TRANSFERUURTJE: 'Club wil Diagne buiten, Real bereidt winterse transferbom voor'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil Diagne buiten, Real bereidt winterse transferbom voor'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Mbaye Diagne heeft het helemaal verkorven bij Club Brugge. Blijkbaar was niemand van de club op de hoogte van zijn tripje naar Istanbul, bovendien reageerde hij niet goed op zijn verbanning uit de wedstrijdselectie. Daarom werd hij nu op non-actief gezet en mag hij niet meer met de groep trainen. Volgens Het Laatste Nieuws wil Blauw-Zwart zijn huurovereenkomst dan ook zo snel mogelijk verbreken. Turkse media melden zelfs dat daarover al een akkoord gevonden is met Galatasaray.

Andy Najar is één van de spelers die komende winter mogelijk vertrekken bij RSC Anderlecht. Mogelijk gaat hij weer in de MLS aan de slag. Zijn ex-club D.C. United zou immers altijd de deur hebben laten openstaan voor een terugkeer. In ieder geval bevestigde sterke man Michael Verschueren dat de middelen in januari beperkt gaan zijn bij Paars-Wit. "We zullen inderdaad creatief moeten zijn. Eén ding is zeker: de tijd van de overbetaalde middelmaat is voorbij", belooft hij bij Het Laatste Nieuws.

KRC Genk zou van plan zijn om Yunja Ito weldra definitief onder contract te leggen. Men zou de aankoopoptie in de huurovereenkomst met Kashiwa Reysol eerstdaags gaan lichten. Normaal gezien had Genk daar nog tot maart de tijd voor, maar blijkbaar twijfelt men niet langer over de meerwaarde van Ito.

KV Oostende heeft het financieel niet breed en elke euro is belangrijk. De kustploeg heeft daarom het contract van Ibrahima Bah in onderling overleg verbroken. De aanvaller kwam bij KVO niet in de sportieve plannen voor, maar vond wel meteen een nieuwe club. Zo gaat hij in 1B bij Union aan de slag.

BUITENLAND
Real Madrid slaagde er afgelopen zomer niet in de komst van Paul Pogba af te ronden. Volgens The Sun zou Real in januari echter een nieuwe poging willen ondernemen bij de wereldkampioen. Dit keer zou de club ook bereid zijn om twee spelers op te nemen in de deal: spits Mariano Diaz en middenvelder James Rodriguez. Daarnaast zouden de Madrilenen ook 85 miljoen euro overmaken. Het is niet bekend of Manchester United openstaat voor dergelijke deal.

Pep Guardiola hoopt tijdens de wintermercato een surplus te brengen in zijn elftal, en daarbij zou de Spanjaard kijken naar de Argentijnse topclub River Plate. Volgens TNT Sports heeft de coach van Manchester City zijn oog laten vallen op Nicolas De La Cruz, een 22-jarige aanvallende middenvelder. Die zou een afkoopclausule van 22 miljoen euro in zijn contract hebben staan.

LEES OOK: Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Anderlecht moet proberen Diagne te huren in januari ...

Meest recent

'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

54
54
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

9
9
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

54
54
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

358
358
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

115
115
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

82
82
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

155
155
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

25
25
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

338
338
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

73
73
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

197
197
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

361
361
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

178
178
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

264
264
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

392
392
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

383
383
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

44
44
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

112
112
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

289
289
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

55
55
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

114
114
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

98
98
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

247
247
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

335
335
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1263
1263

Meer sportnieuws