'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

door
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita en Mihajlo Cvetkovic werden al drie versterkingen voor komend seizoen vastgelegd, ook middenvelder Nathan-Dylan Saliba is onderweg. En inmiddels lijkt ook de volgende aanwinst bepaald.

Een jaartje geleden was het nog Jesper Fredberg die de transferperiode in goede banen leidde bij de Belgische landskampioen. De Deen mikte tijdens zijn periode als sportieve baas vooral op aanwinsten die meteen voor rendement konden zorgen, waarbij de langere termijn niet langer een prioriteit was. Veel meer dan een derde plaats leverde dat uiteindelijk niet op.

In het najaar van 2024 werd het roer echter voor de zoveelste keer omgeslagen. Na nog geen twee jaren in dienst, werd Fredberg alweer bedankt voor bewezen diensten. Op innitiatief van preses Wouter Vandenhaute werd vervolgens Olivier Renard aangeworven als sportief directeur. In die hoedanigheid zou de ex-doelman ook het transferbeleid voor zijn rekening nemen.

LEES OOK: Nachtmerrie voor Anderlecht: sterkhouder in de lappenmand

Renard zet alles op de jeugd

En Renard brak meteen met de strategie van zijn voorganger. Zo weerlegde hij de focus op jonge, ruwe diamanten. Spelers die zich nog moeten ontwikkelen, maar het duidelijke potentieel hebben om uit te groeien tot sterkhouder. En die op termijn dus ook voor een mooie financiële meerwaarde kunnen zorgen. Die koers wordt zichtbaar gehanteerd op de transfermarkt.

In januari werden Lucas Hey (21), Elyess Dao (18), Ibrahim Kanaté (18) en Enzo Sternal (18) al vastgelegd. Dat lijstje werd inmiddels dus aangevuld met Hatenboer (20), Keita (19), Cvetkovic (18) en naar alle waarschijnlijkheid Saliba (21). Ondertussen wordt echter al een volgende aanwinst naar voren geschoven en opnieuw gaat het om zo'n jonge ruwe diamant.

Nieuwe verdediger van Lyon

Volgens Footmercato staat RSCA immers dicht bij de komst van Jérémy Mounsesse. Deze 19-jarige verdediger speelt momenteel voor het tweede elftal van Olympique Lyon. De belofte-international van Congo lijkt evenwel klaar voor de stap naar de grote jongens. Er zouden verschillende clubs uit Frankrijk en Zwitserland aan zijn mouw trekken, maar de genoemde bron beweert dat Anderlecht over veruit de beste papieren beschikt in dit dossier.

Renard zou ook enkele meer ervaren spelers moeten aantrekken ...

Meest recent

Belgische refs ook in Europa afgemaakt: bizarre penaltyfase

De Belgische refs krijgen veel kritiek in de Jupiler Pro League, maar ook in Europa zijn ze niet ...

23
23
‘Club jubelt: nieuwe optie Rode Duivels door blessureleed’

Vrijdagmiddag maakt bondscoach Rudi Garcia de selectie van de Belgische nationale ploeg bekend. De ...

32
32
WK 2026 gaat nu al van start: dit is de straffe WK-bal

Adidas heeft afgelopen nacht in Las Vegas de nieuwe WK-bal voorgesteld. De TRIONDA zag er het ...

13
13
Leko scherp voor eigen ploeg: "We zijn niet blind"

AA Gent speelt vanavond tegen Sporting Charleroi. De Buffalo’s willen daar een volgende zege ...

29
29
Fans viseren Fink: coach reageert op fluitconcert

De positie van Thorsten Fink blijft een item, zeker na de 0-1-nederlaag tegen een matige ...

164
164
Miangue verrast compleet met buitenlandse uitdaging

Senna Miangue heeft een nieuwe club gevonden. De transfervrij Belgische verdediger trekt richting ...

28
28
'Invloed Louwagie énorm: dit deed hij deze zomer bij Gent’

Michel Louwagie kreeg in de voorbereiding weer zeggenschap bij AA Gent. Zijn inbreng in het ...

135
135
Rampscenario: verdwijnt Club Brugge helemaal uit zicht?

Club Brugge is de afgelopen tien jaar uitgegroeid tot de nummer één van België. ...

417
417
Karl Vannieuwkerke raakt fans diep met onverwacht nieuws

Karl Vannieuwkerke was de laatste weken wederom druk in de weer. Dat had uiteraard alles te maken ...

87
87
'Stunt van formaat: Conceiçao en Cannavaro met nieuwe job'

Sergio Conceiçao was de afgelopen maanden een vrije trainer. Zijn naam werd bij heel wat ...

17
17
AA Gent, Antwerp én KRC Genk met unieke samenwerking

KRC Genk, KAA Gent en Royal Antwerp FC slaan de handen in elkaar samen met partner en brouwer ...

80
80
Laatste kans voor Fink? Genk haalt T1 shortlist boven

Fink leek zijn vel te redden met 6 op 6, tot Ferencváros gisteravond roet in het eten gooide. ...

479
479
Drie transferdossiers zetten Standard compleet op stelten

Standard haalde heel wat nieuwe spelers in de zomer. De club ging daarbij vooral te werk via ...

166
166
Genk in crisis: Van Crombrugge en Smets slaan alarm

Bij KRC Genk blijft het rommelen. Na een makke prestatie tegen Ferencvaros zal er in de ...

229
229
'RSCA schakelt door: eerste structuurverandering een feit'

Er staat de komende weken en maanden wellicht het een en ander te gebeuren bij RSC Anderlecht. ...

307
307
KRC Genk kent verdict over blessure El Ouahdi

Met zeges tegen Rangers FC en STVV leek KRC Genk de rug te rechten, maar donderdagavond volgde een ...

184
184
‘Bliksemvertrek Vanaken zet Club Brugge op stelten’

Hans Vanaken is een van de beste middenvelders ooit van Club Brugge. Hij speelt ondertussen al tien ...

1120
1120
Genk vreest voor El Ouahdi: aangeslagen Heynen reageert

Met zeges tegen Rangers FC en STVV leek KRC Genk de rug te rechten, maar donderdagavond volgde een ...

194
194
UEL/UECL: Dubbele dreun Nederland, pijnlijke avond voor Sels

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase van de Europa League afgewerkt. Daarin ...

80
80
Horror-avond Genk: Europese optater, El Ouahdi afgevoerd

KRC Genk heeft donderdagavond andermaal een stevige tik geïncasseerd. In de League Phase van de ...

267
267
'Ophef bij Club Brugge: ook bestuur moet ingrijpen'

Club Brugge staat zondagavond voor de Jupiler Pro League-clash tegen landskampioen. Maar de aanloop ...

468
468
'Kompany trekt bleek weg: Man City plant transferraid'

Bayern München is indrukwekkend aan het seizoen begonnen. Tot dusver bleek geen enkele ploeg in ...

170
170
Jan Mulder trekt vernietigende Anderlecht-conclusie

Tijdens de eerste volledige Europese week van het seizoen, moet RSC Anderlecht thuis vanuit een ...

344
344
De Bruyne doet tegenstander duizelen: "Als hij het veld opkomt ..."

Net op het moment dat de twijfels over zijn overstap naar SSC Napoli opnieuw de kop begonnen op te ...

191
191
Selectie Garcia: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Volgende week blazen de Rode Duivels voor de tweede keer dit seizoen verzamelen. In hun ...

576
576

Meer sportnieuws