Westerlo wint intense topper van Virton en hoopt op titelfinale

354
Westerlo wint intense topper van Virton en hoopt op titelfinale

Na een uiterst spannende partij heeft Westerlo de topper tegen Virton naar zijn hand gezet. Bob Peeters gokte in de slotminuten met de inbreng van Gboho en die gok pakte meesterlijk goed uit. Het zet zo stevig druk op Beerschot, dat morgen vol aan de bak moet tegen Lommel.

Het lijkt elk jaar wel iets te zijn in 1B tegen het einde van het seizoen. Twee jaar geleden was er de tumultueus verlopen finale tussen Cercle Brugge en Beerschot Wilrijk, vorig seizoen hielde de affaire 'Propere Handen' iedereen maandenlang in spanning en gisteren dropte de geschillencommissie van de voetbalbond een bom in de Proximus League. Virton-Beerschot moest ineens opnieuw gespeeld worden na een scheidsrechterlijke dwaling. Het onbegrip bij onder meer Westerlo en Virton was groot, beide ploegen gaven reeds aan om evocatie aan te tekenen of naar het BAS te stappen. Het zette de topper van vanavond wat in de schaduw en dat was voor beide ploegen enorm jammer. De Kemphanen spelen met een beperkte kern een prima seizoen en leken in pole position te liggen voor het tweede finaleticket. Ook Virton doet het als promovendus uitermate knap en stond samen met zijn tegenstander van vandaag en Beerschot aan kop in de tweede periode.
Een gedreven thuisploeg was de betere ploeg in de openingsfase en Moris moest een paar keer gevat tussenkomen bij gevaarlijke voorzetten. Na twintig minuten spelen had de bezoekende doelman een prima redding in huis op een gekruld schot van Brüls. De draaischijf van Westerlo draaide de daaropvolgende hoekschop in de winkelhaak, 1-0 voor de ploeg van Bob Peeters. Ook nadien bleven de Kemphanen oppermachtig: Van Eenoo, Buyl en Abrahams vergaten om grote mogelijkheden te benutten. Virton toonde weinig tot niets maar kwam op slag van rust wel weer op gelijke hoogte. Malget kopte na een prima hoekschop de 1-1 binnen. Zo vergat de thuisploeg om zichzelf voor de rust te belonen.
Na de pauze nam Westerlo opnieuw de beste start, Vetokele trapte vanuit de draai in de handen van Moris. Op het uur was er ook nog eens een kans voor de bezoekers, Berke bracht redding op de poging van Turpel. Aan de overzijde trapte Van Eenoo hoog over. De wedstrijd was na de pauze veel meer in evenwicht met kansen langs beide kanten, voorlopig gaven de doelmannen geen krimp. In het slot verloste invaller Gboho de ploeg van Bob Peeters nog door één minuut na zijn invalbeurt oog in oog met Moris de bal knap in doel te stiften: 2-1. Westerlo hield nadien stand en neemt zo een stevige optie op de titelfinale.
Scoreverloop:
1-0 (20') Brüls, 1-1 (44') Malget, 2-1 (87') Gboho


LEES OOK: Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

Verdient Westerlo gewoon de titelfinale?

Meest recent

KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

18
18
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

6
6
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

14
14
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

28
28
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

40
40
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

51
51
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

45
45
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

64
64
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

263
263
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

305
305
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

98
98
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

114
114
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

78
78
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

386
386
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

165
165
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

161
161
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

167
167
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

27
27
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

65
65
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

133
133
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

72
72
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

42
42
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

106
106
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

150
150

Meer sportnieuws