien minuten van bij mij thuis,” zei Kaminski aan Het Nieuwsblad.

Een verleden bij paars-wit

Thomas Kaminski heeft een verleden bij Anderlecht. Tussen 2012 en 2016 stond hij vier jaar onder contract, maar brak hij nooit door als vaste nummer één.

Silvio Proto hield hem uit de ploeg, waardoor Kaminski werd uitgeleend aan Anorthosis Famagusta en FC Kopenhagen. Daarna trok hij naar KV Kortrijk en vervolgens naar AA Gent.

In 2020 maakte Kaminski de overstap naar Blackburn Rovers in de Championship. Daar groeide hij uit tot een vaste waarde, voor hij in 2023 verhuisde naar Luton Town.

In Engeland blonk hij uit met sterke reflexen en acrobatische reddingen. Wat hem vooral onderscheidt, is zijn voetballend vermogen – een tweede natuur voor Kaminski.

Coach Tony Mowbray van Blackburn vroeg hem zelfs om hoger te spelen, als een soort libero. Dat liet hij eerder ook al zien bij KV Kortrijk, AA Gent en Anderlecht.

Anderlecht moet Kaminski halen

Meest recent

Geplaagde coach Amorim komt met héél pijnlijke boodschap

Manchester United was 25 jaar geleden nog de beste club ter wereld, maar anno 2025 zijn ze niet meer ...

0
0
Onder vuur: Renard breekt stilzwijgen met droomscenario

Olivier Renard kreeg de nodige kritiek voor zijn toch wel wisselvallige zomermercato. De sportieve ...

92
92
Degryse fileert Club-bestuur: “Hoelang lachen ze nog?"

Club Brugge is pover begonnen aan het seizoen in de Jupiler Pro League. Ze verloren terecht met 1-0 ...

185
185
3 op 10 - RSCA-speler krijgt keiharde veeg uit de pan

RSC Anderlecht is er andermaal niet in geslaagd de volle buit te pakken in een topwedstrijd in eigen ...

126
126
Bal aan het rollen: tweede grote doorbraak in DAZN-soap?

Na maanden van onderhandelingen werd afgelopen weekend een eerste groot akkoord bereikt omtrent de ...

551
551
Tzolis op bank gezet: Hayen onthult de echte reden

Na amper zes competitieduels is de tweede nederlaag van Club Brugge in de eigen Jupiler Pro League ...

201
201
Samoise moet zélf ingrijpen na VAR-fase: "Bizarre situatie"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

93
93
El Ouahdi verkoopt messcherpe sneer aan Anderlecht

KRC Genk is er zondagavond niet in geslaagd om het tweede luik van het seizoen met een overwinning ...

279
279
Jackers stort in: Club riskeert groot drama

Het bestuur pusht, Jackers kraakt: twee momenten en het huis staat in brand. Achter de storm zit een ...

389
389
Engeland in shock na waanzinnig optreden Doku

Na een aarzelende start van de competitie heeft Manchester City zondagavond nog eens indruk gemaakt ...

270
270
Anderlecht genaaid door arbitrage? Ex-ref antwoordt Hasi

RSC Anderlecht speelde zondagavond een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op een ...

909
909
Afgang met zware gevolgen: eerste slachtoffer bij Club

Club Brugge heeft allerminst een geslaagde aanloop naar het Champions League-duel tegen AS ...

675
675
Vrancken trekt belangrijke les uit afstraffing

Na zeven wedstrijden is STVV zijn ongeslagen status kwijt. De Kanaries gingen zondagavond pijnlijk ...

74
74
Vazquez doet Anderlecht straffe belofte na bevrijdende goal

Anderlecht speelde zondag zijn eerste wedstrijd na de interlandbreak en na het turbulente einde van ...

404
404
Barça houdt voor minipubliek schietoefening tegen Valencia

FC Barcelona heeft de aansluiting met Real Madrid zondag niet verloren. Het blijft in het spoor van ...

77
77
Modric en Saelemaekers doen San Siro ontploffen

AC Milan begon zijn seizoen dramatisch met een thuisnederlaag tegen Cremonese, maar lijkt stilaan ...

170
170
Rode kaarten Anderlecht: Hasi sloopt de scheids

De kraker tussen Anderlecht en Genk van zondagavond heeft heel wat voer voor discussie opgeleverd. ...

866
866
El Ouahdi komt met bizarre reactie na schwalbe

De topper tussen Anderlecht en Genk heeft zondagavond uiteindelijk een gelijkspel opgeleverd. ...

336
336
Storm bij Anderlecht: Coosemans haalt uit na rode kaart

Anderlecht heeft zondag vrede moeten nemen met een puntje in de topper tegen Genk. Het leek nochtans ...

533
533
Skoras steekt Club pijnlijke waarheid onder neus

AA Gent maakte zondag een statement, want het boekte een zeer knappe zege tegen Antwerp. Met een man ...

596
596
STVV gaat volledig met de billen bloot tegen Westerlo

STVV begon uiterst fraai aan de competitie en kon vandaag weer mee aan kop komen. De Kanaries ...

63
63
Rob Schoofs koestert één grote droom na debuut bij Union

Union pakte gisteren in de absolute slotfase de zege op het veld van Dender. De landskampioen trekt ...

138
138
Lotto Park kookt: Vazquez en rood zorgen voor spektakel

In het Lotto Park werd het vanavond allesbehalve een gewone topper. Anderlecht moest al vroeg met ...

443
443
Dries Mertens viert babyborrel in kolkend Lotto Park

Anderlecht staat momenteel op voorsprong in de topper tegen Racing Genk, al moet het wel nog een ...

137
137
Doku schittert in verwoestende Manchester-derbyzege

Jérémy Doku heeft zich op weergaloze wijze in de kijker gespeeld tijdens de ...

246
246

Meer sportnieuws