Chaos voor bekerfinale? "Anderlecht en buitenlandse clubs kunnen rol spelen"

1806 stemmen
Chaos voor bekerfinale?

De bekerfinale wordt dit jaar afgewerkt tussen Antwerp en Club Brugge. Hooligans van beide supportersclans troffen elkaar al na de competitiewedstrijd in Wommelgem, waar een grote vechtpartij nét vermeden werd. Eenzelfde scenario - of zelfs erger - behoort tot de mogelijkheden tijdens de bekerfinale.

"Zoals het er nu naar uitziet kan de bekerfinale een hoogdag worden voor hooligans van beide clubs", laat een hooliganwatcher weten aan Sporza. "Veel hangt af van waar het supportersdorp zal komen. Krijgt Club of Antwerp een supportersdorp bij het Atomium? Of zal iedereen verspreid in Brussel zich naar de cafés begeven? Dat weten we nog niet."

De Belgische hooliganwatcher vreest zelfs voor een 'free fight'. "Er kan overal gevochten worden. Zo kan het tot een 'free fight' komen tussen Brugge en Antwerp op een afgelegen plek. Niet noodzakelijk op de dag van de bekerfinale. Er is in het verleden al één 'free fight' geweest tussen Club en Antwerp. Voor Club is dat gevecht heel slecht afgelopen. Club vertrouwt Antwerp ook niet."

UPDATE 13u45
De bekerfinale zou weleens uit kunnen draaien op totale chaos. Nog bij Sporza laat dezelfde hooliganwatcher weten dat het ook goed zou kunnen dat andere clubs zich gaan mengen in de mogelijke gevechten tussen Club en Antwerp-hooligans. "Zowel Club Brugge als Antwerp heeft vriendschapsbanden met buitenlandse clubs. Club is bevriend met ADO Den Haag, Antwerp met Willem II. Die zullen de bekerfinale zeker niet willen missen", klinkt het.

"Ook Anderlecht kan een rol spelen in de gevechten. Anderlecht heeft niets te zoeken in de bekerfinale, die wel dicht bij Anderlecht plaatsvindt. En Anderlecht duldt niemand op zijn territorium."

LEES OOK: Antwerp-fan Waes midden in drama: "België moet meer doen"

Denk je dat er problemen zullen zijn?

Meest recent

Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

11
11
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

93
93
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

19
19
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

49
49
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

157
157
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

110
110
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

92
92
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

60
60
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

134
134
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

379
379
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

74
74
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

442
442
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

96
96
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

299
299
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

490
490
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

358
358
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

458
458
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

539
539
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

907
907
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

218
218
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

381
381
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

127
127
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

289
289
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

524
524

Meer sportnieuws