'Anderlecht krijgt buitenkans om ex-smaakmaker gratis aan te trekken'

door
'Anderlecht krijgt buitenkans om ex-smaakmaker gratis aan te trekken'

RSC Anderlecht gaat zich in de zomermercato moeten versterken, maar er is niet veel geld... De club lijkt eerst te moeten verkopen als het spelers wil aantrekken met een transfersom. Toch vallen er ook zaken te doen met spelers die in de zomer einde contract zijn.

Anderlecht haalde vorige zomer Vincent Kompany transfervrij weg bij Manchester City. De Brusselaars kunnen dat recept nog eens herhalen. Anderlecht kan immers Lucas Biglia gratis terughalen naar het Lotto Park, want Italiaanse media weten dat AC Milan de Argentijn gratis laat gaan. Biglia is einde contract en kreeg te horen dat er geen nieuwe overeenkomst in zit.

Biglia werd op 30 januari 34 jaar en zijn naam deed afgelopen zomer al de ronde bij Anderlecht. Paars-Wit heeft momenteel met Peter Zulj een speler op de '6' staan die niet kan overtuigen in topmatchen, wel in de kleine wedstrijden. Biglia werkte tijdens zijn zeven jaar bij Anderlecht samen met Frank Vercauteren - ook toen was die hoofdtrainer - en Biglia zou met zijn internationale ervaring een extra gids kunnen zijn voor de jonge talenten. Bovendien past hij helemaal bij de stijl van het huis, want Kompany en Vercauteren kiezen met Zulj nu al voor een voetballende defensieve middenvelder.

Biglia liet bij zijn vertrek naar Lazio verstaan dat hij zijn carrière bij Anderlecht hoopte af te sluiten, maar daar kwam de afgelopen jaren geen bevestiging over. Bij Anderlecht zullen ze ongetwijfeld angst hebben voor een tweede geval Samir Nasri en Biglia speelde de afgelopen twee seizoenen amper 23 competitiewedstrijden voor AC Milan, waar hij regelmatig met blessures kampte. Toch is de ex-international, die de WK-finale in 2014 speelde, een stuk professioneler dan Nasri, die al jaren een gebrek aan mentaliteit toonde bij tal van clubs.


LEES OOK: Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Moet Anderlecht Biglia een voorstel doen?

Meest recent

'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

58
58
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

120
120
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

87
87
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

199
199
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

99
99
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

338
338
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

208
208
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

76
76
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

281
281
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

299
299
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

119
119
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

231
231
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

189
189
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

240
240
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

131
131
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

430
430
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

171
171
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

153
153
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

71
71
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

72
72
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

171
171
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

274
274
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

77
77
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

437
437

Meer sportnieuws