KV Mechelen doet gooi naar Play-Off I met knappe zege op Stayen

door
KV Mechelen doet gooi naar Play-Off I met knappe zege op Stayen

KV Mechelen heeft vrijdagavond een bijzonder goede zaak gedaan in de strijd om Play-Off I. Dankzij doelpunten van Limburgers Rob Schoofs en Dante Vanzeir en een own-goal van Rocky Bushiri won Malinwa immers met 0-3 op het veld van STVV. Hierdoor springt KVM voorlopig over Genk naar de zesde plaats in het klassement, de landskampioen neemt het zondagmiddag voor eigen volk op tegen leider Club Brugge.


De eerste helft werd vooral gekenmerkt door strijd en duels, veel grote kansen waren er echter niet. De jonge Vranckx kopte namens de bezoekers wel van dichtbij naast, al werd hij ook afgefloten wegens buitenspel. STVV toonde zich dan weer veel te slordig in de finale zone en kon Castro amper in de problemen brengen.

Na de pauze toonde coach Vrancken dat hij bij Mechelen met niets minder dan de overwinning vrede nam. Hij koos ervoor om de geblesseerde Van Damme te vervangen door een extra aanvaller in de vorm van Vanzeir. En die zet loonde. Een voorzet van Vanzeir belandde via Hairemans bij Schoofs, die zijn ex-club de das omdeed.

Niet veel later deed Vanzeir zelf de boeken dicht en in de absolute slotseconden werkte Bushiri de bal nog in eigen doel. Malinwa voert de druk op Genk dus gevoelig op in aanloop naar de topper van zondag. Mogelijk wordt de strijd om PO I pas op de slotspeeldag beslist wanneer KRC en KVM het tegen mekaar opnemen. Voor RSC Anderlecht lijkt de belangrijkste nacompetitie stilaan onhaalbaar.

LEES OOK: Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

Denkt u dat KV Mechelen zich zal plaatsen voor Play-Off I?

Meest recent

'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

7
7
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

29
29
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

16
16
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

69
69
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

71
71
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

153
153
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

851
851
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

54
54
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

186
186
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

248
248
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

59
59
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

160
160
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

308
308
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

72
72
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

179
179
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

94
94
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

584
584
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

355
355
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

293
293
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

316
316
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

604
604
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

278
278
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

66
66
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

184
184
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

102
102

Meer sportnieuws