Fans komen hun clubs regelmatig duur te staan omwille van hun wangedrag en dindag moesten ook Waasland-Beveren en Roeselare eraan geloven. De Geschillencommissie legde beide clubs een boete op omdat hun supporters zich niet konden gedragen.
Roeselare kreeg een boete opgelegd van 3.000 euro, waarvan het wel slechts de helft effectief moet betalen. De tweedeklasser kreeg die straf omdat een fan in de wedstrijd tegen Virton gespuwd had naar een speler en staflid van de tegenstander. Het Bondsparket had 5.000 euro gevraagd, maar omdat Roeselare een schoon verleden heeft kreeg het genade.
Waasland-Beveren kreeg ook een boete van 3.000 euro, die het wel volledig moet betalen. Die komt er omdat hun supporters pyrotechnisch materiaal afgestoken hadden in de uitwedstrijd tegen KV Oostende. Daarbij liep een supporter van de Waaslanders ook derdegraads brandwonden op.
Jannick Lanckriet