De hoogste voetbalcompetitie in België zal mogelijk een nieuwe format krijgen. Liefst elf clubs in de
Jupiler Pro League willen een competitie van achttien teams. Vooral de Belgische topclubs hebben het voorstel van de tafel geveegd. Cercle Brugge, Charleroi, Eupen, Germinal Beerschot, Kortrijk, Lierse, Lokeren, KV Mechelen, STVV, Westerlo en Zulte Waregem zien wel wat in een nieuwe competitieformule.
Het Nieuwsblad weet dat de elf profclubs een "solidair, gezamenlijk en duidelijk standpunt innemen dat zij voorstander zijn van een terugkeer naar een competitie met achttien clubs." Als de KBVB, de Belgische voetbalbond, het format wijzigt, zullen de play-offs te komen vervallen. Sinds 2009/2010 wordt er in Belgie gespeeld met zestien clubs in de hoogste klasse.
Het voorstel wordt meegenomen naar de algemene vergadering van de Jupiler Pro League waar alle clubs aanwezig zullen zijn. Daar wordt er verder gepraat over een mogelijke wijziging van het competitieopzet.