Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

door
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. Van Ivan Leko tot Rik De Mil: kandidaten haken af, clubs weigeren mee te werken of de onderhandelingen lopen vast. Wat is er aan de hand op de Bosuil? Waarom halen coaches massaal hun neus op voor The Great Old?

Doel niet gehaald, exit Ulderink

Andries Ulderink haalde de doelstelling – geen Europees voetbal – niet en zal vertrekken op de Bosuil.

Ivan Leko stond als eerste naam op het verlanglijstje van Antwerp FC om de nieuwe hoofdcoach te worden. Leko is een ambitieuze coach en realiseerde vorig seizoen een kleine stunt door Standard met beperkte middelen naar de zevende plaats te loodsen.

Hij koos voor realisme in plaats van romantiek om Standard zo hoog mogelijk te laten eindigen. Het is duidelijk dat de Kroaat het maximale uit zijn spelers wist te halen.

Leko lag echter niet in de bovenste schuif bij Marc Wilmots, de pas aangestelde technisch directeur van Standard, en het was duidelijk dat hij geen toekomst meer had op Sclessin.

Leko was in 2020 al actief bij Antwerp FC, waar hij de Beker van België won. Zijn naam werd intern geopperd omdat hij tijdens zijn vorige periode een goede indruk had nagelaten bij voorzitter Paul Gheysens en CEO Sven Jaecques.

Leko zelf had een terugkeer naar Antwerp nooit uitgesloten, en een bijkomend voordeel is dat hij op een steenworp van de Bosuil woont. Volgens Het Nieuwsblad waren Gheysens en Jaecques alvast gewonnen voor een terugkeer van de Kroaat.

Gent speelt sneller en slimmer

Uiteindelijk koos Ivan Leko echter niet voor Antwerp FC, maar voor AA Gent. Een opmerkelijke wending, want Antwerp leek lange tijd in polepositie te liggen.

Maar achter de schermen speelde ook het financiële plaatje een rol. Leko lag nog onder contract bij Standard tot 2026, en er moest dus een akkoord komen over een ontslagvergoeding.

Volgens La Dernière Heure konden de Luikenaars die som moeilijk ophoesten, waardoor het dossier bleef aanslepen. Bij Gent ging het sneller vooruit: de club toonde daadkracht en wist Leko uiteindelijk te overtuigen met een duidelijk sportief project en de juiste garanties.

Hoewel Leko persoonlijke affiniteit had met Antwerp en ook op steun kon rekenen van het bestuur, koos hij dus voor het avontuur aan de Planet Group Arena.

AA Gent speelde naar verluidt korter op de bal dan Antwerp. De Buffalo’s, en met name voorzitter Sam Baro, konden Leko uiteindelijk overtuigen met hun project.

De Mil: de volgende hoop van de Bosuil

Twee seizoenen geleden hield Rik De Mil Sporting Charleroi via de Relegation Play-offs in eerste klasse. Een seizoen later loodste hij de Carolo’s zelfs naar Europees voetbal. “Wat hij voor ons doet, is buitengewoon,” zei directeur-generaal Pierre-Yves Hendrickx aan Le Soir.

De Mil wordt zelfs het brein achter het Charleroi van de toekomst genoemd, toen de club onlangs het project 2027–2030 aan de pers voorstelde.

Mehdi Bayat wilde De Mil dan ook heel graag houden, maar volgens Het Nieuwsblad beseft hij ook dat de coach ambitieus is en kan worden weggeplukt als zijn opzegvergoeding wordt betaald – zijn contract loopt tot 2026.

Ook Antwerp FC heeft De Mil hoog zitten. De voorkeur van The Great Old gaat uit naar een binnenlandse coach die aanvallend voetbal brengt en de Belgische competitie kent – en de ambitieuze De Mil past perfect in dat plaatje.

Nu de piste van Ivan Leko, die van Standard naar AA Gent trok, van de baan was, werd De Mil de nieuwe prioriteit van Antwerp om T1 te worden op de Bosuil.

Charleroi houdt de deur dicht

L’Avenir stelt echter dat de onderhandelingen, zowel met Charleroi – lees: Mehdi Bayat – als met Rik De Mil zelf, complex zouden zijn. De Mil wilde Charleroi enkel verlaten voor een “enorme uitdaging”.

Maar Antwerp, waar Paul Gheysens vorig jaar financieel flink heeft ingekrompen, heeft het momenteel moeilijk om spelers als Tjaronn Chery (op weg naar NEC) te behouden, terwijl Leko koos voor AA Gent, dat financieel meer kon bieden dan RAFC.

De Franstalige krant stelde dan ook de vraag of Antwerp wel voldoende middelen had om het laatste contractjaar van De Mil af te kopen. Bovendien moesten ze hem ook overtuigen dat hun uitdaging aantrekkelijker is dan die van Charleroi, dat in de tweede voorronde van de Conference League speelt en zich structureel verder ontwikkelt.

Antwerp deed een voorstel van 700.000 euro aan Charleroi, maar dat werd geweigerd door de Zebra’s. The Great Old deed ook een aanbieding aan De Mil, en verwachtte dat de coach daar zou op ingaan. “Doordat ze bij Antwerp aandrongen en voor hem doorduwden, raakte hij toch overtuigd van de overgang,” schreef Het Nieuwsblad hoopvol.

De Mil had een positief gesprek met Sven Jaecques en Marc Overmars. Hij luisterde, dacht na over een verhuis naar Antwerpen, maar opnieuw kreeg RAFC een njet op het rekest. De Mil verlengde zijn contract in Charleroi met één extra jaar.

JOUW MENING TELT:
Zal Antwerp nog een topcoach vinden?

Meest recent

'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

3
3
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

226
226
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

255
255
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

262
262
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1018
1018
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de afgelopen jaren geregeld zaakjes met mekaar. Dit keer hopen de ...

235
235
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

367
367
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

336
336
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

163
163
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaan zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

119
119
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

112
112
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

175
175
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

68
68
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

513
513
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

152
152
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

367
367
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

58
58
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

86
86
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

549
549
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

111
111
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

129
129
'Club houdt been stijf: Standard doet nieuw voorstel'

Marc Wilmots koestert grote plannen als sportief directeur bij Standard. Met Mircea Rednic haalde ...

755
755
Rik Verheye haalt snoeihard uit: "Ze zijn fake!!!"

Bij het brede publiek was Rik Verheye al lange tijd bekend als een steengoed acteur. De man van ...

239
239
"Ik wens Xabi Alonso totaal geen succes toe bij Real Madrid"

Voor Real Madrid begint het WK op woensdagavond. Dan openen ze hun toernooi met een clash tegen de ...

361
361
'Standard pakt door: versterking en 2 vertrekkers op komst'

Standard blaast donderdag verzamelen voor de eerste training van het nieuwe seizoen. De Rouches ...

310
310

Meer sportnieuws