TRANSFERUURTJE 1/2: 'Anderlecht zet alle zeilen bij, tijd dringt voor Club'

door
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Anderlecht zet alle zeilen bij, tijd dringt voor Club'

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht blijft hard werken aan de komst van een nieuwe spits, in het beste geval zou die zondag tegen Standard al in actie komen. De onderhandelingen met Mbaye Diagne (Galatasaray) verlopen moeizaam, Papiss Cissé (Alanyaspor) zou momenteel het meest concreet zijn. Verder zou Paars-Wit dicht bij de komst van Derrick Luckassen staan. De verdediger wordt naar verluidt gehuurd van PSV. Verder heeft Anderlecht een akkoord met Al Shabab over Adrien Trebel, maar die blijft hopen op een oplossing uit Frankrijk. Antonio Milic tot slot, trok naar het Spaanse Rayo Vallecano.

Club Brugge wil in het slot van de zomermercato absoluut nog een extra middenvelder aantrekken. Victor Wanyama blijft daarbij het hoofddoelwit. Maar volgens Het Laatste Nieuws is er nog geen akkoord met de speler zelf en, in tegenstelling tot eerdere berichten, zou ook de overeenkomst met Tottenham nog niet helemaal rond zijn. De alternatieve piste, Eder Balanta, wordt dan ook warm gehouden. De Colombiaan van FC Basel zou minder dan vijf miljoen euro moeten kosten.

Verschillende Duitse media melden dat Schalke 04 zijn vizier op de Luminus Arena heeft gericht. Schalke is nog op zoek naar een diepe spits en nadat André Silva van AC Milan een voorstel van de Duitsers weigerde, hebben ze hun vizier gericht op Ally Samatta. KRC Genk wil Samatta liever niet meer laten gaan, maar werkt wel mee als het juiste bedrag op tafel komt. Naar verluidt mikken de Limburgers op zo'n 16 miljoen euro.

Antwerp pakte vrijdag uit met de komst van Kevin Mirallas, maar is nog niet klaar op de transfermarkt. Volgens coach Laszlo Bölöni zouden nog een 3 à 4-tal versterkingen verwacht mogen worden. De Great Old zou onder meer een nieuwe poging ondernemen om Manuel Benson te huren van KRC Genk. Ook middenvelder Frank Boya van Moeskroen blijft naar verluidt in beeld. Aanvoerder Faris Haroun staat dan weer hoog op de verlanglijst van AA Gent, maar Bölöni wil hem niet zien vertrekken.

Cercle Brugge heeft drie transfers in één klap afgerond, niet toevallig met moederclub AS Monaco. De Zuid-Afrikaan Lyle Foster en de Brit Jonathan Panzo. De spits en verdediger worden een seizoen gehuurd van de Monegasken. Het 18-jarige talent Kirill Klimov maakt dan weer de omgekeerd beweging en gaat definitief in het Prinsdom aan de slag.

Fiorin Durmishaj is de nieuwe spits van Waasland-Beveren. De Waaslanders maakten via hun website bekend dat ze de langgezochte spits hebben gevonden bij de Griekse topclub Olympiakos. De 22-jarige aanvaller met Albanese roots wordt voor één seizoen gehuurd.

BUITENLAND
Jan Vertonghen kwam dit seizoen nog geen minuut in actie. Coach Mauricio Pochettino houdt hem bij Tottenham aan de kant, naar verluidt om hem te dwingen een nieuw contract te tekenen. Maar dat kan ook averechts werken. Afgelopen week geraakte bekend dat Bayer Leverkusen interesse toont en volgens Engelse media zou Vertonghen een vertrek wel zien zitten. Afwachten dus wat er in de komende dagen nog uit de bus valt.

Hoewel de tijd dringt, blijft Real Madrid hopen op de komst van Paul Pogba. En dat is blijkbaar wederzijds. De Franse middenvelder wil namelijk zijn lopende contract - tot 2021 - bij Manchester United niet willen verlengen, dat weet de Spaanse krant Marca. Daarmee zou Pogba zijn werkgever willen dwingen om mee te werken aan een transfer.

FC Barcelona blijft hopen op de komst van Neymar, maar dan moet Ousmane Dembélé wel overtuigd worden om de omgekeerde beweging te maken. Le Parisien weet dat Thomas Tuchel, trainer bij de Franse topclub, Dembélé persoonlijk heeft opgebeld om hem te overhalen om toch voor PSG te kiezen. De twee werkten eerder al succesvol samen bij Borussia Dortmund.

LEES OOK: Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Denkt u dat Anderlecht tijdig een nieuwe spits zal vinden?

Meest recent

'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

28
28
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

24
24
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

293
293
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

195
195
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

104
104
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

457
457
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

359
359
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

535
535
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

226
226
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

411
411
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

325
325
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

84
84
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

515
515
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

329
329
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

97
97
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

212
212
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

566
566
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

295
295
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

72
72
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

114
114
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

77
77
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

45
45
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

474
474
WK-droom De Bruyne op instorten: "Twijfel of we hem terugzien"

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

442
442
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

147
147

Meer sportnieuws