KRC Genk wacht de komende weken nog een helse strijd om alsnog een plaats in Play-Off I af te dwingen. Door het vertrek van Samatta, Berge en Hagi deze maand rekent het daarvoor meer dan ooit op Theo Bongonda. In de zomer telde Genk maar liefst 7 miljoen euro neer om de flankaanvaller weg te plukken bij Zulte Waregem, maar hij kon de verwachtingen nog niet helemaal inlossen.
"Ik was geblesseerd en tot november kampte ik met privéproblemen", verklaart hij bij RTBF zijn moeilijke start. "Sinds die geregeld zijn, speel ik meer bevrijd en dat is eraan te zien. Het is ook normaal dat met zo'n prijskaartje de verwachtingen hoog zijn. Maar de kritiek doet me toch lachen, want ik weet wat ik waard ben."
De trainerswissel maakte het Bongonda niet makkelijker. "Het is jammer dat Felice Mazzu hier niet geslaagd is. Het klikte uitstekend tussen hem en mij en dat had hem kunnen helpen. Maar de verwachtingen waren te hoog na de titel vorig seizoen en de fakkel overnemen van Clement was moeilijk voor hem. De taal was zonder twijfel een handicap. Ik heb alle respect voor Felice, maar hij had zich beter moeten voorbereiden op het gebruik van het Engels. In Charleroi wordt er alleen maar Frans gepraat, ik ben goed geplaatst om dat te weten."
Jannick Lanckriet