TRANSFERUURTJE 1/2: 'Transferschok Mertens, Club polst peperduur doelwit'

883 stemmen
TRANSFERUURTJE 1/2: 'Transferschok Mertens, Club polst peperduur doelwit'

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op volle toeren, maar de eersteklassers hebben nog tot begin september om transfers aan inkomende én uitgaande zijde af te ronden. Maar ook in het buitenland hebben verschillende ploegen nog een pak werk op de mercato. Daarom zal VoetbalNieuws u dagelijks twee maal voorzien van het belangrijkste nieuws aan het transferfront. Het 'Transferuurtje' verschijnt gedurende de hele zomer om 12u en rond de klok van 20u.


JUPILER PRO LEAGUE
De komst van Simon Mignolet zorgt voor een uitgaande transfer bij Club Brugge, zo zou de overbodige Karlo Letica op huurbasis in Italië terecht kunnen. Verder blijft het voorlopig stil rond Hans Vanaken. Zijn makelaar Nico Vaessen liet aan onze redactie weten dat hij momenteel op Club gefocust is, maar dat niets uitgesloten is. In de zoektocht naar een middenvelder polste Blauw-Zwart dan meer bij Ibrahim Amadou, die zo'n 10 miljoen euro moest kosten, maar de speler van Sevilla lijkt op weg naar Norwich.

RSC Anderlecht lijkt snel afscheid te nemen van Sebastiaan Bornauw, de verdediger zou dinsdagvoormiddag zijn medische proeven hebben afgelegd bij FC Köln. Daarnaast zou Paars-Wit interesse vertonen in Taleb Tawatha. Deze 27 jarige linksback was jarenlang een vaste waarde bij Maccabi Haifa en komt momenteel uit voor het Duitse Eintracht Frankfurt, daar mag hij echter voor een beperkte som vertrekken. Zijn salaris zou wel nog een struikelblok zijn.

Bij AA Gent mogen er nog een pak spelers de club verlaten en de Franse eersteklasser Montpellier wil hen wel helpen. Zij hebben immers de Franse rechtsachter Arnaud Souquet op hun shortlist staan, die geen toekomst meer heeft in de Ghelamco Arena. Volgens L'Equipe zou Montpellier eerstdaags tot actie overgaan voor de Fransman. Gent anticipeerde eerder deze zomer al op zijn vertrek.

Standard wil van de resterende weken van de mercato gebruik maken om de kern verder af te slanken. Youngsters Nathan Frenoy, Joachim Carcela en Evangelos Patoulidis zouden verhuurd worden aan MVV, terwijl Cercle Brugge hetzelfde wil doen met William Balikwisha. Doelman Guillermo Ochoa lijkt dan weer goed op weg naar Mexico. Tot slot mogen Sebastien Pocognoli en Paul-José Mpoku vertrekken, terwijl de club eventueel bereid is om te luisteren naar interessante aanbieding op Mehdi Carcela en Renaud Emond.

Zulte Waregem is bijna verlost van een overbodige aanvaller. Het Nieuwsblad weet namelijk dat de transfer van Idrissa Sylla naar KV Oostende in kannen en kruiken is. Het betreft een uitleenbeurt voor één seizoen waarbij een aankoopoptie ingebouwd is.

BUITENLAND
Dries Mertens zorgt mogelijk voor een grote transferschok. Italiaanse bronnen melden namelijk dat hij momenteel met New York City FC onderhandelt over een transfer. De club uit de MLS zou namelijk trachten om de Rode Duivel binnen te halen voor het volgende seizoen. Dat loopt echter niet gelijktijdig met de Europese competities. De MLS gaat namelijk pas van start in maart. Mocht het dus tot een transfer komen, zal dat pas voor na nieuwjaar zijn. Wellicht wachten beide partijen tot zijn contract bij SSC Napoli afloopt.

France Football schrijft dat Bayern München op punt staat om de duurste Duitse transfer ooit af te ronden. Het medium meldt namelijk dat er een akkoord is gevonden met Manchester City omtrent Leroy Sané. In totaal zou Bayern zo'n 110 miljoen euro betalen, terwijl de aanvaller een vijfjarig contract zou tekenen met een topsalaris van ongeveer 18 miljoen euro per seizoen.

Ook Real Madrid is nog niet klaar op de mercato. De club van Eden Hazard wil absoluut nog een topmiddenvelder en Paul Pogba blijft het belangrijkste doelwit. Maar zijn makelaar Mino Raiola zou volgens AS ook nog in gesprek met Juventus zijn. Ook Christian Eriksen blijft in beeld, Tottenham zou zijn vraagprijs verlagen zodra de Engelse mercato gesloten is. Manchester United zou daarvoor echter al willen toeslaan, de Madrilenen zullen zich dus moeten haasten.

Wayne Rooney is momenteel aan de slag bij het Amerikaanse DC United, maar zou kunnen terugkeren naar de Engelse velden. Volgens The Sun zou Derby County hem namelijk aangeboden hebben om er aan de slag te gaan als speler-trainer. Weliswaar als assistent-trainer voor hoofdcoach Philipp Cocu. Of Rooney hier op zal ingaan is niet bekend.

LEES OOK: Vanaken veegt Union van de mat: "De beste van België"

Denkt u dat Vanaken deze zomer nog vertrekt bij Club?

Meest recent

Vanaken veegt Union van de mat: "De beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

0
0
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

67
67
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

79
79
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

31
31
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

74
74
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

227
227
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

446
446
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

68
68
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

281
281
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

415
415
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

372
372
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

363
363
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

276
276
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

245
245
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

478
478
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

315
315
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

296
296
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

310
310
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

84
84
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

203
203
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

200
200
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

99
99
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

180
180
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

64
64
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

329
329

Meer sportnieuws